Vyhnite sa chybám v nových Vyhláseniach k 2%

Pridané 23.03.2018

Zamestnanci, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie dane, predložia daňovému úradu Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane (do konca apríla). Vyhlásenie je po novom možné podať iba na tlačive určenom finančnou správou.

Daňovníci majú aj tento rok možnosť darovať 2% zo svojich daní. Fyzické a právnické osoby, ktoré podávajú daňové priznanie (DP), tak urobia priamo v DP (v lehote na podanie DP). Zamestnanci, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie dane, predložia daňovému úradu Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane a tiež Potvrdenie o príjme za predchádzajúci rok (do konca apríla). Vyhlásenie je po novom možné podať iba na tlačive určenom finančnou správou.

Radi by sme vás upozornili na zarovnanie IČO v novom tlačive Vyhlásenia - IČO prijímateľa sa zarovnáva sprava.

10 najčastejších chýb vypracovaných Finančnou správou SR nájdete tu.

download  Súbory na stiahnutie

  Vyhlásenie DP 2018
 Potvrdenie DP 2018

Kalendár akcií

nov16
nov22

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie