List skautom od sestry Evy Sirackej

Pridané 26.06.2013

Dnes sme poštou dostali jeden krásny list, ktorý nás veľmi potešil a radi by sme sa s takouto pozitívnou správou podelili.

Pisateľkou listu je sestra Eva Siracká, zakladateľka a prezidentka neziskovej organizácie Liga proti rakovine, nositeľka viacerých čestných vyznamenaní a dlhoročná skautka.

V liste spomína na svoje skautské roky i na náštevu lady Baden-Powell a pripája pozdrav skautom na Slovensku.

Srdečne ďakujeme!

list od pani Sirackej pre skautov

Povedali o nás

Benedikt XVI., pápež

Celostná formácia ľudskej osoby je tým, čo sa prostredníctvom hier, dobrodružstiev, kontaktu s prírodou, života v skupine a služby druhým ponúka už sto rokov všetkým, ktorí sa zapájajú do skautingu. Skauting živený evanjeliom je nielen miestom skutočného ľudského rastu, ale aj miestom silnej kresťanskej ponuky a skutočného duchovného i morálneho dozrievania.

Skauting v číslach

38 000 000

V súčasnosti spája skautský sľub 38 miliónov chlapcov a dievčat. Sme v 217 krajinách na celom svete.

Zaujímavosti

Na celom svete je 38 miliónov skautiek a skautov a na mape sveta je len pár totalitných štátov, ktoré nie sú vyplnené skautskými farbami.