2% pre detiSto rokov skautingu na SlovenskuLimitovaný nožík Victorinox - StoročnicaČo Ti skauting ponúka?Nájdite skautov vo Vašom okolíSkautské časopisy

2% pre deti

Aj v tomto roku môžete rozhodnúť a vybrať si, akú organizáciu podporíte Vašimi 2% z daní - medzi prijímateľmi je aj Slovenský skauting.

Sto rokov skautingu na Slovensku

Tento rok oslavujeme 100 rokov skautingu na území Slovenska. www.storocnica.sk

Limitovaný nožík Victorinox - Storočnica

Zberateľská edícia vreckového noža Victorinox Rucksack "100 rokov skautingu na Slovensku"

Čo Ti skauting ponúka?

Akcie, hry, súťaže a dobrodružstvá, ktoré si doteraz možno nezažil. Ešte dlho budeš hrdý, že si ich absolvoval.

Nájdite skautov vo Vašom okolí

Virtuálna mapa ponúka kontakty na skautské zbory a oddiely z celého Slovenska

Skautské časopisy

Novinky zo skautského sveta, tipy a rady, fotografie, súťaže, zamyslenia na aktuálne témy, rozhovory, kultové mačičky, reportáže a nápady - to všetko je na stránkach našich skautských časopisov.

O skautingu

O skautingu - skautiSlovenský skauting patrí medzi najväčšie a najaktívnejšie organizácie pre deti a mládež na Slovensku. Ročne uskutoční vyše 1 000 akcií a táborov pre 6000 záujemcov a niekoľko desiatok kurzov a tréningov pre dvetisíc dospievajúcich i dospelých dobrovolníkov. Takmer 1 000 dobrovoľníkov sa stará o výchovu, neformálne vzdelávanie a zmysluplné využitie volného času detí a mladých ludí v 120 mestách a obciach na Slovensku. V skautingu si mladí plnia svoje sny, učia sa nové a zaujímavé veci a nachádzajú si tu skvelých priateľov. Náš výchovný program im dáva šancu zdolať osobné výzvy, vyniknúť, zažiť pocit úspechu a uznanie od druhých. Prostredníctvom skautingu objavujú, čo môžu v živote dokázať. Uplatňujú tu svoje schopnosti, realizujú sa a zlepšujú v tom, v čom chcú byť dobrí. Čítaj viac...

26.02.2014

Slovenskí skauti proti totalite

Slovenský skauting, najstaršia detská a mládežnícka organizácia na Slovensku, sa dištancuje od každej formy totality, porušovania ľudských práv a dôstojnosti a násilného vnucovania akejkoľvek ideológie.

19.02.2014

Deň sesterstva 2014 - Spoločne meníme svet

Cieľom tohtoročného Dňa sesterstva je okrem oslavy celosvetového priateľstva a sesterstva tiež priblíženie významu základného vzdelania pre budúcnosť našho sveta všetkým skautkám a skautom.

13.12.2013

Dieťaťom svetla je 12-ročný Michael

Michael Weixlbaumer (12 rokov), z obce Kematen an der Krems z horného Rakúska, bol veľmi hrdým teenagerom, keď minulý utorok 26. novembra cestoval do Betlehemu. Tento rok to bol on, kto odpálil Betlehemské svetlo od večného plameňa v Kostole Narodenia Pána a priniesol ho bezpečne do Rakúska.

12.12.2013

Jubileum brata Antona Broďániho - Kolektíva

Slovenskí skauti oslavujú, slávia vzácne jubileum významného žilinského rodáka- skauta

18.11.2013

Skauti a dobrovoľníci postavili lezeckú stenu

S radosťou prinášame správu o novom, regionálne unikátnom projekte skautov zo Zvolenskej Slatiny. Gratulujeme k ich úspechu a prajeme, aby nové lezecká stena prinášala potešenie i adrenalín skautom, aj širokej verejnosti.

09.07.2013

Brat Anton Felber - svedok gulagu

Koncom júna 2013 nás navždy opustil náš skautský brat Anton Felber. Rodák z Rudnian sa stal skautom už vo svojich 13 rokoch a skautingu, ktorý v Poprade pomáhal obnovovať, ostal verný počas celého svojho života.

Povedali o nás

Peter Murár, vysokoškolský pedagóg

V minulosti som si v skautingu plnil svoje sny po dobrodružstve. Neskôr mi dal príležitosť osobnostne a vedomostne rásť. Pri príprave skautských akcií som získaval dobré organizačné zručnosti. A svoje skúsenosti skautského inštruktora teraz úročím ako učiteľ na vysokej škole. Za najväčší prínos však považujem skutočných priateľov, ktorých som spoznal na skautských akciách. Viaže ma s nimi puto, ktoré bežný človek iba ťažko dokáže pochopiť. Považujem to za veľký prínos skautingu.

Skauting v číslach

120

Každý rok zorganizujeme 120 letných táborov pre 2 500 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

Zaujímavosti

Ročne uskutočníme 100 – 250 vzdelávacích programov pre 2 000 – 2 600 účastníkov. Ďalší sa zúčastňujú zahraničných pobytov s výukou cudzích jazykov, odborných kurzov a stáží v zahraničí.