Slovenský skauting získal medzinárodný certifikát kvality skautských organizácií

Pridané 14.07.2016

Slovenský skauting získal medzinárodný certifikát kvality skautských organizácií, ktorý je v prvom rade dokladom toho, že na Slovensku robíme rovnako kvalitný skauting, ako v krajinách ku ktorým vzhliadame s bázňou a hľadáme v nich inšpiráciu na naše napredovanie a činnosť.

Čo je GSAT?

GSAT (Global support assessment tool) je nástroj rozvoja a podpory skautských organizácií, ktorým pomáha získať externú spätnú väzbu na ich činnosť, riadenie a celkovú implementáciu skautingu. Zároveň slúži aj ako systém na meranie štandardu a kvality skautských organizácii na celom svete. GSAT vytvorila v spolupráci s WOSM (Svetová organizácia skautského hnutia) francúzska auditorská a výskumná spoločnosť SGS (Societé Générale de Surveillance).

Ako sa dá certifikát získať?

Zapojenie sa do hodnotenia je dobrovoľné a každoročne WOSM vyberie niekoľko skautských organizácií, ktorým poskytne túto jedinečnú možnosť získať zrkadlo o svojej činnosti. Následne si národná skautská organizácia dohodne termín auditu a pripraví si podklady na dimenzie skautingu ktorým sa hodnotenie venuje.

Čo pre nás certifikát znamená?

V prvom rade je dokladom toho, že na Slovensku robíme rovnako kvalitný skauting, ako v krajinách ku ktorým vzhliadame s bázňou a hľadáme v nich inšpiráciu na naše napredovanie a činnosť. Už sa nemusíme pozerať na kvalitu skautingu na Slovensku iba skrz optiku počtu členov. Súčasťou hodnotenia je aj externá spätná väzba a návrhy na zlepšenie, ktoré sú pre našu organizáciu veľmi dôležité a verím, že ich využijeme pri príprave ďalšieho strategického plánu.

Certifikát má obmedzenú platnosť a o ďalšie tri roky môžeme požiadať o opätovné hodnotenie našej organizácie, vďaka čomu môžeme sledovať jej vývoj a pokrok.

Viac o GSAT

O celkovom hodnotení ešte pripravíme podrobnejšiu správu a zverejníme celkové výsledky našej organizácie. V prípade, že vás celý mechanizmus hodnotenia zaujal a chceli by ste sa o ňom dozvedieť viac tak navštívte stránky WOSM, na portáli EuroScoutInfo.com nájdete aj články o jednotlivých skautských organizáciách.

Foto: Marián Suvák

Kalendár akcií

apr24
máj10
máj25
CASSIOPEIA
Hermanovce

Anketa

Deň so skautskou šatkou sa už blíži. Zúčastníš sa?


Jasné, že áno. Je to super a 24. apríla sa už neviem dočkať!
 
252
Áno, idem do toho prvý krát, tak som zvedavý aké to bude.
 
77
Ešte nie som rozhodnutý, ale rozhodne to znie dobre!
 
64
Nie, je to nuda! A šatku mi aj tak na tábore zjedli myši.
 
44
Radšej nie. Nechcem, aby ľudia okolo vedeli, že som skaut.
 
64

Spolu hlasov: 501

Zdieľanie