Pozdrav od Michala Kaščáka pre Slovenský skauting

Pridané 21.05.2013

Chystáte sa na Pohodu?

Hlavný organizátor Michal Kaščák nahral špeciálny pozdrav exkluzívne pre skautov, spojený s gratuláciou k nášmu stému výročiu. Okrem iného pozýva aj ďalších skautov, aby sa ako dobrovoľníci zapojili do festivalového diania.

Ďakujeme za blahoželanie, Michal a tešíme sa na Pohodu!

Michal Kaščák pre Slovenských skautov from Power studio on Vimeo.

Prihlasovať sa môžete cez ON-LINE FORMULÁR (LINK).

Pre viac info kliknite SEM (LINK)

Povedali o nás

Tomáš Halík, profesor Univerzity Karlovy, katolícky kňaz

Skauting sprostredkováva súbor mravných hodnôt, ktoré ľudská osobnosť i spoločnosť nutne potrebuje na svoje prežitie a zdravú existenciu; učí solidarite, poriadku a odvahe – cnostiam, bez ktorých by demokratická spoločnosť nemohla obstáť.

Skauting v číslach

1 400

Ročne uskutočníme 1 000 jednodňových a ďalších 400 viacdňových podujatí, víkendových výprav, splavov či expedícií do zahraničia. Zúčastní sa ich 15 tisíc detí a mladých ľudí.

Zaujímavosti

Od roku 2000 sa skauting teší medzi rómskymi chlapcami a dievčatami popularite. Dnes sa do skautingu zapája 500 mladých Rómov. Absolvujú výchovný program zameraný na osobný rozvoj, pomáhajú v komunitných centrách a realizujú projekty na zvýšenie zamestnateľnosti Rómov.