Akcie vodných skautov

"Vodný skauting je dobrý spôsob skautingu. Nie je lepší, nie je horší, je dobrý." David McKee, ESO Regional Director

Vodní skauti v o svete nemajú jednotný spôsob fungovania. V každej krajine sa tejto odnoži skautingu darí podľa aktuálnej členskej základne a mnohých ďalších faktorov, ktoré z vodného skautingu robia síce nepravidelné ale zato veľmi aktívne telo skautského hnutia.

Každý svetový skautský región koordinuje vodný skauting inak. Pri Európskom skautskom regióne (ESO) je hlavným orgánom vodných skautov 6-členná dobrovoľná výkonná skupina s názvom ODYSSEUS GROUP, ktorá je raz za dva roky volená delegátmi na zraze EUROSEA. Mimo tohto stretnutia je Odysseus Group zodpovedná za plnenie priebežných úloh, akými spravidla sú:
- organizácia ďalšieho seminára EUROSEA
- spravovanie webovej stránky www.seascouts.eu
- koordinácia siete "Ambassadorov" - kontaktných osôb pri národných skautských organizáciách
- komunikácia s ESO
- koordinácia vybraných medzinárodných projektov (morské plavby, výmeny a pod.)

Súčasné zloženie Odysseus Group:
Nuno Baptista Rodrigues Jacinto (POR) - predseda
Kris Bauters (BEL) - podpredseda