Scout Week in Taizé 2016

24.07.2016 – 31.07.2016

Slovom Taizé je nazývaná medzinárodná ekumenická komunita v dedinke Taizé vo Francúzsku. Na tomto mieste prebiehajú každý týždeň stretnutia mladých kresťanov z rôznych cirkví, ktoré sú zamerané na vnútorný život a ľudskú solidaritu. Súčasťou je modlitba s typickými spevmi 3x do dňa, zamyslenia nad Bibliou so zdieľaním v skupinkách. Samozrejmosťou je tiež podieľanie sa na chode komunity a nechýba ani zábava.

Skautský týždeň je najlepšou kombináciou toho, čo Taizé ponúka “bežne“ a špeciálneho programu pre nás, skautov. Tento program sa skladá z rôznych aktivít zameraných na vieru a skauting, hier a tiež poznávanie skautov zo zahraničia a toho, ako skauting u nich vyzerá.

Dátum: 24.-31.júl 2016 Prihlasovanie: na katarina.rausova@skauting.sk Cena: 50€ + cesta

Prihlásení do 31.3.2016 20.4.2016 dostanú príspevok na cestu.

Kto by váhal, nech si prečíta spätnú väzbu z minulého roku

Taizé! Proste...vau. Úžasné miesto plné Boha-chtivých mladých z celého sveta! Prvý krát som bola v Taizé minulý rok (leto 2014). Obávala som sa: "Fu, 3 krát denne do kostola, to si neviem predstaviť..." Uvidíte, že v Taizé je to niečo úplne iné. - Každodenné Taizé chvály sú zážitok! Keď tisíc ľudí spieva naraz Bohu! Je to proste SILA! Že neviete spievať? A viete sa modliť? No tak vidíte. Netreba úžasný hlas, stačí spievať zo srdca Ja som sa až v Taizé "naučila" modliť. Lebo tam je to skrátka vyšší level. Okrem vzťahu s Bohom, ktorý bude silnejší ako kedykoľvek predtým, spoznáte hróózne veľa super ľudí. Ja som sa tam skamošila so Španielmi, Francúzmi, Angličanmi, Švédkou, Nemkami, ... všetci sú tam milí, usmievaví, a chcú sa rozprávať, hrať, smiať,blázniť...

Daria, 16

Čo pre mňa znamenal Scout Week v Taize? Bolo to skvelé miesto so skvelými ľuďmi. Kde som načerpal novú Božiu energiu a spoznal nových priateľov. ;-)