Archív duchovných aktivít

V tejto sekcii by sme Vám chceli ponúknuť niekoľko inšpirácií na duchovné aktivity. Ako prvé sme Vám predstavili aktivity, ktoré prinieslo na svojich stránkach ICCG (International Catholic Conference of Guiding). Postupne pridávame i ďalšie z našej vlastnej tvorby.

Aktivity na Leto

Aj na leto a tábory v roku 2018 máme pre vás niekoľko inšpirácií pre duchovný program. Ponúkame vám zbierku krátkych zamyslení a aktivít pre skautov a zamyslenia na "púštny čas" pre rangerov a roverov.

S obdobím táborov sa tradične spája i vyvrcholenie celoročného snaženia. Pre nováčika to isto znamená sľub.  Ale len pre nováčika? Čo taký sľub znamená pre dlhoročných skautov? Ak si chcete pripomenúť ten váš sľub, ponúkame program, ako na to.

V tejto sekcii je niekoľko zaujímavých tipov na aktivity (nielen) na tábor.

Advent a Betlehemské Svetlo

Hľadáte inšpirácie, ako ozvláštniť prijatie, či roznos Betlehemského svetla? V tejto sekcii nájdete zbierku nápadov, či zamyslení zozbietaných za niekoľko rokov. Neváhajte a vyberte si to, čo sa najviac hodí vašej družine!

Pôst

Pôstne zamyslenia pripravené Veľkým Medveďom - predsedom DR a aktivity motivované témou dobrého skutku a skautským zákonom.

ICCG-E spolu s ICCS-EM pripravili online meditácie a aktivity pre vašu osobnú potrebu, ale i ako nástroj pre skautov a skautky. Hlavnou témou je Mk 4,35  a myšlienka prechodu na druhý breh. Pôstna téma je spojená obvykle s pitkovým evnajeliom a dvomi témami, ktorým sa ICCG a ICCS venujú: šírenie pokoja a budovanie mostov.

ICCG v čase Pôstu pripravuje na každý týdeň súbor aktivít zameraných na prípravu na Veľkú Noc. V roku 2013 bolo jeho súčasťou i 40 ciest duchovného prebudenia sa (nielen) v Pôste, ktoré môžete použiť pre seba, ale i pre svoju družinu.

K aktivitám na pôstne obdobie 2013 pripravil úvodné zamyslenie brat Nicolas Randriamanampisoa, kaplán pre ICCG v Africkom regióne. Hovorí v ňom o Kanaánskej žene (Mt 15, 21-28), ktorá je nám podobná, ale  zároveň je príkladom viery a prebúdza v nás zvedavosť, či aj naša viera, tak ako tá jej, bola hodná Ježišovho zázraku.

....a čo takto PÔST po SKAUTSKY? Hľadáš pre seba, pre svoju družinu inšpiráciu na hlbšie prežitie Pôstu? Si na správnom mieste! Máme pred sebou 40dní Pôstneho obdobia, kedy sa môžeme vydať na cestu za veľkonočným tajomstvom. Využime tento čas, učme sa a stávajme sa dobrými ľuďmi, pracujme na tom a navzájom si na tejto ceste pomáhajme. A ako na to? Možností je veľa, pozrite si napríklad inšpirácie k Roku Milosrdenstva od Moniky a Zuba z Nitrianskej oblasti.

Rôzne

V dokumente nájdete súbor príbehov, zamyslení a aktivít, ktoré boli súčasťou Week of Communion 2012 (Týždeň Spoločenstva). Week of Communion sa uskutočňuje vždy na začiatku októbra. ICCG každý deň pridáva jeden príbeh (alebo zamyslenie) a aktivitu, do ktorej sa môžu zapojiť skautky a skauti z celého sveta.

Ide o preklad súboru belgických aktivít pre vĺčatá, ktoré sú súčasťou projektu Sensaction, čo môžeme najlepšie preložiť ako Návody na zmysluplné konanie.