Príbeh na týždeň - Slovenský skauting (Rádio Slovensko)

Pridané 26.04.2013

V týždni od 22.-26.apríla 2013 venoval Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko,

pri príležitosti osláv Storočnice a Dňa sv. Juraja, patróna skautov, priestor             v pravidelnej relácii "Príbeh na týždeň" našej organizácii Slovenský skauting.

Každý deň o 11:36 zaznela časť reportážneho dokumentu, zameraná na inú oblasť, týkajúcu sa skautingu - redaktor Pavol Náther sa venoval napríklad histórii skautingu, ukážke stretnutia skautskej "družiny" detí a mladých ľudí, patrónovi skautov - sv. Jurajovi, ale aj tohtoročnej aktuálnej téme osláv sto rokov skautingu na Slovensku a blížiacemu sa skautskému hudobnému festivalu Soaré v Banskej Bystrici.

Slovenskému rozhlasu a redaktorovi Pavlovi "Tutimu" Nátherovi  z Bratislavy srdečne ďakujeme za možnosť predstaviť skauting aj touto cestou. Rovnako všetkým, ktorí poskytli rozhovory, najmä Petrovi Janotovi - Slížikovi, predsedovi Historickej komisie SLSK.

Ak ste niektorú časť nezachytili, alebo si ju chcete vypočuť znova, pripájame link (TU) na archív Slovenského rozhlasu, reláciu Príbeh na týždeň.

Príjemné počúvanie!

Povedali o nás

Marianna Kahancová, lekárka

Deti získavajú v skautingu kopec zážitkov, skúseností a priateľstiev. Dáva im možnosť niekam patriť, mať svoju partiu, no zároveň im dáva aj slobodu, priestor pre seberalizáciu a možnosť napĺňať svoje sny. Znamená to každý deň prekonávať nové výzvy, ktoré nám skauting predkladá. Popritom nás správnymi a nenápadnými spôsobmi formuje, rozvíja našu osobnosť, poznačuje náš slovník i prejavy, učí nás lojalite i samostatnosti, prebúdza naše srdce, rozvíja našu kreativitu. Skauting nás učí pozrieť sa novým pohľadom na seba a okolitý svet. Povzbudzuje nás k tomu, aby sme sa stali osobnosťami, ktoré rozdávajú nádej a silu.

Skauting v číslach

6 000

Patríme medzi výchovné organizácie pre deti a mládež na Slovensku. Slovenský skauting má 6 000 chlapcov, dievčat a dospelých dobrovoľníkov v 120 mestách a obciach na Slovensku.

Zaujímavosti

Desiatky mladých ľudí ročne absolvujú náš vzdelávací program Mladý líder. Získavajú zručnosti a cenné skúsenosti, ktoré im pomáhajú dosiahnuť úspech v živote a zamestnaní.