Scouts4BA 2013

Pridané 07.05.2013

Príď osláviť sto rokov skautingu na Slovensku!

Tento rok oslavujú skautky a skauti 100 rokov od založenia prvej skautskej skupinky na území Slovenska. Na počesť tohto významného jubilea si pripravili pre Vás akciu Scouts4BA – skauti pre Bratislavu, ktorá ponúka jedinečnú možnosť  vyskúšať  si skautské aktivity a zručnosti a zažiť atmosféru skautských akcií na vlastnej koži.

Scouts4BA sa uskutoční  11. mája na Partizánskej lúke.

Program ktorý sme si pre vás pripravili začne od 9:00, ale zapojiť sa doň budete môcť hoci kedy počas dňa.

Na čo všetko sa môžete tešiť?

• lanovka a nízke lanové dráhy
  • lukostreľbu
  • akadémiu uzlovania
  • orientačný beh,
  • alternatívne športy - lakros, ringo a indiaca
  • maľovanie na tvár
  • a hlavným bodom programu bude hra so stanoviskami, ktorá vás prevedenia históriou skautingu na Slovensku

Tak neváhajte a príďte

Skautky a skauti z Bratislavy

Povedali o nás

Václav Havel, štátnik, dramtik a spisovateľ

Rád spomínam na dobu, keď som ešte so svojím skautským oddielom tiež splavoval rieky a prežíval podobné dobrodružstvá ako vy. Viem, čo všetko pre vás skauting znamená a radujem sa z toho, že jeho myšlienky sú stále aktuálne a oslovujú mladých ľudí. Cez pestrý program, ktorý skauting ponúka, získavate dobré návyky pre život v spoločnosti a svojou ďalšou činnosťou jej preukazujete nezištnú službu. Naša krajina takých občanov potrebuje.

Skauting v číslach

1 400

Ročne uskutočníme 1 000 jednodňových a ďalších 400 viacdňových podujatí, víkendových výprav, splavov či expedícií do zahraničia. Zúčastní sa ich 15 tisíc detí a mladých ľudí.

Zaujímavosti

Od roku 2000 sa skauting teší medzi rómskymi chlapcami a dievčatami popularite. Dnes sa do skautingu zapája 500 mladých Rómov. Absolvujú výchovný program zameraný na osobný rozvoj, pomáhajú v komunitných centrách a realizujú projekty na zvýšenie zamestnateľnosti Rómov.