Dobrovoľnícke ponuky

Pridané 13.06.2014

Ústredie Slovenského skautingu pripravilo pestrú ponuku dobrovoľníckých aktivít - jobov, do ktorých sa môžete zapojiť. Cieľom je, aby si mladí ľudia v organizácií mohli vyskúšať v praxi to čo študujú, ako napríklad cuzdie jazyky alebo využili svoju záľubu k tomu, aby získali viac praxe.

Enviro toolkit z WOSMu

• Zaujíma ťa životné prostredie? Vieš po anglicky? Tak táto ponuka ťa osloví. Máme k dispozícií enviromentálne aktivity v anglickom jazyku, ktoré zostavil  WOSM. Hľadáme osobu, ktorá by mala záujem pripraviť, preložiť a prípadne doplniť aktivity, tak aby sa mohli používať na družinovkách alebo na tábore.

Ponuka vypísaná do 30. septembra 2014, ak máš záujem prihlás sa čím skôr

Hodnotenie kvality

• Aj nás v skautingu zaujíma evalúcia činnosti. Ak sa chceš zapojiť do hodnotenia kvality v skautingu, tak táto ponuka je práve pre teba. Hľadáme 2 osoby, ktoré by mali záujem spolupracovať na príprave podkladov k hodnoteniu kvality, vyhodnocovaní a nastavovaní kritérií. Zároveň by sa na jeseň podieľali na príprave metodického materiálu, ktorý by reflektoval výstup výsledkov získaných od oddielov.

Prihlasovanie do 30. júna 2014

Pošlite nám mailom:

motivačný list, ktorý bude obsahovať aj stručnú víziu práce s hodnotením kvality

FESTroverMOOT

• Nepremeškajte jedinečnú príležitosť byť v staffe na najväčšej roverskej akcii tohto leta. Prihlasovanie do 15. júna 2014.

Všetky potrebné informácie a prihlášku nájdete na www.rovermoot.skauting.sk

Fotograf

- regionálna úroveň (fotky z oblastných akcií, zborových akcií) - pomoc pri vytváraní databázy fotiek, ktoré sa používajú v časopisoch, publikáciách a pri propagácií

• Ak máš zrkadlovku, vieš čo je ISO, DOF, či RAW, dokážeš triediť fotky, pred stlačením spúšte si to vždy premyslíš a tvoje fotografické umenie nekončí stiahnutím fotiek do počítača, tak poď medzi nás a staň sa regionálnym fotografom. Ponúkame ti možnosť prezentovať svoje fotografie zo skautských akcií na internetovej stránke časopisov Skaut a Médium s návštevnosťou až 4 000 návštev mesačne. Navyše máš možnosť zásobovať aj tlačené verzie časopisov.

Pošlite nám mailom:

výber svojich 10 fotografií na tému tábor/leto s rozlíšením dlhšej strany 1920 pixelov.

Ponuka časovo neohraničená

Redaktor skautských časopisov (Džungľa, Skaut, Médium)

• Baví ťa písanie? Nemáš problém dodržať termín? Staň sa redaktorom pravidelnej rubriky ušitej na mieru a splň si svoj redaktorský sen. Na výber máš tri časopisy s cieľovou skupinou rozdelenou podľa veku.

Pošlite nám mailom:

svoju predstavu o čom by si chcel písať, ak máš, prilož aj nejakú úkážku

Staň sa prekladateľom!

• Vieš po francúzsky a chceš sa dozvedieť niečo viac o duchovnom programe? Pridaj sa medzi prekladateľov belgických duchovných aktivít z francúzštiny! Ide o jednoduché texty rozsahu 1 - 4 strany A4 (vrátane pôvabného obrázku), požadovaná úroveň francúzštiny: mierne pokročilý alebo chápavejší začiatočník. Neváhaj a ozvi sa!

Ponuka časovo neohraničená

Ak máš záujem využiť dobrovoľnícku ponuku, napíš nám na mail:

ustredie@skauting.sk