Možnosť zapojiť sa do programu Host Family od AIESEC

Pridané 02.11.2016

Skauting je jedno veľké dobrodružstvo – spoznávanie množstva zaujímavých miest a ľudí a získavanie stále nových zážitkov a spomienok. AIESEC, organizácia ktorá rovnako ako Skauting pracuje s mladými ľuďmi z celého sveta na rozvíjaní ich líderstva a hodnôt, teraz prináša úplne nové dobrodružstva.

Už túto zimu, v januári a februári, organizujeme projekt s niekoľkoročnou tradíciou - Educate Slovakia - počas ktorého prídu na Slovensko stovky mladých dobrovoľníkov zo zahraničia, aby na základných a stredných školách po celej krajine prezentovali žiakom v anglickom jazyku nielen sami seba a svoju kultúru, ale hlavne toleranciu voči iným. Tento projekt sa pod záštitou Ministerstva školstva, nasledujúc ciele trvalo udržateľného rozvoja OSN, snaží o dosiahnutie kvalitného vzdelávania pre všetkých.

Tento rok prinášame možnosť stať sa hosťovskou rodinou práve pre takéhoto mladého dobrovoľníka a priniesť tak kus sveta priamo k vám domov. Počas jedného až šiestich týždňov si môže celá rodina precvičiť angličtinu, ale aj materinský jazyk stážistu, dozvedieť sa množstvo zaujímavých informácii o iných kultúrach priamo z prvej ruky, spoznať vlastnú krajinu z pohľadu cudzinca (a možno ho aj zobrať na nejaké to víkendové skautské dobrodružstvo) a hlavne vytvoriť si priateľstvo na celý život. Hlavnou podmienkou je pritom predovšetkým mať jednu posteľ v dome či byte naviac a chcieť sa zapojiť do niečoho nového.

Dobrodružstvo sa začína na www.host.aiesec.sk.

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie