Brat Anton Felber - svedok gulagu

Pridané 09.07.2013

Koncom júna 2013 nás navždy opustil náš skautský brat Anton Felber.

Rodák z Rudnian sa stal skautom už vo svojich 13 rokoch a skautingu, ktorý v Poprade pomáhal obnovovať, ostal verný počas celého svojho života.

Jeho príbeh je príbehom skromného, vytrvalého človeka, ktorý zažil hrôzy vojny a bol jedným z posledných svedkov, ktorí prežili gulag. Napriek tomu sa dokázal vrátiť do bežného života a aktívne sa venovať nielen svojej rodine, ale aj dobrovoľníckej činnosti pre mladých v skautingu.

Česť jeho pamiatke!

Pripájame link na článok z portálu SME.sk, ktorý približuje život a spomienky brata Antona Felbera:

Povedali o nás

Ladislav Ballek, spisovateľ a diplomat

Skauting nás učil mať prírodu rád, čítať v nej. Vidím, že skauti majú svoj vlastný názor a vytvárajú si priestor, v ktorom vyrastajú osobnosti.

Skauting v číslach

120

Každý rok zorganizujeme 120 letných táborov pre 2 500 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

Zaujímavosti

1 907 skautov a priaznivcov sa v máji 2002 spojilo živou reťazou – pochytaní za ruky oblapili Spišský hrad a zapísali sa do Guinnessovej knihy rekordov.