Poznáme termíny rozvozu betlehemského svetla vlakmi

Pridané 07.12.2009

Aj tento rok budú slovenské skautky a skauti zabezpečovať rozvoz Betlehemského svetla po Slovensku. Táto predvianočná tradícia – symbol šírenia ľudskej lásky, porozumenia a nádeje má na Slovensku už 20-ročnú tradíciu.

V nedeľu 20. 12. 2009 od skorého rána sa rozbehnú vlaky so skautskými posádkami budú šíriť Betlehemské svetlo po Slovensku. V priebehu dňa ho doručia po 20 hlavných i vedľajších železničných tratiach do 300 miest a obcí, od Kútov na západe až po Čiernu nad Tisou na východe republiky. Postupne na celom území Slovenska budú v jednotlivých mestách zažínať svetielka ako články reťaze, aby krátko pred polnocou vytvorili Reťaz svetla a symbolicky tak spojili celé Slovensko.

Navštívte náš web venovaný Betlehemskému svetlu a zistite, kedy tento symbol pokoja dorazí k vám.

Povedali o nás

Steve Fossett, pokoriteľ svetových rekordov

Svoje hodnoty som získal v skautingu a som na to hrdý. Bolo to medzi skautmi, keď som vystúpil na svoju prvú horu a kde som sa učil svojim vodcovským zručnostiam. Každý rekord, ktorý som zdolal, je akoby som získal ďalšie skautské ocenenia.

Skauting v číslach

38 000 000

V súčasnosti spája skautský sľub 38 miliónov chlapcov a dievčat. Sme v 217 krajinách na celom svete.

Zaujímavosti

Od roku 2000 sa skauting teší medzi rómskymi chlapcami a dievčatami popularite. Dnes sa do skautingu zapája 500 mladých Rómov. Absolvujú výchovný program zameraný na osobný rozvoj, pomáhajú v komunitných centrách a realizujú projekty na zvýšenie zamestnateľnosti Rómov.