Časopisy v roku 2014

Farebné novinky zo sveta skautských akcií a táborov, tipy a rady zo skautskej praxe, fotografie z vášho oddielového života, súťaže, zamyslenia na aktuálne témy, rozhovory so zaujmavými ľuďmi, kultové mačičky a najrozličnejšie akčné reportáže a nápady - to všetko je možné nájsť na stránkach troch našich skautských časopisov.

Aj tento rok si ich starostlivo vybraný obsah a štýlový dizajn budete môcť vychutnať až 4 krát, priamo z Vašej poštovej schránky.

 

Džungľa, Skaut, Médium - každý si nájde to svoje

Ideou troch rôznych časopisov je ich prispôsobenie cieľovej skupine. Rozdelenie vychádza z našich základných kategórií včielok a vĺčat, skautiek a skautov, roverov a dospelých skautov - tak, aby každého ten "jeho" časopis maximálne bavil, zaujímal a obohatil. Nech sa páči:

Džungľa

Pestrofarebný časopis pre včielky a vĺčatá, obsahujúci nápadité články, súťaže, hry, námety na tvorivú činnosť, fotopríbehy a zaujímavosti zo sveta, prírody i skautských akcií, ktoré môžu obohatiť svet našich najmladších členov a zabaviť ich počas voľných chvíľ.

Distribuujeme ich členom vo veku 0 - 11 rokov a včielkárskym a vlčiackym vodcom (podľa registrácie). Veríme, že si časopis so záujmom prečítajú aj naši "skautskí rodičia".

Šéfredaktorka: Veronika Suchovská - Veverica; dzungla@skauting.sk

Skaut

Formát určený teenagerom a všetkým členom v skautskom veku. Chcete vedieť, čo je nové v ostatných zboroch? Ako sa mali účastníci na celoslovenskej akcii a aké eventy sa chystajú? Ako si pripraviť skvelú dobrotu a zaskvieť sa na výprave? Ako si vybrať ten naj batoh a čo pridať na družinivý web, alebo čo mal na sebe Bear Grylls? Siahnite po Skautovi a zistite to :)

Časopis posielame členom vo veku 12 - 17 rokov.

Domovská webstránka: www.skaut.sk

Šéfredaktor: Marián Suvák - Punťo; marian.suvak@skauting.sk

Médium

Roverské zamyslenia, nápady na originálne projekty, skúsenosti s medzinárodným rozmerom skautingu, reportáže zo skautského sveta, roverské fóriky ale aj know-how, info o dobrovoľníckych projektoch a rozhovory s najrôznejšími osobnosťami. A nielen to. To svoje si nájdu roveri, činovníci a všetci dospelí skauti a skautky.

Médium je určené členom od 18 rokov

Domovská webstránka: www.medium.skauting.sk

Šéfredaktor: Marián Suvák - Punťo, marian.suvak@skauting.sk

 

Ako sa k vám časopis dostane?

Jednoducho - každý registrovaný člen má nárok na príslušný časopis, ktorý mu posielame priamo domov. :) Netreba si ho objednávať ani nič podobné, všetko je riešené automaticky. Za časopisy samozrejme nič neplatíte - ide o súčasť balíka starostlivosti o našich členov, ktorý je obsiahnutý v registračnom členskom poplatku.

pozn.: v záujme ekológe a šetrenia, ako aj na základe mnohých vyjadrení posielame členom 18+ do jednej rodiny / na jednu adresu len jedno číslo Média. V prípade, ak máte záujem dostávať viac kusov pre všetkých roverov/dospelých skautov, napíšte nám na ústredie. Ďakujeme.

Časopisy vychádzajú 4x/rok - kompletný ročník obsahuje jarné, letné, jesenné a zimné číslo.

Pokiaľ máte záujem doobjednať si viac kusov svojho časopisu, alebo niektorý z ďalších časopisov, môžete tak spraviť e-mailom na ustredie@skauting.sk. Cena kompletného ročníka pre našich členov - 4€.

Takisto nám, prosím, napíšte, ak máte špecifické požiadavky, alebo si želáte dostávať iný typ časopisu.

Ak máte tip na reportáž, článok a podobne, kontaktujte priamo šéfredaktorov jednotlivých časopisov.

 

Ďakujeme za Vašu priazeň a prajeme veľa príjemných a inšpiratívnych chvíľ pri čítaní :)

Anketa

Deň so skautskou šatkou sa už blíži. Zúčastníš sa?


Jasné, že áno. Je to super a 24. apríla sa už neviem dočkať!
 
151
Áno, idem do toho prvý krát, tak som zvedavý aké to bude.
 
54
Ešte nie som rozhodnutý, ale rozhodne to znie dobre!
 
30
Nie, je to nuda! A šatku mi aj tak na tábore zjedli myši.
 
40
Radšej nie. Nechcem, aby ľudia okolo vedeli, že som skaut.
 
31

Spolu hlasov: 306

Zdieľanie