Vychádza nová publikácia – Neznáme cesty

Pridané 05.09.2018

Vydali sme príručku k druhému stupňu nového Skautského chodníka. Pokračovanie napredovania prichádza s väčším rozsahom, väčšou pestrosťou, plné zaujímavých úloh, návodov a tipov.

V príručke Prvý skaut ťa sprevádzal samotný Bí-Pí. Spoznával si jeho mladosť a dobrodružné príbehy, ktoré zažil počas svojich rokov v armáde.

V druhom stupni Skautského chodníka ťa Bí-Pí posiela na štyri svetové strany, kde prechádzaš rôznorodými cestami. Navštíviš rozľahlú krajinu ľadu na severe, na východe zas tvoje kroky povedú šírymi, voňavými lúkami. Tvoje schopnosti preverí tiež drsná a nehostinná púšť na juhu a divoký prales plný života na západe. Dobrodružstvo je na dosah ruky, stačí za ním vykročiť.

Neznáme cesty prekvapia väčším počtom strán (až 140), na ktorých nájdeš mnoho zaujímavých kapitol. Ako tomu bolo pri Prvom skautovi, aj tu nájdeš pri každej z nich návody, zaujímavosti, príbehy, rady a nápady.

K najzaujímavejším kapitolám určite patria:

  • Kritické myslenie
  • Hľadanie odpovedí
  • Spoznávanie náboženstiev
  • Dedičstvo skautingu
  • Táborový život
  • Varenie v malíčku
  • Odhad počasia.

Ak máš v pláne so Skautským chodníkom len začať, vydaj sa naň najprv s Prvým skautom.

Obe príručky spolu s nášivkami sú k dispozícii na www.scoutshop.sk.

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie