Scouts4BA 2013

Pridané 07.05.2013

Príď osláviť sto rokov skautingu na Slovensku!

Tento rok oslavujú skautky a skauti 100 rokov od založenia prvej skautskej skupinky na území Slovenska. Na počesť tohto významného jubilea si pripravili pre Vás akciu Scouts4BA – skauti pre Bratislavu, ktorá ponúka jedinečnú možnosť  vyskúšať  si skautské aktivity a zručnosti a zažiť atmosféru skautských akcií na vlastnej koži.

Scouts4BA sa uskutoční  11. mája na Partizánskej lúke.

Program ktorý sme si pre vás pripravili začne od 9:00, ale zapojiť sa doň budete môcť hoci kedy počas dňa.

Na čo všetko sa môžete tešiť?

• lanovka a nízke lanové dráhy
  • lukostreľbu
  • akadémiu uzlovania
  • orientačný beh,
  • alternatívne športy - lakros, ringo a indiaca
  • maľovanie na tvár
  • a hlavným bodom programu bude hra so stanoviskami, ktorá vás prevedenia históriou skautingu na Slovensku

Tak neváhajte a príďte

Skautky a skauti z Bratislavy

Povedali o nás

Eva Siracká, prezidentka Ligy proti rakovine

Skauti a skautky sú našimi spoľahlivými pomocníkmi počas Dňa narcisov. Som na nich hrdá aj preto, že ja sama som bola a stále sa cítim byť skautkou.

Skauting v číslach

6 000

Patríme medzi výchovné organizácie pre deti a mládež na Slovensku. Slovenský skauting má 6 000 chlapcov, dievčat a dospelých dobrovoľníkov v 120 mestách a obciach na Slovensku.

Zaujímavosti

Sme členom svetových organizácií World Organisation of Scout Movement a World Association of Girl Guides and Girl Scouts.