Úloha na Pôst

Denník dobrých skutkov

Napadlo vám niekedy spytovať si svedomie podľa denného príkazu? Príkaz dňa nám hovorí, aby sme vykonali aspoň jeden dobrý skutok denne. Tento príkaz nám môže slúžiť ako to najjednoduchšie „spovedné zrkadlo“. V  rámci večerného zamyslenia si môžu deti položiť i tieto otázky:

• “Urobil  som dnes dobrý skutok? A aký? Ako som sa pri ňom cítil a prečo asi?”
  • Pre starších skautov by sa hodila otázka: “Čo ma viedlo k tomu vykonať dobrý skutok? Aké boli moje motívy?”
  • Roveri by mohli doplniť: “Môžem urobiť dobrý skutok sám pre seba? Ako by asi vyzeral?”

Nenechajte svoje myšlienky padnúť do zabudnutia, ale neváhajte si ich aj zapísať. Vyčlente si zošit, kam si každý večer zaznamenáte svoje úvahy o dobrých skutkoch, ktoré sa Vám podarilo vykonať, ale i nápady, akými dobrými skutkami vás inšpirovali ľudia vo vašom okolí.

(inšpirované publikáciou českej Ekumenickej lesnej školy: ČTYŘI INSPIRACE, Sondy do oddílové metodiky)

Kalendár akcií

nov16