List skautom od sestry Evy Sirackej

Pridané 26.06.2013

Dnes sme poštou dostali jeden krásny list, ktorý nás veľmi potešil a radi by sme sa s takouto pozitívnou správou podelili.

Pisateľkou listu je sestra Eva Siracká, zakladateľka a prezidentka neziskovej organizácie Liga proti rakovine, nositeľka viacerých čestných vyznamenaní a dlhoročná skautka.

V liste spomína na svoje skautské roky i na náštevu lady Baden-Powell a pripája pozdrav skautom na Slovensku.

Srdečne ďakujeme!

list od pani Sirackej pre skautov

Povedali o nás

Marián Měrka, IT analytik

Skauting ma naučil netúlať sa po uliciach, ale účinne využiť svoj čas. Podľa mňa je skauting šanca, ako začať život v skupinke priateľov, na ktorých sa môžem spoľahnúť a vytvoriť zo seba osobnosť, ktorá sa vie o seba postarať. Spoznal som tu veľké množstvo aktivít, naučil som sa odovzdávať iným to, čo viem, organizovať rôzne aktivity a projekty, ako zachrániť ľudský život a rôzne skautské kurzy ma naučili také veci, ktoré môžem naplno využívať aj mimo skautingu. V skautingu som našiel sám seba, to, akým chcem byť a akým budem v celom svojom živote.

Skauting v číslach

117

Skauti zohrávajú aktívnu úlohu vo verejnom živote. V roku 2005 a 2007 zrealizovali s miestnymi samosprávami, školami, správami a ďalšími organizáciami 117 verejne prospešných projektov na zlepšenie kvality života ľudí okolo nás.

Zaujímavosti

Mladí ľudia v skautingu sa zapájajú do súťaže tvorivosti v próze, poézii a fotografovaní. Ďalší vytvárajú webstránky, prezentácie a krátke filmy, s ktorými sa predstavujú doma i v zahraničí. Hudobné ambície prezentujú na úspešnom skautskom hudobnom festivale Soaré.