Časopisy v roku 2014

Farebné novinky zo sveta skautských akcií a táborov, tipy a rady zo skautskej praxe, fotografie z vášho oddielového života, súťaže, zamyslenia na aktuálne témy, rozhovory so zaujmavými ľuďmi, kultové mačičky a najrozličnejšie akčné reportáže a nápady - to všetko je možné nájsť na stránkach troch našich skautských časopisov.

Aj tento rok si ich starostlivo vybraný obsah a štýlový dizajn budete môcť vychutnať až 4 krát, priamo z Vašej poštovej schránky.

Džungľa, Skaut, Médium - každý si nájde to svoje

Ideou troch rôznych časopisov je ich prispôsobenie cieľovej skupine. Rozdelenie vychádza z našich základných kategórií včielok a vĺčat, skautiek a skautov, roverov a dospelých skautov - tak, aby každého ten "jeho" časopis maximálne bavil, zaujímal a obohatil. Nech sa páči:

Džungľa

Pestrofarebný časopis pre včielky a vĺčatá, obsahujúci nápadité články, súťaže, hry, námety na tvorivú činnosť, fotopríbehy a zaujímavosti zo sveta, prírody i skautských akcií, ktoré môžu obohatiť svet našich najmladších členov a zabaviť ich počas voľných chvíľ.

Distribuujeme ich členom vo veku 0 - 11 rokov a včielkárskym a vlčiackym vodcom (podľa registrácie). Veríme, že si časopis so záujmom prečítajú aj naši "skautskí rodičia".

Šéfredaktorka: Veronika Suchovská - Veverica; dzungla@skauting.sk

Skaut

Formát určený teenagerom a všetkým členom v skautskom veku. Chcete vedieť, čo je nové v ostatných zboroch? Ako sa mali účastníci na celoslovenskej akcii a aké eventy sa chystajú? Ako si pripraviť skvelú dobrotu a zaskvieť sa na výprave? Ako si vybrať ten naj batoh a čo pridať na družinivý web, alebo čo mal na sebe Bear Grylls? Siahnite po Skautovi a zistite to :)

Časopis posielame členom vo veku 12 - 17 rokov.

Domovská webstránka: www.skaut.sk

Šéfredaktor: Marián Suvák - Punťo; marian.suvak@skauting.sk

Médium

Roverské zamyslenia, nápady na originálne projekty, skúsenosti s medzinárodným rozmerom skautingu, reportáže zo skautského sveta, roverské fóriky ale aj know-how, info o dobrovoľníckych projektoch a rozhovory s najrôznejšími osobnosťami. A nielen to. To svoje si nájdu roveri, činovníci a všetci dospelí skauti a skautky.

Médium je určené členom od 18 rokov

Domovská webstránka: www.medium.skauting.sk

Šéfredaktor: Marián Suvák - Punťo, marian.suvak@skauting.sk

Ako sa k vám časopis dostane?

Jednoducho - každý registrovaný člen má nárok na príslušný časopis, ktorý mu posielame priamo domov. :) Netreba si ho objednávať ani nič podobné, všetko je riešené automaticky. Za časopisy samozrejme nič neplatíte - ide o súčasť balíka starostlivosti o našich členov, ktorý je obsiahnutý v registračnom členskom poplatku.

pozn.: v záujme ekológe a šetrenia, ako aj na základe mnohých vyjadrení posielame členom 18+ do jednej rodiny / na jednu adresu len jedno číslo Média. V prípade, ak máte záujem dostávať viac kusov pre všetkých roverov/dospelých skautov, napíšte nám na ústredie. Ďakujeme.

Časopisy vychádzajú 4x/rok - kompletný ročník obsahuje jarné, letné, jesenné a zimné číslo.

Pokiaľ máte záujem doobjednať si viac kusov svojho časopisu, alebo niektorý z ďalších časopisov, môžete tak spraviť e-mailom na ustredie@skauting.sk. Cena kompletného ročníka pre našich členov - 4€.

Takisto nám, prosím, napíšte, ak máte špecifické požiadavky, alebo si želáte dostávať iný typ časopisu.

Ak máte tip na reportáž, článok a podobne, kontaktujte priamo šéfredaktorov jednotlivých časopisov.

Ďakujeme za Vašu priazeň a prajeme veľa príjemných a inšpiratívnych chvíľ pri čítaní :)

Kalendár akcií

nov03