Pozdrav od Michala Kaščáka pre Slovenský skauting

Pridané 21.05.2013

Chystáte sa na Pohodu?

Hlavný organizátor Michal Kaščák nahral špeciálny pozdrav exkluzívne pre skautov, spojený s gratuláciou k nášmu stému výročiu. Okrem iného pozýva aj ďalších skautov, aby sa ako dobrovoľníci zapojili do festivalového diania.

Ďakujeme za blahoželanie, Michal a tešíme sa na Pohodu!

Michal Kaščák pre Slovenských skautov from Power studio on Vimeo.

Prihlasovať sa môžete cez ON-LINE FORMULÁR (LINK).

Pre viac info kliknite SEM (LINK)

Povedali o nás

Nelson Mandela, prvý černošský prezident Juhoafrickej republiky, nositeľ Nobelovej ceny za rok 1993

Medzinárodné skautské hnutie je svetovou jednotkou vo výchove mládeže a má mimoriadnu dôležitosť pre súčasnú mládež vo vznikajúcich demokraciách všade vo svete. Rozvíja vlastenectvo, morálne hodnoty, odvahu, buduje charakter, sebadôveru a spoločenskú zodpovednosť.

Skauting v číslach

1907

1. augusta 1907 sa začal na ostrove Brownsea vo Veľkej Británii prvý skautský tábor. V tento deň sa začala písať história svetového skautského hnutia.

Zaujímavosti

1 907 skautov a priaznivcov sa v máji 2002 spojilo živou reťazou – pochytaní za ruky oblapili Spišský hrad a zapísali sa do Guinnessovej knihy rekordov.