V roku 2010 máme na Slovensku 22 kvalitných oddielov

Pridané 17.12.2010

V tomto roku dosiahlo výnimočný stupeň kvality 7 vlčiackych a včielkárskych oddielov, 14 skautských a 1 roverský oddiel v Bratislave, Žiline, Veľkom Záluží, Prešove, Trenčíne, Piešťanoch, Turzovke, Trnave, Nitre, Spišskej Novej Vsi a vo Zvolene.

Kvalitné vlčiacke/včielkárske oddiely

11. zbor Bielych Delfínov Bratislava – 11. koedukovaný oddiel vĺčat Bieli vlci

12. zboru Scarabeus Žilina - 1. svorka vĺčat Višňové

12. zboru Scarabeus Žilina - 6. svorka vĺčat Vlčie bratstvo Žilina

45. zbor Posledného spojenectva Veľké Zálužie - 3. oddiel vĺčat a včielok Khazad Dum

70. zbor Bizón Víťazí - 9. oddiel Apači Bratislava

Kvalitné roverské oddiely

72. prístav Kysuca Turzovka  - 1.oddiel vodných roverov

Porovnanie monitoringov

Celkový počet ocenených skautských oddielov sa oproti minulému ročníku (24) znížil (22). Počet kvalitných vlčiackych oddielov sa mierne zvýšil, mierne klesol počet kvalitných skautských a tiež roverských oddielov. Počet miest, v ktorých kvalitné oddiele fungujú sa dlhodobo drží na približne rovnakej úrovni (11 - 11).

Zber pripomienok a návrhov

Tohtoročné hodnotenie kvality bolo už 5. v poradí. Uzatvára sa tým jeden cyklus, jedna programová priorita zo Strategického plánu Slovenského skautingu. Práve preto sme počas týchto piatich rokov ponechali tie isté hodnotené atribúty aby sme neprišli o možnosť porovnávať výsledky za jednotlivé roky. Sme presvedčení, že hodnotenie kvality ako také má význam a preto ho chceme ponechať aj naďalej, otázna však ostáva jeho forma. Práve preto by sme Vás chceli poprosiť aby ste Vaše postrehy adresovali na program@scouting.sk Veríme, že spolu sa nám podarí posunúť o kúsok vpred...tým správnym smerom.

Povedali o nás

Patrícia Jariabková, moderátorka

Synovia mojej sestry boli aktívni skautskí vedúci. Dnes sú to už zrelí mladí muži a majú obrovský pozitívny vzťah k ľuďom. Jeden je lekár a druhý učiteľ. Myslím, že niekde tam bol začiatok toho, že sa z nich stali slušní ľudia.

Skauting v číslach

38 000 000

V súčasnosti spája skautský sľub 38 miliónov chlapcov a dievčat. Sme v 217 krajinách na celom svete.

Zaujímavosti

V roku 2009 sme zorganizovali najväčší dobrovoľnícky projekt na Slovensku. Zúčastnilo sa ho viac ako 100 dobrovoľníkov zo šiestich krajín Európy. Pomáhali sme pri záchrane 9 hradných zrúcanín na Slovensku.