Odklínanie hradov - Plavecký hrad

Pridané 30.10.2012

Zrúcaniny hradov sú miesta s neopakovateľnou atmosférou, v ktorej sa prelína história s unikátnymi krajinárskymi scenériami. Hradné areály však podliehajú neustálej deštrukcii a bez potrebnej pomoci môžeme a tieto pamiatky rýchlo prísť.

Cieľom projektu "Odklínanie hradov" je prostredníctvom dobrovoľníkov-skautov zabezpečiť aspoň základnú údržbu vybraných zrúcanín po celom Slovensku. O projekte sa môžete dozvedieť viac na: www.odklinaniehradov.sk

Plavecký hrad je súčasťou projektu od roku 2004. Vďaka práci skautov sa hrad podarilo zbaviť náletovej zelene a odkryť tak nádherné výhľady do okolitej krajiny Malých Karpát a Záhorskej nížiny.

Exkluzívne video so zábermi tohoto krásneho hradu si môžete pozrieť tu:

Odklínanie hradov - Plavecký hrad from Martin Šveda - fotograf on Vimeo.

Projekt je realizovaný vďaka podpore z Nadačného fondu Západoslovenskej energetiky, a.s.     v Nadácii Pontis.

logo ZSE    logo Pontis

Povedali o nás

Ladislav Ballek, spisovateľ a diplomat

Skauting nás učil mať prírodu rád, čítať v nej. Vidím, že skauti majú svoj vlastný názor a vytvárajú si priestor, v ktorom vyrastajú osobnosti.

Skauting v číslach

120

Každý rok zorganizujeme 120 letných táborov pre 2 500 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

Zaujímavosti

Na celom svete je 38 miliónov skautiek a skautov a na mape sveta je len pár totalitných štátov, ktoré nie sú vyplnené skautskými farbami.