SoK - Seminár o kvalite

19.11.2010 – 21.11.2010 /    Bratislava - Dúbravka

Seminár o kvalitePríďte sa nechať inšpirovať a zabaviť na Seminár o kvalite. Od piatka večera do sobotnej noci sme pre vás pripravili program, ktorý vás zaujme, inšpiruje, pozitívne naladí a namotivuje, okrem prednášok a diskusií nebudú chýbať koncerty, čajovňa, športové turnaje, experimentálna PECHA-KUCHA a veľa známych aj neznámych priateľov.

18:00  Registrácia

20:00  PECHA-KUCHA NIGHT: 20 prezentácií x 20 obrázkov x 20 sekúnd

Čo je to Pecha Kucha? Ide o japonský štýl prezentovania projektov a zaujímavých nápadov. Každý rečník má pripravených len 20 obrázkov a na každý obrázok dostane len 20 sekúnd, v rámci ktorých môže danú myšlienku predstaviť a vysvetliť, potom sa ide ďalej. Pripravili sme si pre vás 20 zaujímavých prezentácií zo skautského sveta, z projektov a akcií, ktoré už boli alebo ešte len budú.

23:00  Nočná roverská hra

Pre milovníkov nočných hier pripravujeme nočnú hru v mestskom prostredí, ktorá nenechá nikoho ľahostajným.

9:00  Prednášky a diskusie: 12 tém z každého súdka

Na úvod sa spoločne pozrieme na 5 rokov monitoringu a hodnotenia kvality, uvidíme ako sme dopadli, v čom sme dobrí a kde zaostávame. Potom máme pre vás pripravených 12 prednášok v dvoch blokoch, okrem iného sa môžete tešiť na tieto témy:

• Životné zručnosti
  • Tvorba zážitkovej pedagogiky
  • Mágia etapových hier
  • Hodnoty a duchovný rozmer programu
  • Fundraising, čiže polovačka na peniaze
  • Hľadanie krajiny v programe
  • Odmena a trest – psychológia
  • Tvoríme a financujeme roverský projekt
  • Nová výchovná ponuka pre vĺčatá
  • ... a ďalšie

Tešia sa na vás inštruktori z troch lesných škôl, pripravili si témy, ktoré na lesnej škole nezazneli alebo na ne nikdy nebol poriadne čas. Prednášky sú samozrejme dobrovoľné, môžete si vyberať a prechádzať z jednej na druhú.

16:00  Workshopy a športové turnaje: fotenie, weby, futbal, volejbal, atď.

Poobede máme pre vás pripravené čosi na oddych a vypnutie. Séria drobných workshopov zameraných aj na šikovné ruky, ako aj na šikovné webstránky alebo fotografiu a popri tom dva športové miniturnaje, stačí si vybrať.

20:00  Odovzdávanie titulov KVALITNÝ ODDIEL 2010

V krátkej miniceremónii odovzdáme ocenenia kvalitný oddiel najlepším oddielom na Slovensku, ktoré uspeli v Monitoringu kvality za rok 2010.

20:30  Koncerty

KINOSKAUT: premietanie skautských filmov a videí

Čajovňa

do 24:00 alebo dokedy vydržíte

…balenie a cesta domov

Miesto a ubytovanie

SoK sa bude konať na Gymnáziu Bilíkova v Bratislave. Ubytovaní budeme v triedach, v známom skautskom štandarde, takže so sebou si treba priniesť aj karimatku a spacák. Strava bude na mieste zabezpečená v podobe bufetu. Nebudú chýbať bagety, ani čapovaná kofola. Každý účastník má v cene 2 bagety a 2 kofoly.

Z Hlavnej stanice (železničnej) treba prejsť pešo na zastávku SAV a tam nastúpiť na autobus č. 34 (smer Dúbravka) a vystúpiť na zastávke Alexyho. Gymnázium je od zastávky asi 5 minút chôdze.

Registrácia

Registrovať sa môžete TU

Seminár o kvalite je určený pre vodcov a dospelých v skautingu – minimálny vek 17 rokov. Účastnícky poplatok je 10 € na osobu. Účastníkom bude preplatená jedna cesta (cesta na akciu). Poplatok je potrebné zaplatiť do 12. novembra 2010. Dôležité je, aby všetci prihlásení boli registrovanými členmi Slovenského skautingu.

• Číslo účtu: 2660080180/1100
  • Variabilný symbol: 300710
  • Správa pre prijímateľa: PRIEZVISKO SOK 2010

Na Seminár prineste so sebou aj kópiu potvrdenia o platbe.