Zapoj sa a získaj medzinárodné ocenenie vojvodu z Edinburghu!

Pridané 10.08.2016

Rád čelíš výzvam? Máš 14 – 24 rokov? Chceš sa dozvedieť viac o sebe a naplno rozvinúť svoj potenciál? Zapoj sa do programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu  (DofE) a zistíš, že s vytrvalosťou a odhodlaním dokážeš viac, než si myslíš.

Na cestu programom DofE sa môžeš vydať už aj v rámci skautingu, vo svojom oddiele alebo zbore, či oblasti, skrátka kdekoľvek, kde na teba čaká vyškolený Vedúci programu.

S týmto Vedúcim sa dohodneš na aktivitách, ktorým sa chceš venovať v štyroch oblastiach programu a stanovíš si v každej z nich ciele, ktoré pre teba budú výzvou. Zvolíš si taktiež jednu z troch úrovní programu, ktoré sa líšia časovou náročnosťou.

Program pracuje so štyrmi oblasťami

• Rozvoj talentu
  • Športová aktivita
  • Dobrovoľníctvo
  • Dobrodružná expedícia

V troch úrovniach

• Bronzová
  • Strieborná
  • Zlatá

Pri plnení DofE je potrebné sa zapojiť do aktivít aspoň na jednu hodinu týždenne a získať tak návyk. Pri každej oblasti si volíš individuálne ciele. Zlatá úroveň obsahuje navyše Rezidenčný projekt, akciu s pobytom v neznámom prostredí trvajúcu min. 5 dní (4 noci).

Vek

Dĺžka plnenia

Dĺžka expedície

Špeciálne podmienky

Bronzová úroveň

3 mesiace

2 dni (1 noc)

Jednu z oblastí plniť o 3 mesiace dlhšie s náročnejším cieľom

Strieborná úroveň

6 mesiacov

3 dni (2 noci)

Ak účastník nemá bronzový stupeň: Jednu z oblastí plniť o 6 mesiacov dlhšie s náročnejším cieľom

Zlatá úroveň

12 mesiacov

3 dni (2 noci)

Ak účastník nemá strieborný stupeň: Jednu z oblastí plniť o 6 mesiacov dlhšie s náročnejším cieľom.

Aktivity, ktoré absolvuješ v rámci skautingu, môžu byť identické s tými, ktoré už robíš v organizácii, s dôrazom na pravidelnosť, rozvoj cieľavedomosti a pravidelné vedenie zo strany Vedúceho programu.

Prečo sa do programu DofE zapojiť?

Program DofE je:

• Komplexný – rozvíjať budeš svoj talent, zlepšíš sa v športovej aktivite, ako dobrovoľník pomôžeš svojej komunite a prežiješ dobrodružstvo na expedícii
  • Dlhodobý – trvá 6 – 24 mesiacov a je pravidelný
  • Motivačný – sám si stanovuješ výzvy a úlohy
  • Personalizovaný – sám si definuješ ciele a kroky k ich splneniu
  • Rozvojový – naučíš sa samostatnosti a spoločenskej zodpovednosti v rámci komunity
  • Prestížny – získaš cenu, ktorá je medzinárodne uznaná ako známka kvality uchádzačov na rôznych školách, univerzitách, ale i vo firmách

Ako sa do programe DofE zapojiť?

Ak máš záujem plniť program DofE, prihlásiť sa budeš môcť od septembra kontaktovaním koordinátora DofE, ktorým je tajomník Programovej rady, mailom na program@skauting.sk

Viac info o programe  DofE nájdeš aj v tomto článku.