Brat Anton Felber - svedok gulagu

Pridané 09.07.2013

Koncom júna 2013 nás navždy opustil náš skautský brat Anton Felber.

Rodák z Rudnian sa stal skautom už vo svojich 13 rokoch a skautingu, ktorý v Poprade pomáhal obnovovať, ostal verný počas celého svojho života.

Jeho príbeh je príbehom skromného, vytrvalého človeka, ktorý zažil hrôzy vojny a bol jedným z posledných svedkov, ktorí prežili gulag. Napriek tomu sa dokázal vrátiť do bežného života a aktívne sa venovať nielen svojej rodine, ale aj dobrovoľníckej činnosti pre mladých v skautingu.

Česť jeho pamiatke!

Pripájame link na článok z portálu SME.sk, ktorý približuje život a spomienky brata Antona Felbera:

Povedali o nás

Steve Fossett, pokoriteľ svetových rekordov

Svoje hodnoty som získal v skautingu a som na to hrdý. Bolo to medzi skautmi, keď som vystúpil na svoju prvú horu a kde som sa učil svojim vodcovským zručnostiam. Každý rekord, ktorý som zdolal, je akoby som získal ďalšie skautské ocenenia.

Skauting v číslach

1 400

Ročne uskutočníme 1 000 jednodňových a ďalších 400 viacdňových podujatí, víkendových výprav, splavov či expedícií do zahraničia. Zúčastní sa ich 15 tisíc detí a mladých ľudí.

Zaujímavosti

Mladí ľudia v skautingu sa zapájajú do súťaže tvorivosti v próze, poézii a fotografovaní. Ďalší vytvárajú webstránky, prezentácie a krátke filmy, s ktorými sa predstavujú doma i v zahraničí. Hudobné ambície prezentujú na úspešnom skautskom hudobnom festivale Soaré.