Vyhnite sa chybám v nových Vyhláseniach k 2%

Pridané 23.03.2018

Zamestnanci, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie dane, predložia daňovému úradu Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane (do konca apríla). Vyhlásenie je po novom možné podať iba na tlačive určenom finančnou správou.

Daňovníci majú aj tento rok možnosť darovať 2% zo svojich daní. Fyzické a právnické osoby, ktoré podávajú daňové priznanie (DP), tak urobia priamo v DP (v lehote na podanie DP). Zamestnanci, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie dane, predložia daňovému úradu Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane a tiež Potvrdenie o príjme za predchádzajúci rok (do konca apríla). Vyhlásenie je po novom možné podať iba na tlačive určenom finančnou správou.

Radi by sme vás upozornili na zarovnanie IČO v novom tlačive Vyhlásenia - IČO prijímateľa sa zarovnáva sprava.

10 najčastejších chýb vypracovaných Finančnou správou SR nájdete tu.

download  Súbory na stiahnutie

  Vyhlásenie DP 2018
 Potvrdenie DP 2018

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie