100 rokov vlčiackeho skautingu

Pridané 14.06.2016

Storočnica vĺčat a včielok

Tento rok oslavuje vlčiacky a včielkarsky skauting presne 100 rokov!   

Skautský program pre vĺčatá oficiálne vznikol 24. júna 1916. Zakladateľ skautingu Robert Baden-Powell myslel aj na mladšie deti, ako sú skauti. V roku 1916 poprosil svojho priateľa Rudyarda Kiplinga, aby skauti mohli pracovať s príbehom Knihy Džunglí, ktorý vybral za symbolický rámec. Dňa 28.7.1916 napísal list s prosbou o toto povolenie, a 29.7 mu prišla kladná odpoveď. Kipling schválil príručku bez akejkoľvek zmeny. Preto teraz vĺčatá a včielky majú možnosť žiť spolu s Mauglím v džungli a učiť sa od Balúho a Baghíri zákonu džungle.

Včielkarsko - vlčiacky kruh Programovej rady pri tejto príležitosti pre vĺčatá a včielky pripravil storočnicovú výzvu, ktorá obsahuje 20 úloh a svorky ju môžu plniť do konca roku 2016. 

Výzva je rozdelená na dve sady úloh, aby si vĺčatá trénovali vytrvalosť pri plnení výzvy. Nezabudnite osláviť storočnicu aj s vašimi vĺčatami a včielkami; pripravte si nezabudnuteľnú oslavu - či už pri koláčikoch alebo táborovom ohni. Oslávte spolu s vašimi vĺčatami a včielkami 100 rokov hier a zážitkov. Poseďte si pri ohni, pozorujte hviezdy, sfúknite sviečky, napíšte list do budúcnosti... Je na vás, akú oslavu si spravíte. Hlavne nech si to všetci užijete a zapamätáte.

Históriu vlčiackeho skautingu vo svete i na Slovensku nájdete v letnom čísle Džungle a znenie úloh storočnicovej výzvy na stránke v sekcii Program.

Fotografie a videá zaznamenané pri plnení výzvy posielajte na dzungla@skauting.sk, aby mohli byť uverejnené v časopise alebo na webstránke.

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie