Čo k potrebuje vaše dieťa k skautingu?

Koľko stojí členstvo v Slovenskom skautingu?

Výška základného ročného registračného poplatku v roku 2011 je 7 EUR. Pre viacdetné rodiny alebo sociálne slabších je registračný poplatok znížený. Tento poplatok zahŕňa poistenie a celý rad služieb a zliav, ktoré členovia dostávajú. Každý zbor si k registračnému poplatku môže stanoviť ešte svoj zborový príplatok na činnosť zboru.

Okrem registrácie si členovia platia účastnícke poplatky na jednotlivé akcie (napr. tábory). Mnohé zbory znižujú alebo odpúšťajú registračné poplatky deťom zo sociálne slabších rodín, súrodencom v skautingu ai.

Celú činnosť v Slovenskom skautingu zabezpečujú dobrovoľníci, takže poplatky zahŕňajú len tie najnevyhnutnejšie výdavky (cestovné na výlet, letné tábory od 3 do max. 10 EUR na deň a pod.).

Celkové náklady člena Slovenského skautingu závisia aj od toho, či sa zboru podarilo získať grant alebo iný finančný príspevok na svoju činnosť, pomoc od rodičov či priaznivcov skautingu, vybaviť od samosprávy či inej inštitúcie symbolický nájom klubovne ai.

Vybavenie pre činnosť

Bežné vybavenie radového člena tvorí skautská rovnošata (košeľa, šatka, nohavice, opasok...) a tábornícke potreby (spací vak, karimatka, obuv, vhodné - aj staršie oblečenie do prírody). Skautský kroj si môžete zakúpiť v skautských obchodoch, tábornícke vybavenie nakúpite v turistických, športových či outdoorových predajniach. Skautský vodca často pred nákupom poradí vhodnú výbavu a odporučí predajne s výhodným nákupom.

Pre našich členov vydávame desiatky publikácií, časopisy a ponúkame rôzny skautský tovar (skautskú rovnošatu, šatky, nášivky, tričká). Objednať si ho môžete v Skautskom obchode Totem:

www.totemsro.sk

Povedali o nás

Peter Murár, vysokoškolský pedagóg

V minulosti som si v skautingu plnil svoje sny po dobrodružstve. Neskôr mi dal príležitosť osobnostne a vedomostne rásť. Pri príprave skautských akcií som získaval dobré organizačné zručnosti. A svoje skúsenosti skautského inštruktora teraz úročím ako učiteľ na vysokej škole. Za najväčší prínos však považujem skutočných priateľov, ktorých som spoznal na skautských akciách. Viaže ma s nimi puto, ktoré bežný človek iba ťažko dokáže pochopiť. Považujem to za veľký prínos skautingu.

Skauting v číslach

1907

1. augusta 1907 sa začal na ostrove Brownsea vo Veľkej Británii prvý skautský tábor. V tento deň sa začala písať história svetového skautského hnutia.

Zaujímavosti

Ročne uskutočníme 100 – 250 vzdelávacích programov pre 2 000 – 2 600 účastníkov. Ďalší sa zúčastňujú zahraničných pobytov s výukou cudzích jazykov, odborných kurzov a stáží v zahraničí.