Odklínanie hradov - Plavecký hrad

Pridané 30.10.2012

Zrúcaniny hradov sú miesta s neopakovateľnou atmosférou, v ktorej sa prelína história s unikátnymi krajinárskymi scenériami. Hradné areály však podliehajú neustálej deštrukcii a bez potrebnej pomoci môžeme a tieto pamiatky rýchlo prísť.

Cieľom projektu "Odklínanie hradov" je prostredníctvom dobrovoľníkov-skautov zabezpečiť aspoň základnú údržbu vybraných zrúcanín po celom Slovensku. O projekte sa môžete dozvedieť viac na: www.odklinaniehradov.sk

Plavecký hrad je súčasťou projektu od roku 2004. Vďaka práci skautov sa hrad podarilo zbaviť náletovej zelene a odkryť tak nádherné výhľady do okolitej krajiny Malých Karpát a Záhorskej nížiny.

Exkluzívne video so zábermi tohoto krásneho hradu si môžete pozrieť tu:

Odklínanie hradov - Plavecký hrad from Martin Šveda - fotograf on Vimeo.

 

Projekt je realizovaný vďaka podpore z Nadačného fondu Západoslovenskej energetiky, a.s.     v Nadácii Pontis.

 logo ZSE    logo Pontis

 

 

Povedali o nás

Nelson Mandela, prvý černošský prezident Juhoafrickej republiky, nositeľ Nobelovej ceny za rok 1993

Medzinárodné skautské hnutie je svetovou jednotkou vo výchove mládeže a má mimoriadnu dôležitosť pre súčasnú mládež vo vznikajúcich demokraciách všade vo svete. Rozvíja vlastenectvo, morálne hodnoty, odvahu, buduje charakter, sebadôveru a spoločenskú zodpovednosť.

Skauting v číslach

38 000 000

V súčasnosti spája skautský sľub 38 miliónov chlapcov a dievčat. Sme v 217 krajinách na celom svete.

Zaujímavosti

Sme členom svetových organizácií World Organisation of Scout Movement a World Association of Girl Guides and Girl Scouts.

Zdieľanie