Príbeh na týždeň - Slovenský skauting (Rádio Slovensko)

Pridané 26.04.2013

V týždni od 22.-26.apríla 2013 venoval Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko,

pri príležitosti osláv Storočnice a Dňa sv. Juraja, patróna skautov, priestor             v pravidelnej relácii "Príbeh na týždeň" našej organizácii Slovenský skauting.

Každý deň o 11:36 zaznela časť reportážneho dokumentu, zameraná na inú oblasť, týkajúcu sa skautingu - redaktor Pavol Náther sa venoval napríklad histórii skautingu, ukážke stretnutia skautskej "družiny" detí a mladých ľudí, patrónovi skautov - sv. Jurajovi, ale aj tohtoročnej aktuálnej téme osláv sto rokov skautingu na Slovensku a blížiacemu sa skautskému hudobnému festivalu Soaré v Banskej Bystrici.

Slovenskému rozhlasu a redaktorovi Pavlovi "Tutimu" Nátherovi  z Bratislavy srdečne ďakujeme za možnosť predstaviť skauting aj touto cestou. Rovnako všetkým, ktorí poskytli rozhovory, najmä Petrovi Janotovi - Slížikovi, predsedovi Historickej komisie SLSK.

Ak ste niektorú časť nezachytili, alebo si ju chcete vypočuť znova, pripájame link (TU) na archív Slovenského rozhlasu, reláciu Príbeh na týždeň.

Príjemné počúvanie!

Povedali o nás

Michal Dočolomanský, herec

Ako chlapec som strašne rád čítal zápisníky, čo zostali po skautoch. Ešte predtým, než ich zrušili. Nesmierne sa mi to páčilo ako chalanovi, lebo som sa z toho naučil strašne veľa: viazať všelijaké uzly, ako sa stavia stan... No, proste kopu, kopu takýchto vecí. Bohužiaľ, ja som skauting nezažil aktívne, len cez tieto knižky. Takže ja vám, chlapci, držím palce, buďte skauti, pretože to učí človeka byť lepším. Hlavne kontakt s prírodou, čo je dnes nesmierne dôležité a zaujímavé.

Skauting v číslach

1 400

Ročne uskutočníme 1 000 jednodňových a ďalších 400 viacdňových podujatí, víkendových výprav, splavov či expedícií do zahraničia. Zúčastní sa ich 15 tisíc detí a mladých ľudí.

Zaujímavosti

Pred ďalšou deštrukciou sa snažíme zachrániť 8 hradov na západnom a 5 hradov na východnom Slovensku. Sprístupňujeme ich a robíme atraktívne pre domácich a zahraničných návštevníkov.