Deň so skautskou šatkou100 rokov ČeskoslovenskaInformácie <br />o spracúvaní <br />a ochrane osobných údajov2% pre skautingAbsolventská prax

Deň so skautskou šatkou

100 rokov Československa

Sériu výziev pre republiku, podporu demokracie či národnej kultúry nájdete na skaut.sk/republika100.

Informácie
o spracúvaní
a ochrane osobných údajov

Dokument, ktorý opisuje, ako používame vaše osobné údaje.

2% pre skauting

Skauting je jedno veľké dobrodružstvo, ktoré každému umožňuje nájsť si svoj kúsok miesta na sebarealizáciu, na splnenie svojich snov a nájdenie si priateľov na celý život.

Absolventská prax

Skončil si školu a nemáš prácu? Vyskúšaj absolventskú prax na Ústredí.

Aktuálna téma

Čaká nás už 7. ročník Dňa so skautskou šatkou. Tento rok sa skauti budú snažiť urobiť čo najviac dobrých skutkov

Blíži sa nám sviatok sv. Juraja, patróna skautov, a aj tento rok si ho pripomenieme nosením skautskej šatky. Čo tak ale pridať niečo viac? Čítať viac.

Spomíname za sestrou Ivou Dobromilou Vaňkovou

V pondelok 15. apríla nás vo veku 94 rokov opustila naša skautská sestra Iva Dobromila Vaňková, Iva-va. Bola významnou činovníčkou československého skautingu a pedagogickou odborníčkou v oblasti detských domovov. Ivava bola zároveň jedna z posledných pamätníčok udalostí spojených tragickým osudom skautov zapojených do odboja a popravených gestapom. Na ich pamiatku vybudovali trampi, turisti a skauti mohylu na Ivančene.

10.04.2019

24. apríla urobia skauti svojími dobrými skutkami svet krajším #densosatkou

Oslávte s nami 10 699 dní neprerušeného skautingu

Činnosť skautských organizácii bola na našom území zakázaná dokopy trikrát. Dnešným dňom funguje skautská organizácia na území Slovenska najdlhšie vo svojej histórii. Dokopy máme za sebou 10 699 dní neprerušeného fungovania a zažívame prekonanie pomyselného míľnika.

„Totalita vylučuje skauting – skauting vylučuje totalitu.“

Dnes, 14. marca si pripomíname vznik prvého Slovenského štátu. 14. marec 1939 - deň, kedy sme sa odtrhli od českých bratov, no ako štát sme sa nestali autonómnymi. Nedovoľoval nám to totalitný režim a jeho predstavitelia, ktorí potrebovali mať všetku aktivitu občanov pod kontrolou. Vzhľadom na to, že skauting vychovával dorastajúcich občanov v demokratickom duchu, stal sa netolerovateľnou konkurenciou na ideologickom poli, a preto bol zakázaný.

Hľadá sa tajomník Rady pre rozvoj a komunikáciu

Na pozíciu tajomník Rady pre rozvoj a komunikáciu hľadáme na Ústredie Slovenského skautingu nového kolegu alebo kolegyňu. Ak ťa ponuka zaujala, ozvi sa nám.

12.03.2019

Rada pre vzdelávanie vyhlasuje termín líderských skúšok

Je to tu! Záujemcovia o líderský dekrét majú jedinečnú príležitosť prihlásiť sa na líderské skúšky Rady pre vzdelávanie. Termín skúšky je 25. máj 2019. Predpokladaným miestom je Bratislava (bližšie info o mieste a čase skúšok zašleme).

07.03.2019

Daňové priznanie za rok 2018

Ak podávate daňové priznanie, neznamená to automaticky, že platíte daň. Príjmy v rámci činnosti podľa stanov SLSK sú následne v daňovom priznaní oslobodené, takže v bežnom prípade Vám daňová povinnosť nevznikne. Prečítajte si o daňovom priznaní za rok 2018 v článku.

Staršie aktuality