Kto sa o vaše deti stará?

Dospelí v skautingu

Skautský oddiel vedie dospelý člen Slovenského skautingu - skautský vodca. Práca všetkých dospelých v skautskom hnutí je založená na dobrovoľníckej báze, no zároveň na každého z nich kladie zodpovednosť za program, výchovu a bezpečnosť členov svojho oddielu.

Je to človek, ktorý má mať potrebnú vodcovskú kvalifikáciu:

• základný 8-hodinový kurz prvej pomoci
  • je absolventom niektorej z vodcovských lesných škôl - kurzu zameranému na výchovu a vzdelanie vodcov.

Aby mohol viesť deti, musí absolvovať všetky bloky, pozostávajúce zo zdravovedy, pedagogiky, psychológie, organizačnej a tímovej práce, právnych predpisov, zásad bezpečnosti, atď. Absolvent kurzu pre skautských vodcov sa môže ďalej vzdelať na najvyššej úrovni v SLSK - lesnej škole pre inštruktorov, s ktorou môže odborne školiť ďalších dospelých v skautingu pre prácu s deťmi, alebo si vybrať zo širokej ponuky voľných odborných a špecializačných kurzov.

Musí byť morálne bezúhonný a spĺňať psychické aj fyzické predpoklady pre prácu s deťmi!

Máte na nás otázku alebo podnet? Využitie možnosť vyplniť formulár.

Povedali o nás

Jamie Olivier, šéfkuchár bez čapice

Som poctený získaním vyznamenania od skautov. Zároveň sa tiež skutočne teším, že tisícky mladých ľudí prejavilo vďaka skautskému hnutiu nadšenie učiť sa o jedle a varení. Verím, že svoj záujem o jedlo budú pestovať aj v dospelosti a budú sa starať o seba a ich rodiny dobrou kuchyňou. Pozn. Jamie Olivier získal v roku 2008 skautské vyznamenanie za kampaň za zlepšenie kvality stravovania detí.

Skauting v číslach

500 000 000

Skauting počas svojej storočnej existencie obohatil život 500 miliónov detí, mladých i dospelých na celom svete.

Zaujímavosti

V roku 2005 a 2006 sme zorganizovali najväčší dobrovoľnícky projekt v histórii Slovenska. 1 400 mladých ľudí z dvoch desiatok krajín pomáhalo kalamitou postihnutým Vysokým Tatrám a ich obyvateľom.