Veľký Piatok

Veľký piatok

Evanjelium: Ján 18,1-40; 19:1-42

"Každý, kto je z pravdy, počúva môj hlas."

Chabé odpovede a rozmanitosť názorov

Pápež František sa pokúša nám pomôcť otvoriť oči, aby sme videli, ako je náš svet zničený. Vyzýva nás, aby sme uvideli aj náš podiel na jeho ničení a to ako jednotlivcov ako i národov a vyzýva nás, aby sme s tým niečo začali robiť.

Čo to znamená pre vás a pre mňa? V prvom rade to znamená, že musíme prestať popierať deštruktívny vplyv ľudí na životné prostredie, prijať fakt, že globálne otepľovanie je realitou (alebo prinajmenšom ľudia prispievajú k neudržateľnému zrýchleniu prirodzeného globálneho otepľovania) a začať vážne pracovať a konať v rámci nášho morálneho záväzku tým, že zmeníme náš životný štýl, a tým sme pomohli riešiť problém.

 

Osvieť tých, ktorý majú moc a peniaze, aby sa vyhýbali hriechu ľahostajnosti, aby milovali všeobecné dobro a podporovali slabých a dbali o svet, v ktorom žijeme. Biedni tejto Zeme o to prosia.

Laudato Si: Plač Zeme - Plač biednych

 

Aktivita:

Odpojme sa a s Božou pomocou sa detoxikujme od "mentálneho znečistenia": nezabúdajme, že sme milované Božie deti - môžeme a mali by sme si nájsť čas úplne sa odpojiť od televízie, správ, všetkých sociálnych sietí, počítačov, tabletov a telefónov. Je dôležité, aby sme si vyhradili čas pre eucharistickú adoráciu, štúdium Písma, čítanie a modlitbu. Nájdime si čas ísť na omšu počas týždňa. Pomodlime sa ruženec. Sadnime si do prírody a skúsme precítiť Boha v tichu vetra, teple slnka a v kráse, ktorú pre nás vytvoril!

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie