Hľadá sa Zástupca/Zástupkyňa zahraničného komisára pre WOSM

Pridané 15.11.2016

Prečo hľadáme človeka na túto pozíciu? Zahraničná politika si vyžaduje kontinuitu a nie časté striedanie ľudí vo vrcholovej pozícii. V minulosti to bolo práve tak, že pri zmene zahraničného komisára sme začínali vždy odznovu. Lebo si nevychoval svojo nástupcu. Preto je potrebné aby sme budovali následovníctvo a následná zmena komisára by bola iba jemne badateľná pre zahraničných partnerov.

V súčastnosti máme nového zahraničného komisára, ktorý ide vytvárať nový pracovný tím. Hľadá svojho zástupcu/zástupkyňu, ktorý s ním bude úzko riešiť zahraničnú politiku. Samozrejeme úspešného kandidáta/kandidátku zaškolíme do problematiky, čaká ho veľa stretnutí a cestovania. Očakávame od neho/nej, že bude proaktívny/a a bude sa venovať svedomito svojej funkcii. Pre nás je výhodnejšie mať človeka, ktorí má možno menej skúseností a viacej času, ako niekoho, kto veci nestíha. V budúcnosti od neho/nej očakávame, že prevezme pozíciu zahraničného komisára.

Náplň práce

 • Riešiť a rozvýjať zahraničnú politiku spolu so zahraničným komisárom.
 • Zúčastnovať sa zahraničných stretnutí a konferencií.
 • Študovať prijaté WOSM dokumenty a rozširovať si prehľad vo WOSM politike.
 • Pripravovať sa aktívne na konferencie.
 • Vytvárať si kontakty na zahraničných stretnutiach.

Požiadavky

 • Byť proaktívny a nebáť sa výziev.
 • Vedieť sa zapáliť pre zahraničie a podľa toho si utriediť priority.
 • Aktívna znalosť Angličtiny písomne a konverzačne.
 • Aspoň základy z Nemčiny (ak nie, tak ochota sa naučiť po nemecky).
 • Minimálny vek 17 rokov.

Ponúkame

 • Prácu v super kolektíve zahraničnej rady.
 • Preplatenie cestovných a ubytovacích nákladov na zahraničných stretnutiach.
 • Možnosť sa podielať na formovaní našej zahraničnej politiky.
 • Možnosť realizovať vlastné nápady.
 • Možnosť získať super zahraničných kamarátov, ktoré neskôr určite využiješ.
 • Možnosť spolu zo zahraničným komisárom vytvoriť nový WOSM tím pre SLSK.
 • Exkluzívny skautský email tvoje.meno@skauting.sk.
 • Nášivku zahraničnej rady a menovací dekrét.

Časová náplň

Táto funkcia je veľmi flexibilná. Niektoré mesiace, nie je veľa roboty a niektoré je toho výrazne viacej, ako napríklad pred konferenciou. Takže všetko je to o tom, ako sa to zo zahraničným komisárom naplánuje.

Čo nie je nutné

Nie je nutné byť z Bratislavy, avšak je potrebné, aby si udržiaval kontakt a mal čas sa stretnúť, keď to bude treba.

Nie je nutné mať lesnú školu, ale je dôležité mať prehľad o fungovaní skautingu u nás a aj v zahraničí.

Prihlásenie

Ak máš záujem prosím vyplň tento google dokument do 12. 12. 2016. Následne sa ti ozveme a spravíme si s tebou skype hovor alebo sa stretneme.

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie