Skautské táborisko v Hodruši opäť otvorené

Pridané 20.03.2014

Hodruša je historické táborisko, kde skauti táborili už pred II. svetovou vojnou a potom vždy, keď bol skauting obnovený.

Miesto

Táborisko neďaleko Dolnohodrušského jazera vzdialeného len 1500 m, uprostred lesov v Štiavnických vrchoch s dobrým prístupom na značkované trasy, kúpanie či cykloturistiku. Novinkou je obnovené Hornohodrušské jazero cca 250 m od táboriska.  Nachádza sa asi 4 km od Hodruše a 10 km od Banskej Štiavnice. Cesta peši do Banskej Štiavnice trvá cca. 1 hod.

Kapacita a vybavenosť

Táborisko má kapacitu až 120 ľudí, je rozdelené na viacero menších táborísk, takže tu naraz môže táboriť viac skautských oddielov, bez toho aby sa navzájom rušili, alebo tu môže hosťovať väčšia skautská akcia.Stanovať sa dá vo vlastných stanoch, alebo v našich podsadách, ktorých máme spolu 16 (pre 32 ľudí). Táborisko nemá elektrinu, asfaltová cesta končí 200 m od tábora, lesná cesta vedie priamo do tábora.

Cena

Veľkou výhodou je aj to, že v cene sú všetky povolenia, nájom lúky, povolenie od CHKO, palivové drevo. Po dohode je možné zabezpečiť pravidelné každodenné zásobovanie tábora. Vodcovia sa tak môžu plne sústrediť na prípravu programu.

Cenník pre členov SLSK a Junáka :

Vlastné stany:    1,50 € os./noc

Podsady:             2,50 € os./noc

Pri väčších akciách možná dohoda. Poplatok za táborenie sa dá platiť z dotácie MŠSR.

Vybavenosť táboriska

1 x kuchyňa, 1 x prenosný plynový horák, 3 x táborová lúka, 1 x veľké táborové ohnisko, 1 x malé ohnisko, 1 tee-pee, 1 x vojenský hangár (po dohode), 1 x umývarka, 1 x blok spŕch, 1 x blok WC, úschovňa na potraviny, pitná voda

Rezervácie a bližšie informácie na: bocianza@gmail.com alebo telefonicky na 0903 312 433 a na webe www.skautskydom.sk

Hodruša táboriskoHodruša táborisko