100 rokov ČeskoslovenskaInformácie <br />o spracúvaní <br />a ochrane osobných údajov2% pre skautingAbsolventská prax

100 rokov Československa

Sériu výziev pre republiku, podporu demokracie či národnej kultúry nájdete na skaut.sk/republika100.

Informácie
o spracúvaní
a ochrane osobných údajov

Dokument, ktorý opisuje, ako používame vaše osobné údaje.

2% pre skauting

Skauting je jedno veľké dobrodružstvo, ktoré každému umožňuje nájsť si svoj kúsok miesta na sebarealizáciu, na splnenie svojich snov a nájdenie si priateľov na celý život.

Absolventská prax

Skončil si školu a nemáš prácu? Vyskúšaj absolventskú prax na Ústredí.

Aktuálna téma

Boli sme ocenení

Slovenský skauting sa umiestnil v Cene Nadácia Orange za rok 2016 v kategórii Vzdelávanie na krásnom treťom mieste a súčasne získal Cenu verejnosti. Ďakujeme veľmi pekne za ocenenie našej práce a teší nás, že má skauting stále tak dôležité postavenie pri práci s mládežou a v tak kvalitnej spoločnosti nominovaných sme dokázali uspieť.

Vážime si každý jeden hlas, ako odbornej poroty, tak aj pri verejnom hlasovaní, kde ste nám ich udelili takmer štyri tisíc. Ďakujeme.

O Slobode a skautingu s Karlom Krylom

Oslavou Dňa boja za Slobodu a demokraciu si pripomíname udalosti zo 17. novembra 1989, kedy štátna moc násilne prerušila pokojnú študentskú manifestáciu v Prahe. Následkom násilia spôsobeného na vlastných občanoch bolo spustenie Nežnej revolúcie a pádu posledného totalitného režimu v Česko-Slovensku.

Zrušenie záverečných správ a registračných hárkov

25. októbra sa uskutočnil riadiaci výbor MŠVVŠ SR pre dotačný program PODPORA. Hlavnou tému stretnutia výboru bola zmena usmernenia k čerpaniu dotácie, ktorá stanovuje, aké dokumenty musia organizácie zbierať a uchovávať, aby preukázali svoju činnosť.

Prichádza nový plagát – Programová ponuka Slovenského skautingu

Skautky a skauti sa vždy potešia, keď vyjde nová príručka, odborka či výzva. Avšak mnohým nemusí byť jasné, že všetky tieto prvky tvoria krásny systém, kde sa prehľadnosť snúbi s bohatou ponukou. V takom prípade pomôže nový plagát Programovej rady.

14.11.2018

Predseda všetkých riaditeľov, riaditeľ všetkých predsedov

19. októbra sa uskutočnilo 44. valné zhromaždenie Rady mládeže Slovenska. Na valnom zhromaždení bolo zvolené nové predsedníctvo a za predsedu bol zvolený Juraj Lizák – Kocúr, riaditeľ Ústredia Slovenského skautingu.

14.11.2018

Projekt Skauti myslia globálne vyhral medzinárodné ocenenie – Global Education Innovation Award

Posledné tri roky bol Slovenský skauting zapojený do projektu „Scouts and Guides: Active Global Citizens“ alebo ako sme ho poznali my na Slovensku Skauti myslia globálne. Projekt sa realizoval v ďalších 7 krajinách a 5 skautských organizáciách.

Registrácia na 2% z dane 2019

Každoročne od septembra prichádza možnosť, kedy sa zbory a oblasti môžu začať registrovať na 2%. Registráciu je potrebné vykonať na notárskom úrade v termíne od 1.9. do 15.12.2018.

Týždeň zatvoreného Ústredia

Ústredie Slovenského skautingu, so sídlom na Mokrohájskej ceste 6 v Bratislave, bude z dôvodu štátnych sviatkov a čerpania dovoleniek v termíne od pondelka 29. októbra do piatka 2. novembra 2018 zatvorené.

Staršie aktuality