Pozdrav od Michala Kaščáka pre Slovenský skauting

Pridané 21.05.2013

Chystáte sa na Pohodu?

Hlavný organizátor Michal Kaščák nahral špeciálny pozdrav exkluzívne pre skautov, spojený s gratuláciou k nášmu stému výročiu. Okrem iného pozýva aj ďalších skautov, aby sa ako dobrovoľníci zapojili do festivalového diania.

Ďakujeme za blahoželanie, Michal a tešíme sa na Pohodu!

Michal Kaščák pre Slovenských skautov from Power studio on Vimeo.

Prihlasovať sa môžete cez ON-LINE FORMULÁR (LINK).

Pre viac info kliknite SEM (LINK)

Povedali o nás

Marianna Kahancová, lekárka

Deti získavajú v skautingu kopec zážitkov, skúseností a priateľstiev. Dáva im možnosť niekam patriť, mať svoju partiu, no zároveň im dáva aj slobodu, priestor pre seberalizáciu a možnosť napĺňať svoje sny. Znamená to každý deň prekonávať nové výzvy, ktoré nám skauting predkladá. Popritom nás správnymi a nenápadnými spôsobmi formuje, rozvíja našu osobnosť, poznačuje náš slovník i prejavy, učí nás lojalite i samostatnosti, prebúdza naše srdce, rozvíja našu kreativitu. Skauting nás učí pozrieť sa novým pohľadom na seba a okolitý svet. Povzbudzuje nás k tomu, aby sme sa stali osobnosťami, ktoré rozdávajú nádej a silu.

Skauting v číslach

120

Každý rok zorganizujeme 120 letných táborov pre 2 500 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

Zaujímavosti

Na celom svete je 38 miliónov skautiek a skautov a na mape sveta je len pár totalitných štátov, ktoré nie sú vyplnené skautskými farbami.