2% pre skauting100 rokov vlčiackeho skautinguDaruj svoju (starú) skautskú košeľuAbsolventská prax

2% pre skauting

Skauting je jedno veľké dobrodružstvo, ktoré každému umožňuje nájsť si svoj kúsok miesta na sebarealizáciu, na splnenie svojich snov a nájdenie si priateľov na celý život.

100 rokov vlčiackeho skautingu

Výzvu k tomuto okrúhlemu výročiu môžete plniť až do konca letných prázdnin 2017.

Daruj svoju (starú) skautskú košeľu

Nová iniciatíva na báze vzájomnej pomoci zaručí, že nepoužívané skautské košele budú znova plne využité a potešia nových majiteľov.

Absolventská prax

Skončil si školu a nemáš prácu? Vyskúšaj absolventskú prax na Ústredí.

Aktuálna téma

Boli sme ocenení

Slovenský skauting sa umiestnil v Cene Nadácia Orange za rok 2016 v kategórii Vzdelávanie na krásnom treťom mieste a súčasne získal Cenu verejnosti. Ďakujeme veľmi pekne za ocenenie našej práce a teší nás, že má skauting stále tak dôležité postavenie pri práci s mládežou a v tak kvalitnej spoločnosti nominovaných sme dokázali uspieť.

Vážime si každý jeden hlas, ako odbornej poroty, tak aj pri verejnom hlasovaní, kde ste nám ich udelili takmer štyri tisíc. Ďakujeme.

19.10.2017

Vychádza nová publikácia – Prvý skaut

Dlhoočakávaný prvý stupeň Skautského chodníka je na svete. Takmer stovka strán naplnených zaujímavosťami, príbehmi, tipmi a skautskou praxou ti pomôže na začiatku tvojej cesty v skautskom veku.

19.10.2017

Nové dokumenty

Neodmysliteľnou administratívnou súčasťou každého skautského podujatia je prezenčná listina a záverečná správa. Táto administratívna povinnosť je veľmi dôležitá, pretože aj na základe počtu zrealizovaných akcií dostávame dotáciu z Ministerstva školstva.

18.10.2017

Slovenský skauting vydal príručku

Pre nadšencov do vzdelávania, pre vzdelávacie tímy i pre všetkých, ktorí hľadajú aktuálne informácie sme vydali príručku Vzdelávanie v Slovenskom skautingu.

16.10.2017

Predstavujeme najvyššiu hodnosť - inštruktor

Pokračujeme a postupne ukončujeme predstavovanie nového vzdelávacieho systému. Hodnosť inštruktor môže člen SLSK získať po úspešnom zložení inštruktorských skúšok, na tie sa môže dostať dvoma spôsobmi.

Máme za sebou XVII. snem, Peter Linek ostáva Náčelníkom Slovenského skautingu

Na XVII. sneme Slovenského skautingu, ktorý sa konal 6. – 8. októbra 2017 v Banskej Bystrici sa počas nedeľného hlasovania zvolilo nové obsadenie jednotlivých funkcií v náčelníctve. Náčelníkom ostáva aj naďalej brat Peter Linek – Bill zo 78. zboru Tatranskí orli z Popradu.

03.10.2017

Už je tu. Sympózium 2017.

Tento rok okrem zmeny miesta pripravujeme aj vylepšený koncept programu. Zažiješ svetovú skautskú konferenciu, 3 stejdže, veľké projekčné plátna, stupňovité sedenie a teňo.

Vyúčtovanie dotácie

Vyúčtovanie dotácie MŠ SR pre skautské zbory a oddiely, ktoré dostali dotáciu cez oblasť je potrebné zaslať do 15.10.2017. Podmienky vyúčtovania dotácie boli zaslané spolu so zmluvou alebo ich nájdene na i.skauting.sk.

Staršie aktuality

Kalendár akcií