2% pre skauting100 rokov vlčiackeho skautinguDaruj svoju (starú) skautskú košeľuAbsolventská prax

2% pre skauting

Skauting je jedno veľké dobrodružstvo, ktoré každému umožňuje nájsť si svoj kúsok miesta na sebarealizáciu, na splnenie svojich snov a nájdenie si priateľov na celý život.

100 rokov vlčiackeho skautingu

Výzvu k tomuto okrúhlemu výročiu môžete plniť až do konca letných prázdnin 2017.

Daruj svoju (starú) skautskú košeľu

Nová iniciatíva na báze vzájomnej pomoci zaručí, že nepoužívané skautské košele budú znova plne využité a potešia nových majiteľov.

Absolventská prax

Skončil si školu a nemáš prácu? Vyskúšaj absolventskú prax na Ústredí.

Aktuálna téma

Boli sme ocenení

Slovenský skauting sa umiestnil v Cene Nadácia Orange za rok 2016 v kategórii Vzdelávanie na krásnom treťom mieste a súčasne získal Cenu verejnosti. Ďakujeme veľmi pekne za ocenenie našej práce a teší nás, že má skauting stále tak dôležité postavenie pri práci s mládežou a v tak kvalitnej spoločnosti nominovaných sme dokázali uspieť.

Vážime si každý jeden hlas, ako odbornej poroty, tak aj pri verejnom hlasovaní, kde ste nám ich udelili takmer štyri tisíc. Ďakujeme.

Registrácia členov na rok 2018

Registrácia na rok 2018 prebehne znovu prostredníctvom informačného systému Tee-pee. Veríme, že vám je už všetkým známy.

Opustila nás sestra Viera Jozafová - Watutka

V utorok (21.11.2017) nás opustila sestra Viera Jozafová - Watutka. Narodila sa 5.8.1950 v Lučenci. Aj vo vyššom veku sa stále aktívne zapájala do výchovy mladých.

Spomienka na prínos mládeže k slobode a demokracii na Slovensku

Dnes si pripomíname dve významné udalosti, ktoré sa udiali v Československu v čase dvoch autoritatívnych režimov, ktoré ovládli našu krajinu. Udalosti zo 17. novembra 1989 sú viacerým známe a väčšina spoločnosti si ich pamätá. Málokto vie, že udalosti z roku 1989 boli pripomienkou k zatvoreniu vysokých škôl v Čechách a deportácii mnohých študentov do koncentračných táborov v roku 1939.

Zvýšenie registračného poplatku na rok 2018

Prvé zasadnutie nového Náčelníctva Slovenského skautingu stálo pred neľahkou úlohou a rozhodnutím. Máme v pláne zachovať aktivity našej organizácie v takej kvalite, ako sú doteraz a zároveň sa pokúšame napredovať a rozvíjať. Toto všetko so sebou nesie finančné náklady, ktoré sa premietajú aj ceny a nákladov na jedného člena organizácie.

Náčelníctvo Slovenského skautingu rozhodlo o dátume Malého snemu 2018

Malý snem je jedným z republikových orgánov Slovenského skautingu (SLSK), ktorého úlohy sú schválenie zúčtovania s dotáciou, činnosti N-SLSK, rozpočtu SLSK, strednodobý strategický plán a ukladá povinnosti Náčelníctvu a Ústrediu.

Opustil nás brat Kamil Štekr

Opustil nás brat Kamil Štekr, skautským menom Kim. Zanietený skaut v Holiciach a neskôr v Ružomberku, ktorý skautoval od roku 1937.

15.11.2017

Prečítaj si o zasadnutiach N-SLSK na i.skautingu

Novo zvolené Náčelníctvo Slovenského skautingu (N-SLSK) už má sebou prvé úspešné zasadnutie. Počas víkendu 10. - 12. novembra sa uskutočnilo 1. zasadnutie náčelníctva v novom zložení. O témach, ktorým sa venovali sa dozviete zo zápisníc N-SLSK na i.skautingu v sekcii Základné dokumenty/Zápisnice z náčelníctiev.

Staršie aktuality