Brat Anton Felber - svedok gulagu

Pridané 09.07.2013

Koncom júna 2013 nás navždy opustil náš skautský brat Anton Felber.

Rodák z Rudnian sa stal skautom už vo svojich 13 rokoch a skautingu, ktorý v Poprade pomáhal obnovovať, ostal verný počas celého svojho života.

Jeho príbeh je príbehom skromného, vytrvalého človeka, ktorý zažil hrôzy vojny a bol jedným z posledných svedkov, ktorí prežili gulag. Napriek tomu sa dokázal vrátiť do bežného života a aktívne sa venovať nielen svojej rodine, ale aj dobrovoľníckej činnosti pre mladých v skautingu.

Česť jeho pamiatke!

Pripájame link na článok z portálu SME.sk, ktorý približuje život a spomienky brata Antona Felbera:

Povedali o nás

James Lovell, astronaut, veliteľ vesmírnej lode Apollo 13

Môj otec zomrel, keď som mal dvanásť rokov, a tak som nemal žiadny mužský vzor. Ten som našiel v skautingu. Ponúkol mi výchovu a vzdelanie, ktoré mi škola dať nemohla. Dostal som síce dosť zabrať, ale naučil som sa byť členom tímu, zamiloval som si táborenie a konanie konkrétnych, skutočných skutkov. Aj preto som ostal v skautingu.

Skauting v číslach

38 000 000

V súčasnosti spája skautský sľub 38 miliónov chlapcov a dievčat. Sme v 217 krajinách na celom svete.

Zaujímavosti

Od roku 2000 sa skauting teší medzi rómskymi chlapcami a dievčatami popularite. Dnes sa do skautingu zapája 500 mladých Rómov. Absolvujú výchovný program zameraný na osobný rozvoj, pomáhajú v komunitných centrách a realizujú projekty na zvýšenie zamestnateľnosti Rómov.