Českým skautkám a skautom bolo Políciou ČR na Pražskom hrade znemožnené zaspievať štátnu hymnu

Pridané 26.04.2016

V nedeľu, 24.4.2016 skauti a skautky na Slovensku i v Českej republike oslavovali sviatok svojho patróna, sv.Juraja. V tento deň sa mnohé skautské klubovne otvárali verejnosti a členovia skautského hnutia si pripravili rôzne akcie v obciach a mestách, kde žijú. Pomoc komunitám, dobrovoľnícke aktivity, športové aktivity a hry pre rodiny s deťmi, výlety, slávnostné i neformálne stretnutia skautov a ich priaznivcov na námestiach, či v klubovniach - aj takto skauti oslávili svoj skautský deň a prezentovali svoje hodnoty a činnosť.

V Bazilike sv. Juraja na Pražskom hrade sa zúčastnilo niekoľko stoviek skautiek a skautov na slávnostnej skautskej bohoslužbe, ktorú chceli ukončiť spevom štátnej hymny, v čom im zabránila hliadka.

Slovenský skauting vyjadruje svoje znepokojenie nad týmto zásahom a zároveň podporu českým skautkám a skautom pri riešení situácie. Pripajáme sa k zneniu skautského prehlásenia, ktoré vydal Junák - český skaut a sme radi, že hovorca Hradu Jiří Ovčáček sa skautom za toto znepokojujúce nedorozumenie ospravedlnil.

Tlačová správa organizácie Junák - český skaut: "Skautkám a skautům bylo Policií ČR na Pražském hradě znemožněno zazpívat státní hymnu"

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie