Skautky z Trnavy ocenené na podujatí Animátor roka 2012

Pridané 17.12.2012

Výchova detí je tým najväčším umením v živote človeka. Spoločne sa na nej podieľajú predovšetkým  rodičia. Okrem nich aj učitelia a vychovávatelia, ktorí sú súčasťou formálneho systému výchovy a tiež dobrovoľníci - animátori, ktorí realizujú prácu s deťmi a mládežou vo voľnom čase.

Dôležitosť animátorov - dobrovoľníkov sa rozhodlo Združenie pre podporu detí a mládeže v Trnavskom kraji (VÚC a Rada mládeže Trnavského kraja) zdôrazniť znova, svojim každoročným odovzdávaním cien Animátor roka 2012 a Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži.

V nedeľu 16.12.2012 sa v trnavskom kine Hviezda stretli zástupcovia mládežníckeho sektora z celého kraja. Slávnostný galavečer moderoval Martin „Chyno“ Chynoranský a o kultúrny zážitok sa postaralo Viliam Šandor & the band, Bene & Roland Kánik, Eva Morová a Dominik Navrátil.

Hlavnou časťou programu však bolo odovzdávanie ocenení, ktoré odštartovala obec Ružindol v zastúpení starostu Ing. Vladimíra Púčika, ktorý si prebral ocenenie Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži. Oldrich Vitásek z holíčskeho CVČ, ktorý neskrýval svoje prekvapenie, si prebral cenu za celoživotné animátorské dielo.

V kategórií Animátor senior boli ocenení: Terézia Kšinantová, skautka z 2.zboru Dlhé mačky Trnava a Emil Prekop zo spoločenstva Tulipánci. Animátorom juniorom za rok 2012 sa stali dve dievčatá: Veronika Fitošová, skautka z 88.zboru Štvorlístok Trnava a Adriana Krajčovičová zo združenia Domka Trnava. Po galavečeri nasledovalo malé občerstvenie a neformálne dialógy medzi zúčastnenými.

Všetkým oceneným zo srdca gratulujeme a súčasne ďakujeme i za nominácie, ktoré ocenené neboli. Veríme, že svojich aktívnych animátorov budete nominovať i o rok. Ďakujeme za skvelý zážitok, ktorí nám znova ukázal, že venovať sa deťom a mládeži má veľký význam!

Jana Šmýkalová (Rada mládeže Trnavského kraja)

Povedali o nás

Nelson Mandela, prvý černošský prezident Juhoafrickej republiky, nositeľ Nobelovej ceny za rok 1993

Medzinárodné skautské hnutie je svetovou jednotkou vo výchove mládeže a má mimoriadnu dôležitosť pre súčasnú mládež vo vznikajúcich demokraciách všade vo svete. Rozvíja vlastenectvo, morálne hodnoty, odvahu, buduje charakter, sebadôveru a spoločenskú zodpovednosť.

Skauting v číslach

117

Skauti zohrávajú aktívnu úlohu vo verejnom živote. V roku 2005 a 2007 zrealizovali s miestnymi samosprávami, školami, správami a ďalšími organizáciami 117 verejne prospešných projektov na zlepšenie kvality života ľudí okolo nás.

Zaujímavosti

V roku 2005 a 2006 sme zorganizovali najväčší dobrovoľnícky projekt v histórii Slovenska. 1 400 mladých ľudí z dvoch desiatok krajín pomáhalo kalamitou postihnutým Vysokým Tatrám a ich obyvateľom.