Skautky z Trnavy ocenené na podujatí Animátor roka 2012

Pridané 17.12.2012

Výchova detí je tým najväčším umením v živote človeka. Spoločne sa na nej podieľajú predovšetkým  rodičia. Okrem nich aj učitelia a vychovávatelia, ktorí sú súčasťou formálneho systému výchovy a tiež dobrovoľníci - animátori, ktorí realizujú prácu s deťmi a mládežou vo voľnom čase.

Dôležitosť animátorov - dobrovoľníkov sa rozhodlo Združenie pre podporu detí a mládeže v Trnavskom kraji (VÚC a Rada mládeže Trnavského kraja) zdôrazniť znova, svojim každoročným odovzdávaním cien Animátor roka 2012 a Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži.

V nedeľu 16.12.2012 sa v trnavskom kine Hviezda stretli zástupcovia mládežníckeho sektora z celého kraja. Slávnostný galavečer moderoval Martin „Chyno“ Chynoranský a o kultúrny zážitok sa postaralo Viliam Šandor & the band, Bene & Roland Kánik, Eva Morová a Dominik Navrátil.

Hlavnou časťou programu však bolo odovzdávanie ocenení, ktoré odštartovala obec Ružindol v zastúpení starostu Ing. Vladimíra Púčika, ktorý si prebral ocenenie Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži. Oldrich Vitásek z holíčskeho CVČ, ktorý neskrýval svoje prekvapenie, si prebral cenu za celoživotné animátorské dielo.

V kategórií Animátor senior boli ocenení: Terézia Kšinantová, skautka z 2.zboru Dlhé mačky Trnava a Emil Prekop zo spoločenstva Tulipánci. Animátorom juniorom za rok 2012 sa stali dve dievčatá: Veronika Fitošová, skautka z 88.zboru Štvorlístok Trnava a Adriana Krajčovičová zo združenia Domka Trnava. Po galavečeri nasledovalo malé občerstvenie a neformálne dialógy medzi zúčastnenými.

Všetkým oceneným zo srdca gratulujeme a súčasne ďakujeme i za nominácie, ktoré ocenené neboli. Veríme, že svojich aktívnych animátorov budete nominovať i o rok. Ďakujeme za skvelý zážitok, ktorí nám znova ukázal, že venovať sa deťom a mládeži má veľký význam!

Jana Šmýkalová (Rada mládeže Trnavského kraja)

Povedali o nás

Michal Dočolomanský, herec

Ako chlapec som strašne rád čítal zápisníky, čo zostali po skautoch. Ešte predtým, než ich zrušili. Nesmierne sa mi to páčilo ako chalanovi, lebo som sa z toho naučil strašne veľa: viazať všelijaké uzly, ako sa stavia stan... No, proste kopu, kopu takýchto vecí. Bohužiaľ, ja som skauting nezažil aktívne, len cez tieto knižky. Takže ja vám, chlapci, držím palce, buďte skauti, pretože to učí človeka byť lepším. Hlavne kontakt s prírodou, čo je dnes nesmierne dôležité a zaujímavé.

Skauting v číslach

117

Skauti zohrávajú aktívnu úlohu vo verejnom živote. V roku 2005 a 2007 zrealizovali s miestnymi samosprávami, školami, správami a ďalšími organizáciami 117 verejne prospešných projektov na zlepšenie kvality života ľudí okolo nás.

Zaujímavosti

Sme členom svetových organizácií World Organisation of Scout Movement a World Association of Girl Guides and Girl Scouts.