Radcovsko - Rangerská akadémia

Pridané 26.02.2015

Radcovsko - Rangerská akadémia predstavuje nový formát vzdelávacej akcie, ktorý má ambíciu spojiť radcovský kurz s líderskou rangerskou školou. Líderská rangerská škola vypĺňa voľný priestor vo vzdelávaní medzi radcovským kurzom a vodcovskou lesnou školou.

Radcovsko – Rangerská akadémia je organizovaná z národnej úrovne pre skautky a skautov zo všetkých zborov a oddielov na Slovensku.

Radcovská akadémia (radcovský kurz)

Radcovský kurz organizovaný z národnej úrovne.

Účastníci by mali mať 13 až 15 rokov. Prihlásiť sa treba do 15.4.2015. Trvanie 2 predĺžené víkendy, spoločné s líderskou rangerskou školou.

23. - 26. apríl 2015
4. - 7. jún 2015

Rangerská akadémia (líderská rangerská škola)

Líderská rangerská škola z národnej úrovne.

Účastníci by mali mať 16 až 20 rokov. Prihlásiť sa treba do 20.3.2015. Trvanie 4 víkendy, z toho 2 predĺžené, spoločné s radcovským kurzom.

27. - 29. marec 2015
23. - 26. apríl 2015
4. - 7. jún 2015

Termín a miesto štvrtého víkendu Rangerskej časti bude určený po dohode s účastníkmi

V prípade záujmu napíš na akademia@skauting.sk a pošleme Ti ďalšie podrobnosti.

Význam líderskej rangerskej školy

Už dlhodobo sme pociťovali absenciu vzdelávacieho stupňa medzi radcovským kurzom a vodcovskou lesnou školou. Niečo, kde by mladí od 16 do 20 rokov mohli zažiť skautskú vzdelávačku a nemuseli ísť na vodcovskú lesnú školu. Priestor, kde by sa účastníci mohli naučiť veľa nového a získané vedomosti potom využiť v svojom oddiele či zbore. Platformu, po absolvovaní ktorej bude jasné, že vodcovská lesná škola je pre niektorých nevyhnutným pokračovaním vzdelávania, pre iných cesta, ktorou sa uberať nebudú.

Kalendár akcií

nov16
nov22

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie