Príbeh na týždeň - Slovenský skauting (Rádio Slovensko)

Pridané 26.04.2013

V týždni od 22.-26.apríla 2013 venoval Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko,

pri príležitosti osláv Storočnice a Dňa sv. Juraja, patróna skautov, priestor             v pravidelnej relácii "Príbeh na týždeň" našej organizácii Slovenský skauting.

Každý deň o 11:36 zaznela časť reportážneho dokumentu, zameraná na inú oblasť, týkajúcu sa skautingu - redaktor Pavol Náther sa venoval napríklad histórii skautingu, ukážke stretnutia skautskej "družiny" detí a mladých ľudí, patrónovi skautov - sv. Jurajovi, ale aj tohtoročnej aktuálnej téme osláv sto rokov skautingu na Slovensku a blížiacemu sa skautskému hudobnému festivalu Soaré v Banskej Bystrici.

Slovenskému rozhlasu a redaktorovi Pavlovi "Tutimu" Nátherovi  z Bratislavy srdečne ďakujeme za možnosť predstaviť skauting aj touto cestou. Rovnako všetkým, ktorí poskytli rozhovory, najmä Petrovi Janotovi - Slížikovi, predsedovi Historickej komisie SLSK.

Ak ste niektorú časť nezachytili, alebo si ju chcete vypočuť znova, pripájame link (TU) na archív Slovenského rozhlasu, reláciu Príbeh na týždeň.

Príjemné počúvanie!

Povedali o nás

Eva Siracká, prezidentka Ligy proti rakovine

Skauti a skautky sú našimi spoľahlivými pomocníkmi počas Dňa narcisov. Som na nich hrdá aj preto, že ja sama som bola a stále sa cítim byť skautkou.

Skauting v číslach

117

Skauti zohrávajú aktívnu úlohu vo verejnom živote. V roku 2005 a 2007 zrealizovali s miestnymi samosprávami, školami, správami a ďalšími organizáciami 117 verejne prospešných projektov na zlepšenie kvality života ľudí okolo nás.

Zaujímavosti

Mladí ľudia v skautingu sa zapájajú do súťaže tvorivosti v próze, poézii a fotografovaní. Ďalší vytvárajú webstránky, prezentácie a krátke filmy, s ktorými sa predstavujú doma i v zahraničí. Hudobné ambície prezentujú na úspešnom skautskom hudobnom festivale Soaré.