Stiahnite si balíček aktivít k tohtoročnému Dňu zamyslenia

Svetový deň zamyslenia klope na dvere a pri tejto príležitosti vám rovnako ako každý rok prinášame dlho očakávaný balíček aktivít, ktorý vám s tohtoročnou témou prakticky pomôže.

Čo je Svetový deň zamyslenia?

Svetový deň zamyslenia je medzinárodným dňom priateľstva, keď skautky aj skauti z celého sveta hovoria spoločne jedným hlasom, zdôrazňujú témy, ktoré ovplyvňujú dievčatá a mladé ženy a zbierajú prostriedky pre 10 miliónov skautiek na celom svete.

Svetový deň zamyslenia oslavujeme každý rok od roku 1926. Myšlienka Svetového dňa zamyslenia uzrela svetlo sveta prvý raz keď sa v tomto roku v USA skautky stretli na 4. svetovej konferencii WAGGGS. Dohodli sa, že by mal existovať špeciálny deň v roku, keď všetci, ktorí sú súčasťou medzinárodného skautského hnutia myslia na seba navzájom a vyjadrujú svoju vďaku.

22. február bol zvolený, lebo ide o deň narodenia lorda Baden-Powella, zakladateľa chlapčenského skautského hnutia a Olave Baden-Powellovej, ktorá bola svetovou náčelníčkou skautiek.