Pre deti

Čo ti skauting ponúka?

Skutočných priateľov

Sme partia mladých so spoločnými záujmami. Ceníme si skutočné priateľstvo, navzájom si pomáhame, spolupracujeme, rešpektujeme sa a uznávame jeden druhého. Vieme, že sa na seba môžeme vždy spoľahnúť. Mnohí už teraz dospelí skauti sú najlepšími priateľmi, ktorými sa stali v detstve.

Hlboké zážitky

Akcie, hry, súťaže a dobrodružstvá, ktoré si doteraz možno nezažil. Budeš sa nimi môcť pochváliť pred svojimi spolužiakmi a ešte dlho budeš hrdý, že si ich absolvoval. Jednoducho viac, ako ti ponúka bežný život po škole len s televízorom alebo nudou na ulici.

Možnosť vyniknúť a uznanie

V skautingu máš možnosť spoznávať samého seba, pracovať sa sebe, získať voľu prekonávať svoje slabé miesta a postarať sa o seba a svoje potreby. Skautingu ti dáva šancu prejaviť sa v čom si dobrý a zlepšovať sa s pomocou tvojich starších priateľov.

Slobodu

Dospelí ľudia v skautingu nie sú ani vojenskými dôstojníkmi ani učiteľmi. Sú to priatelia mladých ľudí, ktorí poznajú ich záujmy aj problémy, majú pre nich pochopenie a maximálne ich podporujú. Skauting je priestor pre tvoj slobodný rozvoj.

Život v prírode

V lete tábory, na jeseň netradičné športy, v zime lyžovačky, na jar vodácke splavy a medzitým výpravy do hôr, na chaty alebo len tak pod širák. Tak vyzerá rok nejedného skautského oddielu.

Zažívame to, čo iní nie

Každý rok uskutočníme 7 - 10 veľkých akcií pre dve tisícky mladých ľudí z celého Slovenska: Biela Stuha v Banskej Štiavnici so zimnými športmi, rytierske slávnosti pri Bratislave, Kežmarku a Nitre, akcia Skautské Ponitrie, Skautský hudobný festival Soaré v Banskej Bystrici či Velocipéd - cykloexpedícia Spišskou Magurou...

Mladí zažívajú niečo nové, nepoznané - na čo inde nemajú možnosti, alebo o tom nepočuli.

Povedali o nás

Robert Baden-Powell, zakladateľ skautského hnutia

Osobné napredovanie je zmyslom a najdôležitejšou úlohou skautskej výchovy. Nejde tu o odovzdávanie znalostí a zručností, ale o výchovu. To znamená, že by sme mali človeka priviesť k tomu, aby sa učil sám, z vlastnej vôle tie veci, ktoré zdokonaľujú jeho charakter.

Skauting v číslach

120

Každý rok zorganizujeme 120 letných táborov pre 2 500 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

Zaujímavosti

Desiatky mladých ľudí ročne absolvujú náš vzdelávací program Mladý líder. Získavajú zručnosti a cenné skúsenosti, ktoré im pomáhajú dosiahnuť úspech v živote a zamestnaní.