Brat Anton Felber - svedok gulagu

Pridané 09.07.2013

Koncom júna 2013 nás navždy opustil náš skautský brat Anton Felber.

Rodák z Rudnian sa stal skautom už vo svojich 13 rokoch a skautingu, ktorý v Poprade pomáhal obnovovať, ostal verný počas celého svojho života.

Jeho príbeh je príbehom skromného, vytrvalého človeka, ktorý zažil hrôzy vojny a bol jedným z posledných svedkov, ktorí prežili gulag. Napriek tomu sa dokázal vrátiť do bežného života a aktívne sa venovať nielen svojej rodine, ale aj dobrovoľníckej činnosti pre mladých v skautingu.

Česť jeho pamiatke!

Pripájame link na článok z portálu SME.sk, ktorý približuje život a spomienky brata Antona Felbera:

Povedali o nás

Pavel Hrica, programový riaditeľ Nadácie Pontis

Skauting nám dáva možnosť získať veľa životných skúseností, ktoré inde nedostávame, alebo ich získanie by bolo dlhé, náročné a dokonca aj drahé. Organizovanie rôznych akcií, táborov, projektov nás pripraví perfektne, ani si to neuvedomujeme – vieme si akciu naplánovať a zrealizovať, viesť tím ľudí, získať podporu, pracovať s financiami. To sú skúsenosti, ktoré využijeme kdekoľvek v živote, dnes si to vyžadujú i firmy, zamestnávatelia. Tým, že v skautingu nadobúdame tieto zručnosti, získavame sebadôveru a vieme robiť veci, ktoré by sme za iných okolností nedokázali alebo by sme si na ne netrúfli.

Skauting v číslach

120

Každý rok zorganizujeme 120 letných táborov pre 2 500 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

Zaujímavosti

Mladí ľudia v skautingu sa zapájajú do súťaže tvorivosti v próze, poézii a fotografovaní. Ďalší vytvárajú webstránky, prezentácie a krátke filmy, s ktorými sa predstavujú doma i v zahraničí. Hudobné ambície prezentujú na úspešnom skautskom hudobnom festivale Soaré.