Scouts4BA 2013

Pridané 07.05.2013

Príď osláviť sto rokov skautingu na Slovensku!

Tento rok oslavujú skautky a skauti 100 rokov od založenia prvej skautskej skupinky na území Slovenska. Na počesť tohto významného jubilea si pripravili pre Vás akciu Scouts4BA – skauti pre Bratislavu, ktorá ponúka jedinečnú možnosť  vyskúšať  si skautské aktivity a zručnosti a zažiť atmosféru skautských akcií na vlastnej koži.

Scouts4BA sa uskutoční  11. mája na Partizánskej lúke.

Program ktorý sme si pre vás pripravili začne od 9:00, ale zapojiť sa doň budete môcť hoci kedy počas dňa.

Na čo všetko sa môžete tešiť?

• lanovka a nízke lanové dráhy
  • lukostreľbu
  • akadémiu uzlovania
  • orientačný beh,
  • alternatívne športy - lakros, ringo a indiaca
  • maľovanie na tvár
  • a hlavným bodom programu bude hra so stanoviskami, ktorá vás prevedenia históriou skautingu na Slovensku

Tak neváhajte a príďte

Skautky a skauti z Bratislavy

Povedali o nás

Jamie Olivier, šéfkuchár bez čapice

Som poctený získaním vyznamenania od skautov. Zároveň sa tiež skutočne teším, že tisícky mladých ľudí prejavilo vďaka skautskému hnutiu nadšenie učiť sa o jedle a varení. Verím, že svoj záujem o jedlo budú pestovať aj v dospelosti a budú sa starať o seba a ich rodiny dobrou kuchyňou. Pozn. Jamie Olivier získal v roku 2008 skautské vyznamenanie za kampaň za zlepšenie kvality stravovania detí.

Skauting v číslach

1907

1. augusta 1907 sa začal na ostrove Brownsea vo Veľkej Británii prvý skautský tábor. V tento deň sa začala písať história svetového skautského hnutia.

Zaujímavosti

Ročne uskutočníme 100 – 250 vzdelávacích programov pre 2 000 – 2 600 účastníkov. Ďalší sa zúčastňujú zahraničných pobytov s výukou cudzích jazykov, odborných kurzov a stáží v zahraničí.