Aktivity na leto

Aj na leto a tábory v roku 2018 máme pre vás niekoľko inšpirácií pre duchovný program. Ponúkame vám zbierku krátkych zamyslení a aktivít pre skautov a zamyslenia na "púštny čas" pre rangerov a roverov. A ako ich využiť?

• na spoločné ranné či večerné zamyslenia
  • ako aktivitu k táboráku
  • na individuálne stíšenie
  • ako alternatívny program pre tých, čo nenavštevujú bohoslužby

Malé duchovné aktivity na dni letného tábora

• Vek: max 14r.
  • Popis: Dajú sa dopravné značky prepojiť s čnosťami? To zistíte, ak si pozriete súbor krátkych zamyslení a aktivít o čnostiach na 9 táborových dní. Návrhy môžete použiť ako ranné zamyslenia a úlohu na deň, alebo aj jednotlivo pre spestrenie dňa. Texty sú určené aj pre veriacich i neveriacich, sivou farbou sú označené doplnky pre kresťanov (napr. vysvetlenia, doplnkové čítania a pod.)

Zamyslenia na "púštny čas"

• Vek: 15+
  • Popis: Púštny čas má mnoho odtienkov, ale môžeme povedať, že vždy ide o odchod od ľudí, vzdialenie sa od hluku, hľadanie seba, svojich hodnôt a smerovaní, Boha... . Odobrať sa na púštny čas môže znamenať odísť na susednú lúku, ale i na celodenný výlet. Súbor zamyslení, príbehov a básní, ktoré vám ponúkame, sú prekladmi brožúrky ICCG s názvom "Desert Time" a niekoľkých inšpirácií zo Slovenska. Majú za cieľ načrtnúť témy na zamyslenie, alebo len napomôcť vhĺbiť sa do počúvania prírody. Pôvodný súbor sme rozdelili na všeobecné zamyslenia a blahoslavenstvá, ktoré budú zaujímavé najmä pre kresťanov.

Ďalšie inšpirácie

Ak by ste hľadali ďalšie nápady na zamyslenia, odporúčame pozrieť:

Deň so skautskou šatkou sa už blíži. Zúčastníš sa?

Jasné, že áno. Je to super a 24. apríla sa už neviem dočkať!

Áno, idem do toho prvý krát, tak som zvedavý aké to bude.

Ešte nie som rozhodnutý, ale rozhodne to znie dobre!

Nie, je to nuda! A šatku mi aj tak na tábore zjedli myši.

Radšej nie. Nechcem, aby ľudia okolo vedeli, že som skaut.

Spolu hlasov: 305