WOSM má nového tajomníka

Pridané 01.12.2016

Mr. Ahmad Alhendawi, United Nations Secretary-General's Envoy on Youth, visit the 23rd World Scout Jamboree, Japan 2015

Hľadanie ukončené. WOSM má nového tajomníka. Kto sa ním stal?

Pred pár týždňami sme informovali o celosvetovej jedinečnej príležitosti obsadiť kreslo generálneho tajomníka pre WOSM so sídlom v Kuala Lumpur. Napokon sa ním stal Ahmad Alhendawi pochádzajúci z Jordánska s bohatou skautskou i občianskou skúsenosťou. Pôsobil aj ako vyslanec OSN a aktivizoval sa aj v mnohých kultúrnych oblastiach. Vidieť ho mohli aj naši skauti, ktorí sa zúčastnili na Jamboree v Japonsku ale i na Roverway vo Francúzku.

Očakáva sa, že svoje nové kreslo obsadí od 1. marca 2017 a nahradí tak strieborného vlka Scotta Teare, ktorý bol vo funkcii od roku 2013 do roku 2016.

Tešíme sa, a veríme že bude svetovému skautingu prínosom.

Mr. Ahmad Alhendawi, United Nations Secretary-General's Envoy on Youth, visit the 23rd World Scout Jamboree, Japan 2015

Foto: Flickr/WOSM

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie