Kam hlavu zložiť

Chata Kanné

Chata KannéChata sa nachádza pod Braniskom v doline Kanné pri Fričovciach okres Prešov. Obcou prechádza hlavný cestný ťah z východu na západ (a aj naopak). Jedná sa o zrubový dom, v ktorom sú k dispozícii miestnosť 9 × 5 m určená na prednášky a pod (zatiaľ aj na spanie), izba 5 × 5 m, zariadená kuchyňa a predsieň. Počas leta je možné prespať aj priľahlej hospodárskej budove „na sene“ alebo v stanoch.
V blízkom okolí chaty sa nachádzajú napr. NPR Kamenná Baba, Bachureň, Mangľová, jaskyňa „Zla džura“, min.prameň Salvator, Kopytovská dolina, skalné mesto Rajtopiky, Branisko a Smrekovica, Dreveník a Spišský hrad. Ďakujeme nášmu sponzorovi - Renovabis, za finančnú pomoc pri rekonštrukčných prácach.

Skautské táborisko Aqua

Táborisko AquaTáborisko Aqua je plocha o veľkosti 0,76 ha využiteľná na táborenie skautských oddielov. Je situované pri rieke Orava, v blízkosti vodnej nádrže Orava, v rekreačnej oblasti Ústie nad Priehradou v oblasti Oravskej Magury. V blízkosti sa nachádza smrekový les, vhodný na rôzne druhy skautských aktivít.

Skautský dom sv. Juraja

Skautský dom sv. Juraja Zrekonštruovaná renesančná budova v centre nádhernej historickej Banskej Štiavnice. Priestory na prednášky, hry, ubytovanie, možnosť varenia, príp. stravovania v blízkych reštauráciách. Ubytovanie v (lepšej) turistickej ubytovni, v lete prípadne na záhrade v stanoch. Dvor a záhrada sa nachádzajú romanticky pod múrmi Starého zámku.