XXVII. skautské dni v Nitrianskej Blatnici

28.04.2018 – 29.04.2018 /    Nitrianska Blatnica

Skautská oblasť kniežaťa Pribinu Nitra, 80. zbor Ginko Piešťany a 8. zbor Veľká Medvedica Bošany, pri príležitosti osláv sviatku sv. Juraja, patróna skautov, Vás všetkých srdečne pozývajú na XXVII. skautské dni v Nitrianskej Blatnici, ktoré sa uskutočnia 28. a 29. apríla 2018.

Je to tradičné stretnutie skautov SOKP Nitra a všetkých bratov a sestier pri rotunde sv. Juraja z 9. storočia. (www.rotundajurko.sk)

Náplňou skautských dní budú v sobotu súťaže družstiev, výstup na Marhát, podvečerná turistika na Visiacu skalu.

Pre vĺčatá a včielky je pripravená originálna hra br. Jána Líšku, skautskú hru pripravujú br. z 1. oddielu brata Runza – strieborného vlka z Piešťan.

Bude fungovať aj skautský obchod Totem. V nedeľu ste pozvaní na sv. omšu pri rotunde sv. Juraja. Svoju účasť na oslavách /hodoch/ prisľúbili významné osobnosti spoločenského a cirkevného života. Slávnostné otvorenie XXVII. skautských dní: sobota 28.4. o 11 00 pri rotunde sv. Juraja (v lese, 4 km od obce, pod Marhátom).

Program:

Sobota: 28. 4. 2018

• 8:00 – 9:00 registrácia - telocvičňa ZŠ, potom organizovaný presun k rotunde sv. Juraja
  • 11:00 slávnostné otvorenie XXVII. skautských dní
  • 12:00 oblastný skautský pretek- súťaž skautiek a skautov a Veľká hra včielok a vĺčat, Jazdecká škola Kuzmice- jazda na koni
  • 14:30 ukončenie preteku vĺčat a hry
  • 15:00 podávanie gulášu s chlebom /plast miska a lyžica/
  • 15:30 vyhodnotenie súťaží, odmenenie najlepších družstiev
  • 16:30 organizovaný presun do Nitrianskej Blatnice
  • 18:00 zvedavka dedinská
  • 20.00 výstup na Visiacu skalu

Nedeľa: 29. 4. 2018

• 8:30 odchod k rotunde sv. Juraja pod Marhátom, Lesná pedagogika
  • 10:00 slávnostná svätá omša- celebruje Mons. František Rábek, vojenský ordinár, vysiela RTVS na STV2
  • 11:00 kultúrny program- Sima Martausová, Mužáci Moravia- mužský spevácky zbor, Bojňanci- ľudová hudba
  • 13:00 ukončenie skautských dní

Info

• Účastnícky poplatok je 2 €, možno si zakúpiť guláš za 2 € a účastnícku nášivku za 2 €.
  • Nocľah je v telocvični za 1 €, potrebná je karimatka a spacák
  • Vstup do telocvične iba v prezuvkách. Všetci ste u nás vítaní!

Kalendár akcií

apr24
máj10
máj25
CASSIOPEIA
Hermanovce

Deň so skautskou šatkou sa už blíži. Zúčastníš sa?

Jasné, že áno. Je to super a 24. apríla sa už neviem dočkať!

Áno, idem do toho prvý krát, tak som zvedavý aké to bude.

Ešte nie som rozhodnutý, ale rozhodne to znie dobre!

Nie, je to nuda! A šatku mi aj tak na tábore zjedli myši.

Radšej nie. Nechcem, aby ľudia okolo vedeli, že som skaut.

Spolu hlasov: 501