List skautom od sestry Evy Sirackej

Pridané 26.06.2013

Dnes sme poštou dostali jeden krásny list, ktorý nás veľmi potešil a radi by sme sa s takouto pozitívnou správou podelili.

Pisateľkou listu je sestra Eva Siracká, zakladateľka a prezidentka neziskovej organizácie Liga proti rakovine, nositeľka viacerých čestných vyznamenaní a dlhoročná skautka.

V liste spomína na svoje skautské roky i na náštevu lady Baden-Powell a pripája pozdrav skautom na Slovensku.

Srdečne ďakujeme!

list od pani Sirackej pre skautov

Povedali o nás

Pavel Hrica, programový riaditeľ Nadácie Pontis

Skauting nám dáva možnosť získať veľa životných skúseností, ktoré inde nedostávame, alebo ich získanie by bolo dlhé, náročné a dokonca aj drahé. Organizovanie rôznych akcií, táborov, projektov nás pripraví perfektne, ani si to neuvedomujeme – vieme si akciu naplánovať a zrealizovať, viesť tím ľudí, získať podporu, pracovať s financiami. To sú skúsenosti, ktoré využijeme kdekoľvek v živote, dnes si to vyžadujú i firmy, zamestnávatelia. Tým, že v skautingu nadobúdame tieto zručnosti, získavame sebadôveru a vieme robiť veci, ktoré by sme za iných okolností nedokázali alebo by sme si na ne netrúfli.

Skauting v číslach

1 400

Ročne uskutočníme 1 000 jednodňových a ďalších 400 viacdňových podujatí, víkendových výprav, splavov či expedícií do zahraničia. Zúčastní sa ich 15 tisíc detí a mladých ľudí.

Zaujímavosti

Desiatky mladých ľudí ročne absolvujú náš vzdelávací program Mladý líder. Získavajú zručnosti a cenné skúsenosti, ktoré im pomáhajú dosiahnuť úspech v živote a zamestnaní.