List skautom od sestry Evy Sirackej

Pridané 26.06.2013

Dnes sme poštou dostali jeden krásny list, ktorý nás veľmi potešil a radi by sme sa s takouto pozitívnou správou podelili.

Pisateľkou listu je sestra Eva Siracká, zakladateľka a prezidentka neziskovej organizácie Liga proti rakovine, nositeľka viacerých čestných vyznamenaní a dlhoročná skautka.

V liste spomína na svoje skautské roky i na náštevu lady Baden-Powell a pripája pozdrav skautom na Slovensku.

Srdečne ďakujeme!

list od pani Sirackej pre skautov

Povedali o nás

Ladislav Ballek, spisovateľ a diplomat

Skauting nás učil mať prírodu rád, čítať v nej. Vidím, že skauti majú svoj vlastný názor a vytvárajú si priestor, v ktorom vyrastajú osobnosti.

Skauting v číslach

500 000 000

Skauting počas svojej storočnej existencie obohatil život 500 miliónov detí, mladých i dospelých na celom svete.

Zaujímavosti

V roku 2005 a 2006 sme zorganizovali najväčší dobrovoľnícky projekt v histórii Slovenska. 1 400 mladých ľudí z dvoch desiatok krajín pomáhalo kalamitou postihnutým Vysokým Tatrám a ich obyvateľom.