Čo k potrebuje vaše dieťa k skautingu?

Koľko stojí členstvo v Slovenskom skautingu?

Výška základného ročného registračného poplatku v roku 2011 je 7 EUR. Pre viacdetné rodiny alebo sociálne slabších je registračný poplatok znížený. Tento poplatok zahŕňa poistenie a celý rad služieb a zliav, ktoré členovia dostávajú. Každý zbor si k registračnému poplatku môže stanoviť ešte svoj zborový príplatok na činnosť zboru.

Okrem registrácie si členovia platia účastnícke poplatky na jednotlivé akcie (napr. tábory). Mnohé zbory znižujú alebo odpúšťajú registračné poplatky deťom zo sociálne slabších rodín, súrodencom v skautingu ai.

Celú činnosť v Slovenskom skautingu zabezpečujú dobrovoľníci, takže poplatky zahŕňajú len tie najnevyhnutnejšie výdavky (cestovné na výlet, letné tábory od 3 do max. 10 EUR na deň a pod.).

Celkové náklady člena Slovenského skautingu závisia aj od toho, či sa zboru podarilo získať grant alebo iný finančný príspevok na svoju činnosť, pomoc od rodičov či priaznivcov skautingu, vybaviť od samosprávy či inej inštitúcie symbolický nájom klubovne ai.

Vybavenie pre činnosť

Bežné vybavenie radového člena tvorí skautská rovnošata (košeľa, šatka, nohavice, opasok...) a tábornícke potreby (spací vak, karimatka, obuv, vhodné - aj staršie oblečenie do prírody). Skautský kroj si môžete zakúpiť v skautských obchodoch, tábornícke vybavenie nakúpite v turistických, športových či outdoorových predajniach. Skautský vodca často pred nákupom poradí vhodnú výbavu a odporučí predajne s výhodným nákupom.

Pre našich členov vydávame desiatky publikácií, časopisy a ponúkame rôzny skautský tovar (skautskú rovnošatu, šatky, nášivky, tričká). Objednať si ho môžete v Skautskom obchode Totem:

www.totemsro.sk

Povedali o nás

Katka Koščová, speváčka

Pre mňa bol skauting spôsob výchovy, správna cesta, po ktorej človek môže kráčať. Nie je vydláždená, ale vedie k morálnym a mravným zásadám, s ktorými sa stotožňujem. Páči sa mi, že skauting nerobí rozdiely podľa rasy, alebo náboženstva. Skauting spája naozaj všetkých ľudí dobrej vôle. Pre mňa bol skauting hlavne o ľuďoch, kamarátoch, ktorí ma formovali a tiež o zážitkoch z táborov a všetkých výletov.

Skauting v číslach

1 400

Ročne uskutočníme 1 000 jednodňových a ďalších 400 viacdňových podujatí, víkendových výprav, splavov či expedícií do zahraničia. Zúčastní sa ich 15 tisíc detí a mladých ľudí.

Zaujímavosti

1 907 skautov a priaznivcov sa v máji 2002 spojilo živou reťazou – pochytaní za ruky oblapili Spišský hrad a zapísali sa do Guinnessovej knihy rekordov.