Odklínanie hradov - Plavecký hrad

Pridané 30.10.2012

Zrúcaniny hradov sú miesta s neopakovateľnou atmosférou, v ktorej sa prelína história s unikátnymi krajinárskymi scenériami. Hradné areály však podliehajú neustálej deštrukcii a bez potrebnej pomoci môžeme a tieto pamiatky rýchlo prísť.

Cieľom projektu "Odklínanie hradov" je prostredníctvom dobrovoľníkov-skautov zabezpečiť aspoň základnú údržbu vybraných zrúcanín po celom Slovensku. O projekte sa môžete dozvedieť viac na: www.odklinaniehradov.sk

Plavecký hrad je súčasťou projektu od roku 2004. Vďaka práci skautov sa hrad podarilo zbaviť náletovej zelene a odkryť tak nádherné výhľady do okolitej krajiny Malých Karpát a Záhorskej nížiny.

Exkluzívne video so zábermi tohoto krásneho hradu si môžete pozrieť tu:

Odklínanie hradov - Plavecký hrad from Martin Šveda - fotograf on Vimeo.

 

Projekt je realizovaný vďaka podpore z Nadačného fondu Západoslovenskej energetiky, a.s.     v Nadácii Pontis.

 logo ZSE    logo Pontis

 

 

Povedali o nás

Pavel Hrica, programový riaditeľ Nadácie Pontis

Skauting nám dáva možnosť získať veľa životných skúseností, ktoré inde nedostávame, alebo ich získanie by bolo dlhé, náročné a dokonca aj drahé. Organizovanie rôznych akcií, táborov, projektov nás pripraví perfektne, ani si to neuvedomujeme – vieme si akciu naplánovať a zrealizovať, viesť tím ľudí, získať podporu, pracovať s financiami. To sú skúsenosti, ktoré využijeme kdekoľvek v živote, dnes si to vyžadujú i firmy, zamestnávatelia. Tým, že v skautingu nadobúdame tieto zručnosti, získavame sebadôveru a vieme robiť veci, ktoré by sme za iných okolností nedokázali alebo by sme si na ne netrúfli.

Skauting v číslach

38 000 000

V súčasnosti spája skautský sľub 38 miliónov chlapcov a dievčat. Sme v 217 krajinách na celom svete.

Zaujímavosti

Mladí ľudia v skautingu sa zapájajú do súťaže tvorivosti v próze, poézii a fotografovaní. Ďalší vytvárajú webstránky, prezentácie a krátke filmy, s ktorými sa predstavujú doma i v zahraničí. Hudobné ambície prezentujú na úspešnom skautskom hudobnom festivale Soaré.

Zdieľanie