Povodne v Bratislavskom kraji - výzva dobrovoľníkom

Pridané 06.06.2013

V súvislosti s povodňami zdieľame výzvu Bratislavského samosprávneho kraja - vyzýva ochotných dobrovoľníkov k pomoci pri odstraňovaní následkov povodne.

Dobrovoľníci sa môžu hlásiť mailom na povodne@region-bsk.sk, na telefónnom čísle 0911/102 866, prípadne zapojiť cez facebook - https://www.facebook.com/events/550918938277423/.

Aj toto je cesta, ako žiť roverské "Slúžim" a skautské "Buď pripravený"..

Dúfame, že povodne u nás aj u susedov čím skôr končia a podarí sa minimalizovať ich negatívne následky. Držíme palce...

 

Aktuálna správa o harmonograme pomocných aktivít na vyŠŠie uvedenej facebookovej udalosti:

Milí dobrovoľníci, 

 V prvom rade sa nám dovoľte Vám poďakovať za Váš záujem o nezištnú dobrovoľnícku pomoc pri odstraňovaní škôd spôsobených povodňami, ktoré náš kraj v posledných dňoch postihli. Sme Vám úprimne vďační za Vašu spolupatričnosť a ďakujeme Vám aj v mene tých, ktorým povodne spôsobili škody a ktorí práve teraz potrebujú našu pomoc. 

Po dvoch dňoch intenzívnych príprav sa nám v súčinnosti s Dobrovoľným hasičským zborom zo Stupavy a organizáciou RISC (prijímacím, informačným a podporným centrom mimovládnych organizácií) podarilo zabezpezpečiť koordinačné centrum pri kameňolome v Devíne (odkiaľ sa budú organizovať a koordinovať všetky práce), materiálové vybavenie (čiastočne sa na ňom podieľajú naše stredné odborné školy, čiastočne spomínané organizácie), občerstvenie a pitný režim (guláš a kapustnicu varia naše stredné školy a minerálne vody zabezpečila spoločnosť Coca-Cola Slovensko), ako aj autobusovú dopravu, ktorú zabezpečí spoločnosť Slovak Lines. Všetkým zúčastneným organizáciám, školám, firmám a samozrejme jednotlivcom mimoriadne ďakujeme. 

Dobrovoľnícke práce začíname zajtra (sobota 8.6.), odchod prvého autobusu je o 11:30 spod Nového Mosta v Bratislave. Každého dobrovoľníka by sme radi poprosili, aby si zvolil adekvátnu obuv (ideálne gumené čižmy) a odev. O ochranný materiál (okuliare, rukavice, prípadne helmy), ako aj pracovné nástroje sme sa postarali. Momentálne však nevieme odhadnúť Váš skutočný počet. Preto, ak máte doma pracovné rukavice, okuliare, alebo pracovný nástroj, ktorý by ste si chceli zobrať, bude to samozrejme mimoriadne vítané. Autobusy sa podľa počtu ľudí prípadne vrátia, aby previezli všetkých dobrovoľníkov. Dobrovoľníci budú prevezení do Koordinačného centra pri Kameňolome, kde ich budú čakať koordinátori, občerstvenie, pitný režim a mobilné toalety. Na mieste nebude možný odklad cenností, tak Vás prosíme, aby ste si so sebou zobrali iba minimálne množstvo "batožiny" a žiadne cennosti. Koordinátormi jednotlivých pracovných skupín budú ľudia z RISC-u a príslušníci DHZ.

Predbežne sme cez víkend v teréne v sobotu /zraz 11:30 Most SNP/ a v nedeľu / zraz opäť 11:30 Most SNP/. Ďalšie prípadné termíny budú nasledovať podľa potreby.
Aby sme mali približnú predstavu, koľkí z Vás kedy prídu, prosíme na znak zúčastnenia sa označte fotku s príslušným dátumom ako "Páči sa mi to" (link: https://www.facebook.com/events/550918938277423/)
V prípade otázok, sme Vám k dispozícii na 0911/102 866, alebo povodne@region-bsk.sk alebo na nástenke tohto eventu. 

Tešíme sa na Vás!

 

Povedali o nás

Eva Siracká, prezidentka Ligy proti rakovine

Skauti a skautky sú našimi spoľahlivými pomocníkmi počas Dňa narcisov. Som na nich hrdá aj preto, že ja sama som bola a stále sa cítim byť skautkou.

Skauting v číslach

1 400

Ročne uskutočníme 1 000 jednodňových a ďalších 400 viacdňových podujatí, víkendových výprav, splavov či expedícií do zahraničia. Zúčastní sa ich 15 tisíc detí a mladých ľudí.

Zaujímavosti

Na celom svete je 38 miliónov skautiek a skautov a na mape sveta je len pár totalitných štátov, ktoré nie sú vyplnené skautskými farbami.

Zdieľanie