Scouts4BA 2013

Pridané 07.05.2013

Príď osláviť sto rokov skautingu na Slovensku!

Tento rok oslavujú skautky a skauti 100 rokov od založenia prvej skautskej skupinky na území Slovenska. Na počesť tohto významného jubilea si pripravili pre Vás akciu Scouts4BA – skauti pre Bratislavu, ktorá ponúka jedinečnú možnosť  vyskúšať  si skautské aktivity a zručnosti a zažiť atmosféru skautských akcií na vlastnej koži.

Scouts4BA sa uskutoční  11. mája na Partizánskej lúke.

Program ktorý sme si pre vás pripravili začne od 9:00, ale zapojiť sa doň budete môcť hoci kedy počas dňa.

Na čo všetko sa môžete tešiť?

• lanovka a nízke lanové dráhy
  • lukostreľbu
  • akadémiu uzlovania
  • orientačný beh,
  • alternatívne športy - lakros, ringo a indiaca
  • maľovanie na tvár
  • a hlavným bodom programu bude hra so stanoviskami, ktorá vás prevedenia históriou skautingu na Slovensku

Tak neváhajte a príďte

Skautky a skauti z Bratislavy

Povedali o nás

Steve Fossett, pokoriteľ svetových rekordov

Svoje hodnoty som získal v skautingu a som na to hrdý. Bolo to medzi skautmi, keď som vystúpil na svoju prvú horu a kde som sa učil svojim vodcovským zručnostiam. Každý rekord, ktorý som zdolal, je akoby som získal ďalšie skautské ocenenia.

Skauting v číslach

120

Každý rok zorganizujeme 120 letných táborov pre 2 500 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

Zaujímavosti

1 907 skautov a priaznivcov sa v máji 2002 spojilo živou reťazou – pochytaní za ruky oblapili Spišský hrad a zapísali sa do Guinnessovej knihy rekordov.