Aktuality

14.06.2019

Príspevky na rekreáciu a skautské akcie

Príspevky na rekreáciu a skautské akcie

24.05.2019

Už zajtra si volíme poslancov do Europarlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú každých 5 rokov. Občania všetkých členských krajín Európskej únie si volia svojich zástupcov, ktorí budú reprezentovať ich hlas pri rozhodovacích procesoch.

16.05.2019

Výzva na organizovanie XVIII. snemu Slovenského skautingu

V roku 2017 privítala delegátov XVII. snemu Slovenského skautingu Banská Bystrica. Chcete prijať výzvu a zorganizovať snem vo vašom meste? Posielajte návrhy a staňte sa v októbri 2020 hostiteľmi XVIII. snemu SLSK.

15.05.2019

Grantová výzvy na podporu účasti sociálne slabších členov na letných táboroch Slovenského skautingu

Slovenský skauting v spolupráci s neinvestičným fondom Klepáč otvára kolo grantovej výzvu pre zbory a samostatné oddiely. Výzva je určená na podporu sociálne slabších členov Slovenského skautingu vo veku do 15 rokov, ktorí by si nemohli dovoliť účasť na vyvrcholení skautského programu a teda letnom tábore.

18.04.2019

Spomíname za sestrou Ivou Dobromilou Vaňkovou

V pondelok 15. apríla nás vo veku 94 rokov opustila naša skautská sestra Iva Dobromila Vaňková, Iva-va. Bola významnou činovníčkou československého skautingu a pedagogickou odborníčkou v oblasti detských domovov. Ivava bola zároveň jedna z posledných pamätníčok udalostí spojených tragickým osudom skautov zapojených do odboja a popravených gestapom. Na ich pamiatku vybudovali trampi, turisti a skauti mohylu na Ivančene.

10.04.2019

24. apríla urobia skauti svojími dobrými skutkami svet krajším #densosatkou

Blíži sa nám sviatok sv. Juraja, patróna skautov, a aj tento rok si ho pripomenieme nosením skautskej šatky. Čo tak ale pridať niečo viac?

18.03.2019

Oslávte s nami 10 699 dní neprerušeného skautingu

Činnosť skautských organizácii bola na našom území zakázaná dokopy trikrát. Dnešným dňom funguje skautská organizácia na území Slovenska najdlhšie vo svojej histórii. Dokopy máme za sebou 10 699 dní neprerušeného fungovania a zažívame prekonanie pomyselného míľnika.

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie