Brat Anton Felber - svedok gulagu

Pridané 09.07.2013

Koncom júna 2013 nás navždy opustil náš skautský brat Anton Felber.

Rodák z Rudnian sa stal skautom už vo svojich 13 rokoch a skautingu, ktorý v Poprade pomáhal obnovovať, ostal verný počas celého svojho života.

Jeho príbeh je príbehom skromného, vytrvalého človeka, ktorý zažil hrôzy vojny a bol jedným z posledných svedkov, ktorí prežili gulag. Napriek tomu sa dokázal vrátiť do bežného života a aktívne sa venovať nielen svojej rodine, ale aj dobrovoľníckej činnosti pre mladých v skautingu.

Česť jeho pamiatke!

Pripájame link na článok z portálu SME.sk, ktorý približuje život a spomienky brata Antona Felbera:

Povedali o nás

Eva Siracká, prezidentka Ligy proti rakovine

Skauti a skautky sú našimi spoľahlivými pomocníkmi počas Dňa narcisov. Som na nich hrdá aj preto, že ja sama som bola a stále sa cítim byť skautkou.

Skauting v číslach

120

Každý rok zorganizujeme 120 letných táborov pre 2 500 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

Zaujímavosti

V roku 2005 a 2006 sme zorganizovali najväčší dobrovoľnícky projekt v histórii Slovenska. 1 400 mladých ľudí z dvoch desiatok krajín pomáhalo kalamitou postihnutým Vysokým Tatrám a ich obyvateľom.