International scout camps in Slovakia

Pozvi zahraničných skautov na svoj tábor a zaži medzinárodný skauting na Slovensku!

Čo rozbiehame?

Všetci vieme, že zahraničné akcie sú super, ale nie sú lacné, cestovanie je drahé a času ešte menej. Veľa ľudí sa radšej rozhodne leto stráviť na svojom tábore v krásnej Slovenskej prírode, s ľudmi, ktorých už nejaký ten rôčik pozná, ako cestovať za hranice.

Kedže nechodíme moc do zahraničia, ale chceme aby našé decká zažili medzinárodný skauting, tak jednoducho musíme pritiahnuť zahraničie k nám.

Preto sme vymysleli, ako vyriešiť tento problém. Predsatavujeme Vám nový program pre zbory, ktorý sa volá Medzinárodné skautské tábory na Slovensku.

Spravili sme platformu, kde zbory majú možnosť ponúknuť zahraničným skautom/roverom, aby prišli na ich tábor a okúsili náš skauting, a my zase niečo z ich skautingu.

Ako to funguje

Zbory pošlú informácie o ich tábore, my ich skompletizujeme do jedného pdfka a pošleme zahraničným skautským organizáciam. Oni následne rozdistribuujú informácie medzi svojich členov. Ak ich nejaká ponuka zaujme, tak sa ozvú a prídu na Váš tábor.

Aby sme prilákali zahraničníkov, tak je fajn ak ponúknu zbory dvom - trom zahraničným skautom/roverom tábor zadarmo. To je výrazne menšia položka, ako ísť zo zborom do zahrančia. Taktiež strava pre dvoch troch sa stratí, keď sa varí na tábore vo veľkom, plus netreba zabúdať, že oni si budú hradiť ešte cestu.

Ako sa prihlásiť na ročník 2017

V lete 2016 sme skúšali tento program pilotne. Pripojili sa nám štyri zbory so svojími tábormi. Informácie sme poslali zahraničným organizáciam a ozvali sa nám skauti z ukrajiny a bieloruska, ktorí prišli aj na tábor.

Tohto roku chceme hlavne osloviť s ponukou táborov naše susedské skautské organizácie, aby mali čo najmenšie náklady z cestovaním k nám na Slovensko

Prihlásiť sa budete sa môžete tu.

Je to super príležitosť pre zbory, aby zažili a skúsili niečo nové, čo ich môže ďalej posunúť. Veríme, že Vás táto ponuka oslovila a zapojíte sa!

Pozrite si informačný bulletin z minulého roku.

Kalendár akcií

nov03