Seminár o kvalite

 23.11.2012 – 25.11.2012 /    Bratislava

23. – 25. Novembra 2012 Bratislava

zaujímavé témy -- inšpirácia -- priatelia -- rovering 

 

 

Môžete sa tešiť na úvodnú prednášku, ktorá Vás zasvätí do tajov a ciest roveringu.


Oproti minulému ročníku pre veľký záujem o prednášky sme zaradili ešte jeden blok inšpiratívnych prednášok, kde môžete načerpať nápady nielen na roverský program ale aj vlčiacký a skautský.

Pozvali sme aj zaujímavých hostí z iných organizácií, ktorí si pre Vás pripravili rozmanité workshopy v poobednom bloku. Samozrejme ukončenie príjemného víkendu vo veľkom štýle nemôže chýbať.

Nenechajte si ujsť Seminár o kvalite. Príďte sa inšpirovať, zabaviť, stretnúť starých známych, spoznať nových priateľov, oddýchnuť, zašportovať a načerpať novú energiu.

 

PROGRAM

PIATOK

18:00   Registrácia

20:00   PECHA-KUCHA NIGHT: prezentácie x 20 obrázkov x 20 sekúnd

Krátke prezentácie o roverských projektoch a aktualitách zo sveta skautingu.

SOBOTA

Prednášky a diskusie. Malá ochutnávka ponuky:

 • Rovering – Až za hranice!

Aj vás lákajú zahraničné expedície, putovanie v neznámych horách a spoznávanie iných kultúr? Niekedy je zorganizovanie expedície jednoduchšie ako sa môže zdať. Sme kvapka v mori 38 miliónov skautov a v každej krajine na vás čakajú skauti a roveri s ktorými sa dá ľahko spojiť a čosi podniknúť. Kristián Šeffer – Drevo a ľudia zo zahraničnej rady vám povedia viac o tom ako vycestovať a kde na to vziať.

 • Rovering – Osobná cesta

Betka Hulmanová – Levíča má pre vás pripravenú prednášku spojenú s diskusiou o tom, ako sa rovering môže stať osobným putovaním, prekonávaním sa a objavovaním svojich možností. Roverský vek sa môže stať tým najkrajším obdobím vášho života, treba sa len odhodľať a dokázať robiť aj ťažké veci. O tom všetko sa budete môcť dozvedieť viac a zároveň spolu diskutovať.

 • Rovering – Tajomstvo roverskej partie

Niekedy roverské partie vzniknú samé od seba, niekedy im treba trochu pomôcť. Niekedy sa dokážu samostatne viesť, inokedy ich treba trochu naťuknúť. O tom všetkom, ako napomôcť vzniku roverských partií ale aj o tom ako ich neskôr usmerňovať bude rozprávať Pavol Šveda – PiTT

 • Syndróm vyhorenia
 • Hodnoty a duchovný rozmer programu
 • Stupne napredovania
 • Program pre vĺčatá

... a ďalšie

Tešia sa na vás inštruktori z lesných škôl, pripravili si témy, ktoré na lesnej škole nezazneli alebo na ne nikdy nebol poriadne čas. Prednášky sú samozrejme dobrovoľné, môžete si vyberať a prechádzať z jednej na druhú.

 Workshopy a športové turnaje:

 • Športové turnaje
 • Ihrisko – vrátenie do detských čias Vám ponúka Ihrisko so širokou ponukou hier
 • Tvorivé dielne – inšpirácia na družinovky
 • Time manažment – efektívne plánovanie času
 • a  mnoho ďalších ...

Odovzdávanie titulov KVALITNÝ ODDIEL 2011

V krátkej miniceremónii odovzdáme ocenenia kvalitný oddiel najlepším oddielom na Slovensku, ktoré uspeli v Monitoringu kvality za rok 2011.

Diskotéka

KINOSKAUT: premietanie skautských filmov a videí

Čajovňa                          

NEDEĽA  

 • sv. omša
 • balenie a cesta domov

MIESTO A UBYTOVANIE

SoK sa bude konať na Spojenej škole de La Salle v Bratislave. Ubytovaní budeme v triedach, v známom skautskom štandarde, takže so sebou si treba priniesť aj karimatku, spacák a určite si nezabudnite pribaliť prezuvky. Strava bude na zabezpečená mieste.

 

Pre tých čo budú cestovať vlakom odporúčame vystúpiť na vlakovej stanici Bratislava – Vinohrady a nastúpiť na električku 3 alebo 5 smer RAČA a vystúpiť na zástavke DETVIANSKA . Škola je hneď vedľa zástavky.

Ak niekto pricestuje autobusom: autobus 21, 210 – vystúpiť na Račianskom mýte, prestup na električku 3, 5 smer RAČA a vystúpiť na zástavke DETVIANSKA.

 

REGISTRÁCIA

Registrovať sa môžte TU. – link na online prihlášku

Seminár o kvalite je určený pre vodcov a dospelých v skautingu – minimálny vek 16 rokov. Účastnícky poplatok je 10 € na osobu. Účastníkom bude preplatená jedna cesta (cesta na akciu). Poplatok je potrebné zaplatiť do 19. novembra 2012. Dôležité je, aby všetci prihlásení boli registrovanými členmi Slovenského skautingu.

 • Číslo účtu: 2660080180/1100
 • Variabilný symbol: 300712
 • Správa pre prijímateľa: PRIEZVISKO SOK 2012

Na Seminár prineste so sebou aj kópiu potvrdenia o platbe.

Anketa


Spolu hlasov:

Zdieľanie