Premiéra nového dokumentu „Junáci z prachu“

09.11.2010 /    Bratislava, Artkino za zrkadlom

Junáci z prachuRadi by sme vás pozvali na premiéru nového slovenského dokumentu „Junáci z prachu“ režiséra Tomáša Viteka.

Film bol nakrúcaný v spolupráci so Slovenským skautingom. Premiéra filmu sa uskutoční 9. novembra 2010 o 20.00 hod v Dome kultúry – Zrkadlový háj, Rovniankova ulica č. 3, Bratislava.

Vstup je voľný.

V histórii zostáva mnoho príbehov nevypovedaných. Do posledných chvíľ tomu bolo i v prípade neľútostného prenasledovania skautingu oboma totalitnými režimami . Film Junáci z prachu je unikátnym spracovaním výpovedí „old skautov“, ľudí, ktorí zažívali prenasledovanie a šikanu moci vďaka ich členstvu v skautingu. V hnutí, ktoré sa previnilo iba svojou ideológiou nezlučiteľnou s vtedajšou mocou. Film je zároveň  prepojením histórie prostredníctvom jedinečných dobových materiálov so súčasným skautingom a spätosťou človeka s prírodou.