Dobré partie

Pridané 26.09.2014

Ste DOBROU PARTIOU? Zapojte sa a získajte finačnú podporu z projektu dobré partie.

Vďaka darcovskému programu Dobrá krajina (realizátor - Nadácia Pontis) majú roverské patroly a oddiely možnosť uchádzať sa o finančnú podporu individuálnych darcov.

Ak ste partia, ktorá spolu zažíva skvelý program a fungujete ako tím, zároveň vás baví skauting ... tak ste práve tí, pre ktorých je projekt určený.

 Zapojte sa

Pripravte si plán, čo by najviac pomohlo Vašej roverskej patrole alebo oddielu.

 • Nové inšpirácie na rozvojové hry a aktivity by sa dali načerpať z domácej i zahraničnej literatúry, výchovný rozmer skautovania by mohli posilniť skautské metodické materiály.
 • Alebo čo tak spoločne naplánovať a zorganizovať super chatu zameranú na teambuilding a posilnenie vzájomnej komunikácie v oddiely?
 • Rozmýšľali ste už nad roverským dobrovoľníckým projektom pre mesto, obec, okolitú prírodu alebo skauting?
 • Potrebovali by ste vymaľovať klubovňu alebo natrieť plot?
 Možností je mnoho a o tom práve rozvojový projekt Dobré partie je, aby ste sa mohli vďaka podpore od darcov posilniť, stanoviť si nové ciele a spoločne ich dosiahnuť, skvalitniť svoj program i vzájomné vzťahy, naučiť sa niečo nové.


Premysleli ste si, čo by sa vám najviac hodilo, aby bol váš program kvalitnejší, dával vám ešte viac a bavil vás. Pobavte sa o svojom pláne s oddielovým a zborovým vodcom / vodkyňou a informujte ich o tom, že máte záujem zapojiť sa do tohto projektu.

Tak a môžete vyplniť projektový formulár:

Stiahnite si a vyplnťe  formulár a zašli te ho mailom na mail: program@skauting.sk do 10. októbra 2014. 

FORMULÁR /Roverská patrola

FORMULÁR/Oddiel

 

Následne budeme vyberať tie najlepšie projekty, ktoré podporíme. Výsledky sa dozviete 17. októbra 2014.


Na základe finálneho výberu sa dohodneme na ďalšom postupe. Veľmi zjednodušene - zborový vodca / vodkyňa podpíšu zmluvu o zapojení sa do Dobrých partií, dostanete peniaze na uskutočnenie svojho nápadu a dosiahnutie cieľa, ako ste ho naformulovali v mini-projekte.

Projekt zrealizujete (v čase od novembra 2014 do konca marca 2015), vyúčtujete (do 31. marca 2015) a spoločne oslávite :)Ak by ste potrebovali viac času alebo by ste radi zahrnuli aktivity, ktoré už boli realizované kontaktujte nás.

board Dobra krajina

O čom Dobré partie sú?

„Dobré partie“ je názov projektu, ktorý je pod hlavičkou Slovenského skautingu začlenený pod kampaň Dobrá krajina, realizovanú nadáciou Pontis. Ako sa na stránke www.dobrakrajina.sk uvádza, „Dobrá krajina je dôveryhodný a transparentný darcovský program. Aj vy môžete svojou malou, ale trvalou podporou zmeniť tvár Slovenska a pomôcť naplniť sny o dobrej krajine: vzdelanej, solidárnej, kultúrnej, aktívnej a zelenej. Sami si vyberte...“

 

základné informácie

 • pre koho je projekt určený: roverské patroly a oddiely
 • suma podpory: 150€ - 200 € roverská patrola/oddiel
 • ako sa zapojiť: vyplniť prihlasovací formulár
 • do kedy sa zapojiť: 10. októbra 2014
 • realizácia projektu: november 2014 - marec 2015
 • vyúčtovanie: do 31.marca 2015
 • kontakt - Magi: magdalena.kovacikova@skauting.sk ; 0948 310 100 (ústredný mobil);

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie