Safari

Informácie a fotky na tejto stránke môžu byť neaktuálne, pretože vzdelávací tím nám neposkytol aktualizáciu.

Vzdelávací tím Safari pre Vás pripravuje víkendovú VLŠ Safari, ktorá sa zameriava na program.

Vzdelávací tím:

Zdenka NagyovaZdenka Nagyová - Víchrica (vodkyňa vzdelávacieho tímu a VLŠ Safari)

Žijem v Bratislave od svojho narodenia a to už 24 rokov. Tu stále pôsobím v mojom najobľúbenejšom 70. zbore Bizón víťazí!. Ak sa všetko podarí, budem raz učiteľka slovenčiny a dejepisu. Zatiaľ si svoje učiteľské schopnosti skúšam na štvorročných nadaných deťoch, s ktorými trávim čas v práci. Okrem toho sa mi darí hrať na husle, občas aj v orchestri, čítať veľa kníh a veľmi rada si zahrám futbal na našom hrboľatom trávniku pri klubovni.

Veronika SuvakovaVeronika Suváková - Veve

Prvopočiatky môjho členstva v SLSK siahajú k roku 1997. Po niekoľkoročnom užívaní si pripraveného programu a hlbokých kamarátstiev, som sa v roku 2006 stala oddielovou vodkyňou 12. oddielu IGU HAVEKU. Oddiel som viedla po správnosti po dobu 4 rokov, ako nás učili na LŠ Chilli, ktorej druhého ročníka som absolventkou. Potom som oddielové žezlo odovzdala, a posunula sa na oblastnú úroveň (2009), kde som práve v novembri 2012 zanechala svoje trojročné funkčné obdobie ako manažérka pre rozvoj a komunikáciu v bratislavskej oblasti. V roku 2011 som si k oblastnej úrovni pribrala aj národnú, a v januári 2012 som sa stala zahraničnou tajomníčkou SLSK. Vďaka tejto zaujímavej práci a skúsenostiam s ňou spojenými, som začala chápať skauting z globálneho pohľadu čo mi otvorilo novú – medzinárodnú dimenziu. Napriek tomu, že som túto interesantnú prácu v júni 2012 opustila, túžba ísť a rásť ďalej so skautingom a v skautingu mi ostala, a preto som teraz nadšenou účastníčkou GILŠ.

Magdalena SamajovaMagdaléna Kovačiková - Magi

Po dlhom odolávaní skautingu som sa nakoniec dala nahovoriť. V 15 rokoch som sa stala jednou z nich, z Vás. V 55. Zbore Lišiak, Vrútky som rástla a nejako sa formovala do dnešnej podoby. Skauting ma natoľko inšpiroval a motivoval, že aj po odchode na vysokú školu som nezostala mimo diania a stále sa angažujem. Momentálne pôsobím v Žilinskej skautskej oblasti ako vodkyňa ale môžete má registrovať aj ako tajomníčku Programovej rady.

Považujem sa za umelca všedných dní. Starým veciam dávam novú tvár a tvorím nové. Ďalšou záľubou je zdolávanie Martinských kopcov, vždy keď je príležitosť .

Marek RichterMarek Richter - Richťo

Nerád píšem. Radšej rozprávam. Veľa a dlho. Však niektorí to možno poznáte. A o čom to stále rozprávam? To je mi v podstate jedno. Veľa aj o skautingu, keďže môj život sa už pekných pár rokov točí okolo neho. Poskúšal som mnoho – oddiel, zbor, oblasť, národná úroveň… A k čomu som dospel? Som vďačný za to, že môžem byť skaut a za nič by som to nevymenil. Keď je čas, tak pomedzi skauting sa venujem geografii. Som teda skaut – geograf. Ak Vás zaujíma viac, pokojne sa pýtajte. Rád Vám porozprávam :-)

Marian SuvakMarián Suvák - Punťo

Volám sa Marián Suvák, medzi skautmi známi ako Punťo. Mojím domovským zborom je 14. zbor v Prievidzi. Počas tých niekoľkých rokov v skautingu som prešiel pozíciami ako radca družiny, vodca oddielu, či zborový hospodár, venoval som sa organizovaniu motivačných radcovských kurzov. Pred siedmimi rokmi som absolvoval LŠ Chilli. V súčasnosti bývam v Bratislave a pracujem na Ústredí SLSK ako šéfredaktor časopisov Skaut a Médium, projektový koordinátor, správca našich skautských internetových stránok, administrátor zborových webhostingov, správca e-mailových kont a tak podobne. Tento rok som tiež koordinátorom Betlehemského svetla. Vo voľnom čase sa venujem prevažne našej rozbiehajúcej sa rodinke :)