2% pre skauting100 rokov vlčiackeho skautinguDaruj svoju (starú) skautskú košeľuAbsolventská prax

2% pre skauting

Skauting je jedno veľké dobrodružstvo, ktoré každému umožňuje nájsť si svoj kúsok miesta na sebarealizáciu, na splnenie svojich snov a nájdenie si priateľov na celý život.

100 rokov vlčiackeho skautingu

Výzvu k tomuto okrúhlemu výročiu môžete plniť až do konca letných prázdnin 2017.

Daruj svoju (starú) skautskú košeľu

Nová iniciatíva na báze vzájomnej pomoci zaručí, že nepoužívané skautské košele budú znova plne využité a potešia nových majiteľov.

Absolventská prax

Skončil si školu a nemáš prácu? Vyskúšaj absolventskú prax na Ústredí.

Aktuálna téma

Boli sme ocenení

Slovenský skauting sa umiestnil v Cene Nadácia Orange za rok 2016 v kategórii Vzdelávanie na krásnom treťom mieste a súčasne získal Cenu verejnosti. Ďakujeme veľmi pekne za ocenenie našej práce a teší nás, že má skauting stále tak dôležité postavenie pri práci s mládežou a v tak kvalitnej spoločnosti nominovaných sme dokázali uspieť.

Vážime si každý jeden hlas, ako odbornej poroty, tak aj pri verejnom hlasovaní, kde ste nám ich udelili takmer štyri tisíc. Ďakujeme.

Všetko čo potrebujete vedieť o Dni zamyslenia 2018

V roku 1926 počas diania 4. svetovej konferencie WAGGGS v USA prišiel v rámci rokovania na stôl nápad, či by skautky nemali mať „svoj deň“, kedy by mohli spoločne na celom svete vyjadriť príslušnosť ku skautskému hnutiu. Delegátky sa zhodli, že prvé celosvetové oslavy sa uskutočnia 22. februára, v deň spoločných narodenín lorda Baden-Powella, zakladateľa Skautského hnutia a jeho ženy Olave, svetovej náčelníčky skautiek. Tak sa začala tradícia a Deň zamyslenia bol na svete.

Účtovná závierka a zúčtovanie so štátnym rozpočtom za rok 2017

S koncom roka je spojená aj povinnosť, vyplývajúca zo Zákona o účtovníctve, spracovať ročnú účtovnú závierku za rok 2017(Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch) a Zúčtovanie so štátnym rozpočtom. V súvislosti s účtovnou závierkou je potrebné vypracovať aj daňové priznanie – to však predkladáte priamo na daňový úrad v termíne do 31.3.2018.

Hľadá sa tajomník Rady pre Vzdelávanie

Na pozíciu tajomník Rady pre vzdelávanie hľadáme na Ústredie Slovenského skautingu nového kolegu alebo kolegyňu. Ak ťa ponuka zaujala, ozvi sa nám.

24.01.2018

Nový skautský nástenný kalendár na rok 2018

Chceš mať všetky dôležité termíny pohromade? Je tvojím cieľom mať prehľad v tom čo ťa čaká? Nechceš zabudnúť na skautské meniny (alebo prezývkoviny) svojich kamarátov?

24.01.2018

Za sestrou Tatianou Miklánkovou - Táňou

21. januára nás zastihla smutná správa, že nás navždy opustila sestra Táňa Miklánková (*19.2.1932 - +19.1.2018). Je vždy veľmi smutné, keď nás opustí navždy niekto, koho sme mali radi a koho sme si ctili a o kom sme vedeli, že aj on nás má rád. Taký však je už ľudský život – neustály príchod a odchod, s ktorým sa musíme žiaľ všetci zmieriť i keď sa tomu akokoľvek bránime.

23.01.2018

Novinky Rady Kruhu dospelých skautov a skautiek

Rada Kruhu dospelých skautov a skautiek oznamuje všetkým dospelým skautom a skautkám, priaznivcom skautingu, vodcom zborov a vodcom oddielov dospelých, ktorí sú po programovej stránke združení v kruhu, svoju novú kontaktnú emailovú adresu - kruh.dospelych@skauting.sk.

18.01.2018

Príručka pre Skautských vodcov - lesná škola do vrecka

Príručka pre skautských vodcov je výnimočná publikácia, ktorá formovala takmer jednu celú generáciu skautských vodcov a vodkýň. Po viac, ako desaťročí prichádzame s novým vydaním našej vlajkovej lode samovzdelávania.

Staršie aktuality