List skautom od sestry Evy Sirackej

Pridané 26.06.2013

Dnes sme poštou dostali jeden krásny list, ktorý nás veľmi potešil a radi by sme sa s takouto pozitívnou správou podelili.

Pisateľkou listu je sestra Eva Siracká, zakladateľka a prezidentka neziskovej organizácie Liga proti rakovine, nositeľka viacerých čestných vyznamenaní a dlhoročná skautka.

V liste spomína na svoje skautské roky i na náštevu lady Baden-Powell a pripája pozdrav skautom na Slovensku.

Srdečne ďakujeme!

list od pani Sirackej pre skautov

Povedali o nás

Katka Koščová, speváčka

Pre mňa bol skauting spôsob výchovy, správna cesta, po ktorej človek môže kráčať. Nie je vydláždená, ale vedie k morálnym a mravným zásadám, s ktorými sa stotožňujem. Páči sa mi, že skauting nerobí rozdiely podľa rasy, alebo náboženstva. Skauting spája naozaj všetkých ľudí dobrej vôle. Pre mňa bol skauting hlavne o ľuďoch, kamarátoch, ktorí ma formovali a tiež o zážitkoch z táborov a všetkých výletov.

Skauting v číslach

117

Skauti zohrávajú aktívnu úlohu vo verejnom živote. V roku 2005 a 2007 zrealizovali s miestnymi samosprávami, školami, správami a ďalšími organizáciami 117 verejne prospešných projektov na zlepšenie kvality života ľudí okolo nás.

Zaujímavosti

1 907 skautov a priaznivcov sa v máji 2002 spojilo živou reťazou – pochytaní za ruky oblapili Spišský hrad a zapísali sa do Guinnessovej knihy rekordov.