Skautky z Trnavy ocenené na podujatí Animátor roka 2012

Pridané 17.12.2012

Výchova detí je tým najväčším umením v živote človeka. Spoločne sa na nej podieľajú predovšetkým  rodičia. Okrem nich aj učitelia a vychovávatelia, ktorí sú súčasťou formálneho systému výchovy a tiež dobrovoľníci - animátori, ktorí realizujú prácu s deťmi a mládežou vo voľnom čase.

Dôležitosť animátorov - dobrovoľníkov sa rozhodlo Združenie pre podporu detí a mládeže v Trnavskom kraji (VÚC a Rada mládeže Trnavského kraja) zdôrazniť znova, svojim každoročným odovzdávaním cien Animátor roka 2012 a Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži.

V nedeľu 16.12.2012 sa v trnavskom kine Hviezda stretli zástupcovia mládežníckeho sektora z celého kraja. Slávnostný galavečer moderoval Martin „Chyno“ Chynoranský a o kultúrny zážitok sa postaralo Viliam Šandor & the band, Bene & Roland Kánik, Eva Morová a Dominik Navrátil.

Hlavnou časťou programu však bolo odovzdávanie ocenení, ktoré odštartovala obec Ružindol v zastúpení starostu Ing. Vladimíra Púčika, ktorý si prebral ocenenie Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži. Oldrich Vitásek z holíčskeho CVČ, ktorý neskrýval svoje prekvapenie, si prebral cenu za celoživotné animátorské dielo.

V kategórií Animátor senior boli ocenení: Terézia Kšinantová, skautka z 2.zboru Dlhé mačky Trnava a Emil Prekop zo spoločenstva Tulipánci. Animátorom juniorom za rok 2012 sa stali dve dievčatá: Veronika Fitošová, skautka z 88.zboru Štvorlístok Trnava a Adriana Krajčovičová zo združenia Domka Trnava. Po galavečeri nasledovalo malé občerstvenie a neformálne dialógy medzi zúčastnenými.

Všetkým oceneným zo srdca gratulujeme a súčasne ďakujeme i za nominácie, ktoré ocenené neboli. Veríme, že svojich aktívnych animátorov budete nominovať i o rok. Ďakujeme za skvelý zážitok, ktorí nám znova ukázal, že venovať sa deťom a mládeži má veľký význam!

Jana Šmýkalová (Rada mládeže Trnavského kraja)

Povedali o nás

Patrícia Jariabková, moderátorka

Synovia mojej sestry boli aktívni skautskí vedúci. Dnes sú to už zrelí mladí muži a majú obrovský pozitívny vzťah k ľuďom. Jeden je lekár a druhý učiteľ. Myslím, že niekde tam bol začiatok toho, že sa z nich stali slušní ľudia.

Skauting v číslach

500 000 000

Skauting počas svojej storočnej existencie obohatil život 500 miliónov detí, mladých i dospelých na celom svete.

Zaujímavosti

Desiatky mladých ľudí ročne absolvujú náš vzdelávací program Mladý líder. Získavajú zručnosti a cenné skúsenosti, ktoré im pomáhajú dosiahnuť úspech v živote a zamestnaní.