TS: 14. ročník skautského festivalu Soaré 2013 opäť bez alkoholu a drog

Pridané 23.04.2013
 

V poradí už štrnásty ročník skautského festivalu Soaré sa bude konať v dňoch 26. až 28. apríla 2013 v Banskej Bystrici. Tento dvojdňový festival sa opäť tradične ponesie v duchu dobrej zábavy bez drog a alkoholu.


Skautský hudobný festival Soaré je jediným svojho druhu na Slovensku a v Českej republike. Jeho cieľom je okrem iného predstaviť piesne, ktoré sa hrávajú na skautských akciách a oslovujú súčasnú generáciu skautov. Zároveň poskytuje hudobným začiatočníkom priestor prezentovať sa pred publikom.

Festival, ktorý je výnimočný tým, že sa stovky nadšencov dokážu skvele zabaviť aj bez alkoholu a iných drog, bude tradične trvať dva dni a nebude chýbať zaujímavý program. Účastníci budú mať možnosť vypočuť si niekoľko koncertov venovaných folkovej scéne, jam session i rockovým kapelám. Vystúpi napríklad na Slovensku známa kapela Chiki liki tu-a, či kapela Rawdeus z Českej republiky. Účastníci si tiež budú môcť vybrať z bohatej ponuky sprievodných programov v podobe rôznych hier, športov, tancov a workshopov. Ani tento rok nebudú chýbať populárne Letokruhy, kde budú najstarší skauti vo veku od 16 do 26 rokov – roveri – diskutovať a vymieňať si skúsenosti, rady a inšpirácie. Účastníci budú mať tiež možnosť napĺňať roverské heslo ,,Slúžim“ a pomôcť bystrickým skautom pri úpravách v skautskom dome, zúčastniť sa na splave rieky Hron, alebo absolvovať rýchlu zoznamku, či záchranársky kurz.

Tohtoročný festival, ktorý organizujú banskobystrickí skauti, sa bude niesť v duchu storočnice skautingu na Slovensku a osláv Sv. Juraja, patróna skautov. Oslavy prebiehajú po celý rok a 24. apríla 2013 budú slovenskí skauti pri príležitosti osláv Sv. Juraja celý deň nosiť skautskú šatku.

Festival a jednotlivé podujatia budú prebiehať na viacerých miestach v rámci Banskej Bystrice a bude otvorený nielen skautom, ale i širokej verejnosti. Cena vstupného je 16 € a zahraniční účastníci si majú možnosť vstupenky zakúpiť za zvýhodnenú cenu 13 €.

 

Všetky podrobné informácie o programe a priebehu festivalu sú prístupné po registrácii aj na webovej stránke www.soarefest.sk.

Povedali o nás

Katka Koščová, speváčka

Pre mňa bol skauting spôsob výchovy, správna cesta, po ktorej človek môže kráčať. Nie je vydláždená, ale vedie k morálnym a mravným zásadám, s ktorými sa stotožňujem. Páči sa mi, že skauting nerobí rozdiely podľa rasy, alebo náboženstva. Skauting spája naozaj všetkých ľudí dobrej vôle. Pre mňa bol skauting hlavne o ľuďoch, kamarátoch, ktorí ma formovali a tiež o zážitkoch z táborov a všetkých výletov.

Skauting v číslach

1 400

Ročne uskutočníme 1 000 jednodňových a ďalších 400 viacdňových podujatí, víkendových výprav, splavov či expedícií do zahraničia. Zúčastní sa ich 15 tisíc detí a mladých ľudí.

Zaujímavosti

Na celom svete je 38 miliónov skautiek a skautov a na mape sveta je len pár totalitných štátov, ktoré nie sú vyplnené skautskými farbami.

Zdieľanie