Opustil nás brat Stonoha

Pridané 16.01.2015

Za bratom MUDr. Ivanom Jablonským CSc. - Stonoha


*15.9.1933 - +16.1.2015

16. januára nás zastihla smutná správa, že nás navždy opustil náš brat Stonoha. Je vždy veľmi smutné, keď nás opustí navždy niekto, koho sme mali radi a koho sme si ctili a o kom sme vedeli, že aj on nás má rád. Taký však je už ľudský život – neustály príchod a odchod, s ktorým sa musíme žiaľ všetci zmieriť i keď sa tomu akokoľvek bránime.

Posledná rozlúčka s br.Stonohom bude vo štvrtok o 12:00 v Dome smútku Trenčín - Juh. 

Br. Stonoha pochádzal zo Zvolenskej Slatiny a skautovať začal v roku 1946 v Lučenci. V roku 1968 bol pri obnove skautingu a bol okresným vodcom v Trenčíne. V roku 1969 absolvoval Ústrednú lesnú školu v Blatnici. Bol členom 52.oddielu OS Trenčín. V roku 1989 bol samozrejme pri oživovaní skautingu v Trenčíne. Bol zástupcom okresného vodcu, okresným vodcom, členom náčelníctva SlSk a aj členom československého náčelníctva. Pracoval ako inštruktor lesných škôl. Jeho hlavné témy ako inštruktora boli zdravotníctvo, rizikové faktory zdravia, nože, sekery.

Za jeho významnú prácu pre skauting mu boli udelené vyznamenania:

Tri prúty bratstva

Biela hviezda s ľaliou

Za skautskú vernosť II. stupeň

Skautská láska

Rad strieborného vlka

A tak sa už musíme iba pozastaviť v tichom zamyslení a v predsavzatí, že na Teba milý náš Stonoha, nikdy nezabudneme.

Nech Ti je zem slovenská ľahká!

                                                                                                   Peter Janota - Slížik

                                                                                                Historická komisia SLSK

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie