Príbeh na týždeň - Slovenský skauting (Rádio Slovensko)

Pridané 26.04.2013

V týždni od 22.-26.apríla 2013 venoval Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko,

pri príležitosti osláv Storočnice a Dňa sv. Juraja, patróna skautov, priestor             v pravidelnej relácii "Príbeh na týždeň" našej organizácii Slovenský skauting.

Každý deň o 11:36 zaznela časť reportážneho dokumentu, zameraná na inú oblasť, týkajúcu sa skautingu - redaktor Pavol Náther sa venoval napríklad histórii skautingu, ukážke stretnutia skautskej "družiny" detí a mladých ľudí, patrónovi skautov - sv. Jurajovi, ale aj tohtoročnej aktuálnej téme osláv sto rokov skautingu na Slovensku a blížiacemu sa skautskému hudobnému festivalu Soaré v Banskej Bystrici.

Slovenskému rozhlasu a redaktorovi Pavlovi "Tutimu" Nátherovi  z Bratislavy srdečne ďakujeme za možnosť predstaviť skauting aj touto cestou. Rovnako všetkým, ktorí poskytli rozhovory, najmä Petrovi Janotovi - Slížikovi, predsedovi Historickej komisie SLSK.

Ak ste niektorú časť nezachytili, alebo si ju chcete vypočuť znova, pripájame link (TU) na archív Slovenského rozhlasu, reláciu Príbeh na týždeň.

Príjemné počúvanie!

Povedali o nás

James Lovell, astronaut, veliteľ vesmírnej lode Apollo 13

Môj otec zomrel, keď som mal dvanásť rokov, a tak som nemal žiadny mužský vzor. Ten som našiel v skautingu. Ponúkol mi výchovu a vzdelanie, ktoré mi škola dať nemohla. Dostal som síce dosť zabrať, ale naučil som sa byť členom tímu, zamiloval som si táborenie a konanie konkrétnych, skutočných skutkov. Aj preto som ostal v skautingu.

Skauting v číslach

500 000 000

Skauting počas svojej storočnej existencie obohatil život 500 miliónov detí, mladých i dospelých na celom svete.

Zaujímavosti

V roku 2005 a 2006 sme zorganizovali najväčší dobrovoľnícky projekt v histórii Slovenska. 1 400 mladých ľudí z dvoch desiatok krajín pomáhalo kalamitou postihnutým Vysokým Tatrám a ich obyvateľom.