Veľký Piatok

Veľký piatok

Evanjelium: Ján 18,1-40; 19:1-42

"Každý, kto je z pravdy, počúva môj hlas."

Chabé odpovede a rozmanitosť názorov

Pápež František sa pokúša nám pomôcť otvoriť oči, aby sme videli, ako je náš svet zničený. Vyzýva nás, aby sme uvideli aj náš podiel na jeho ničení a to ako jednotlivcov ako i národov a vyzýva nás, aby sme s tým niečo začali robiť.

Čo to znamená pre vás a pre mňa? V prvom rade to znamená, že musíme prestať popierať deštruktívny vplyv ľudí na životné prostredie, prijať fakt, že globálne otepľovanie je realitou (alebo prinajmenšom ľudia prispievajú k neudržateľnému zrýchleniu prirodzeného globálneho otepľovania) a začať vážne pracovať a konať v rámci nášho morálneho záväzku tým, že zmeníme náš životný štýl, a tým sme pomohli riešiť problém.

 

Osvieť tých, ktorý majú moc a peniaze, aby sa vyhýbali hriechu ľahostajnosti, aby milovali všeobecné dobro a podporovali slabých a dbali o svet, v ktorom žijeme. Biedni tejto Zeme o to prosia.

Laudato Si: Plač Zeme - Plač biednych

 

Aktivita:

Odpojme sa a s Božou pomocou sa detoxikujme od "mentálneho znečistenia": nezabúdajme, že sme milované Božie deti - môžeme a mali by sme si nájsť čas úplne sa odpojiť od televízie, správ, všetkých sociálnych sietí, počítačov, tabletov a telefónov. Je dôležité, aby sme si vyhradili čas pre eucharistickú adoráciu, štúdium Písma, čítanie a modlitbu. Nájdime si čas ísť na omšu počas týždňa. Pomodlime sa ruženec. Sadnime si do prírody a skúsme precítiť Boha v tichu vetra, teple slnka a v kráse, ktorú pre nás vytvoril!

Anketa

Deň so skautskou šatkou sa už blíži. Zúčastníš sa?


Jasné, že áno. Je to super a 24. apríla sa už neviem dočkať!
 
151
Áno, idem do toho prvý krát, tak som zvedavý aké to bude.
 
54
Ešte nie som rozhodnutý, ale rozhodne to znie dobre!
 
30
Nie, je to nuda! A šatku mi aj tak na tábore zjedli myši.
 
40
Radšej nie. Nechcem, aby ľudia okolo vedeli, že som skaut.
 
31

Spolu hlasov: 306

Zdieľanie