2% pre skauting100 rokov vlčiackeho skautinguDaruj svoju (starú) skautskú košeľuAbsolventská prax

2% pre skauting

Skauting je jedno veľké dobrodružstvo, ktoré každému umožňuje nájsť si svoj kúsok miesta na sebarealizáciu, na splnenie svojich snov a nájdenie si priateľov na celý život.

100 rokov vlčiackeho skautingu

Výzvu k tomuto okrúhlemu výročiu môžete plniť až do konca letných prázdnin 2017.

Daruj svoju (starú) skautskú košeľu

Nová iniciatíva na báze vzájomnej pomoci zaručí, že nepoužívané skautské košele budú znova plne využité a potešia nových majiteľov.

Absolventská prax

Skončil si školu a nemáš prácu? Vyskúšaj absolventskú prax na Ústredí.

Aktuálna téma

Boli sme ocenení

Slovenský skauting sa umiestnil v Cene Nadácia Orange za rok 2016 v kategórii Vzdelávanie na krásnom treťom mieste a súčasne získal Cenu verejnosti. Ďakujeme veľmi pekne za ocenenie našej práce a teší nás, že má skauting stále tak dôležité postavenie pri práci s mládežou a v tak kvalitnej spoločnosti nominovaných sme dokázali uspieť.

Vážime si každý jeden hlas, ako odbornej poroty, tak aj pri verejnom hlasovaní, kde ste nám ich udelili takmer štyri tisíc. Ďakujeme.

12.04.2018

Grantová výzva na podporu účasti sociálne slabších členov na letných táboroch Slovenského skautingu

Slovenský skauting v spolupráci s neinvestičným fondom Klepáč otvára grantovú výzvu pre zbory a samostatné oddiely. Výzva je určená na podporu sociálne slabších členov Slovenského skautingu vo veku do 15 rokov, ktorí by si nemohli dovoliť účasť na vyvrcholení skautského programu a teda letnom tábore.

05.04.2018

Vyjadrenie Slovenského skautingu k Ťažkému týždňu s Janom Gorduličom

Dňa 4. apríla o 17.00 v rámci cyklu vtipno-sarkastických videí imitujúcich správy vymenoval Ján Gordulič organizácie či strany sympatizujúce so Slovenským štátom – chlapcov ĽSNS, Slovenskú pospolitosť a iné „skautské kluby“.

23.03.2018

Vyhnite sa chybám v nových Vyhláseniach k 2%

Zamestnanci, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie dane, predložia daňovému úradu Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane (do konca apríla). Vyhlásenie je po novom možné podať iba na tlačive určenom finančnou správou.

22.03.2018

Zbierame údaje pre regranting

Aj tento rok by sme radi požiadali všetkých vodcov zborov a samostatných oddielov, aby poslali vyplnené tlačivo Hlásenie o činnosti za rok 2017 spolu s inventarizačnou tabuľkou.

20.03.2018

Máme pred sebou 6. ročník Dňa so skautskou šatkou

Už budúci mesiac, 24. apríla 2018, oslávime sviatok všetkých skautiek a skautov – sviatok sv. Juraja, ktorý je našim patrónom. Aby to nebola len taká hocijaká oslava, tak nadviažeme na už tradičný Deň so skautskou šatkou. V poradí už 6. ročník je za dverami a nám neostáva nič iné ako prežehliť naše skautské šatky.

19.03.2018

Opustil nás brat Jozef Nagy

So zármutkom oznamujeme, že dňa 17. marca 2018 vo veku 83 rokov zomrel dlhoročný činovník a člen 49. zboru Geronimo Prešov Mgr. Jozef Nagy.

14.03.2018

Pohľad na zákazy skautingu z denníka malej skautky

Pochmúrne obdobie prechodu zimy do jari nie je najpriaznivejšie pre túlavé topánky skautských nedočkavcov, ktorí by radi vyrazili do prírody na prvé jarné výpravy. Tieto obdobia plné šedi a daždivých dní nám dávajú čas na uvažovanie nad hlbšími myšlienkami a súvislosťami medzi minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou. Týmto obdobím nás sprevádzajú dva míľniky našej histórie, ktoré by nemali byť zabudnuté generáciami žijúcimi v prítomnosti a hľadiacimi do budúcnosti.

Staršie aktuality

Kalendár akcií