2% pre detiSto rokov skautingu na SlovenskuLimitovaný nožík Victorinox - StoročnicaČo Ti skauting ponúka?Nájdite skautov vo Vašom okolíSkautské časopisy

2% pre deti

Aj v tomto roku môžete rozhodnúť a vybrať si, akú organizáciu podporíte Vašimi 2% z daní - medzi prijímateľmi je aj Slovenský skauting.

Sto rokov skautingu na Slovensku

Tento rok oslavujeme 100 rokov skautingu na území Slovenska. www.storocnica.sk

Limitovaný nožík Victorinox - Storočnica

Zberateľská edícia vreckového noža Victorinox Rucksack "100 rokov skautingu na Slovensku"

Čo Ti skauting ponúka?

Akcie, hry, súťaže a dobrodružstvá, ktoré si doteraz možno nezažil. Ešte dlho budeš hrdý, že si ich absolvoval.

Nájdite skautov vo Vašom okolí

Virtuálna mapa ponúka kontakty na skautské zbory a oddiely z celého Slovenska

Skautské časopisy

Novinky zo skautského sveta, tipy a rady, fotografie, súťaže, zamyslenia na aktuálne témy, rozhovory, kultové mačičky, reportáže a nápady - to všetko je na stránkach našich skautských časopisov.

O skautingu

O skautingu - skautiSlovenský skauting patrí medzi najväčšie a najaktívnejšie organizácie pre deti a mládež na Slovensku. Ročne uskutoční vyše 1 000 akcií a táborov pre 6000 záujemcov a niekoľko desiatok kurzov a tréningov pre dvetisíc dospievajúcich i dospelých dobrovolníkov. Takmer 1 000 dobrovoľníkov sa stará o výchovu, neformálne vzdelávanie a zmysluplné využitie volného času detí a mladých ludí v 120 mestách a obciach na Slovensku. V skautingu si mladí plnia svoje sny, učia sa nové a zaujímavé veci a nachádzajú si tu skvelých priateľov. Náš výchovný program im dáva šancu zdolať osobné výzvy, vyniknúť, zažiť pocit úspechu a uznanie od druhých. Prostredníctvom skautingu objavujú, čo môžu v živote dokázať. Uplatňujú tu svoje schopnosti, realizujú sa a zlepšujú v tom, v čom chcú byť dobrí. Čítaj viac...

26.02.2014

Slovenskí skauti proti totalite

Slovenský skauting, najstaršia detská a mládežnícka organizácia na Slovensku, sa dištancuje od každej formy totality, porušovania ľudských práv a dôstojnosti a násilného vnucovania akejkoľvek ideológie.

19.02.2014

Deň sesterstva 2014 - Spoločne meníme svet

Cieľom tohtoročného Dňa sesterstva je okrem oslavy celosvetového priateľstva a sesterstva tiež priblíženie významu základného vzdelania pre budúcnosť našho sveta všetkým skautkám a skautom.

13.12.2013

Dieťaťom svetla je 12-ročný Michael

Michael Weixlbaumer (12 rokov), z obce Kematen an der Krems z horného Rakúska, bol veľmi hrdým teenagerom, keď minulý utorok 26. novembra cestoval do Betlehemu. Tento rok to bol on, kto odpálil Betlehemské svetlo od večného plameňa v Kostole Narodenia Pána a priniesol ho bezpečne do Rakúska.

12.12.2013

Jubileum brata Antona Broďániho - Kolektíva

Slovenskí skauti oslavujú, slávia vzácne jubileum významného žilinského rodáka- skauta

18.11.2013

Skauti a dobrovoľníci postavili lezeckú stenu

S radosťou prinášame správu o novom, regionálne unikátnom projekte skautov zo Zvolenskej Slatiny. Gratulujeme k ich úspechu a prajeme, aby nové lezecká stena prinášala potešenie i adrenalín skautom, aj širokej verejnosti.

09.07.2013

Brat Anton Felber - svedok gulagu

Koncom júna 2013 nás navždy opustil náš skautský brat Anton Felber. Rodák z Rudnian sa stal skautom už vo svojich 13 rokoch a skautingu, ktorý v Poprade pomáhal obnovovať, ostal verný počas celého svojho života.

Povedali o nás

Michal Dočolomanský, herec

Ako chlapec som strašne rád čítal zápisníky, čo zostali po skautoch. Ešte predtým, než ich zrušili. Nesmierne sa mi to páčilo ako chalanovi, lebo som sa z toho naučil strašne veľa: viazať všelijaké uzly, ako sa stavia stan... No, proste kopu, kopu takýchto vecí. Bohužiaľ, ja som skauting nezažil aktívne, len cez tieto knižky. Takže ja vám, chlapci, držím palce, buďte skauti, pretože to učí človeka byť lepším. Hlavne kontakt s prírodou, čo je dnes nesmierne dôležité a zaujímavé.

Skauting v číslach

500 000 000

Skauting počas svojej storočnej existencie obohatil život 500 miliónov detí, mladých i dospelých na celom svete.

Zaujímavosti

Pred ďalšou deštrukciou sa snažíme zachrániť 8 hradov na západnom a 5 hradov na východnom Slovensku. Sprístupňujeme ich a robíme atraktívne pre domácich a zahraničných návštevníkov.