Ako k nám prihlásiť dieťa?

Ak premýšľate o tom, že by ste chceli svoje dieťa prihlásiť na skauting, neváhajte nás kontaktovať na našom ústredí. Radi Vám zodpovieme Vaše prípadné otázky, dozviete sa o skautskej činnosti a nakontaktujeme Vás na skautov, ktorí pôsobia najbližšie vo Vašom okolí.

Kontakty na skautské zbory a ich vedúcich si môžete priamo a pohodlne vyhľadať aj na našej virtuálnej mapke Slovenska s vyznačením miest a obcí, kde skauti fungujú.

telefón: 02/446 40 154; mobil: 0948 310 100

mail: ustredie@skauting.sk; skype: ustredie.slsk

Ako funguje prihlásenie?

Veľmi jednoducho. Stačí sa ozvať vedúcim miestnych skautov a dohodnúť sa osobne na stretnutí.

Skauti pôsobia v lokálnych skupinách, tzv. zboroch. Tieto majú zvyčajne okolo 40 - 60 členov rôzneho veku, nájdu sa však aj menšie zbory a takisto aj také, ktoré združujú 100 a viac skautov.

Od konkrétneho skautského vedúceho sa dozviete všetko o tom, ako funguje ich skautská skupina:

• kde majú klubovňu
  • v akom čase sa deti stretávajú (kedy majú tzv. družinovky)
  • či majú členov - rovesníkov Vášho dieťaťa
  • koľko majú členov celkovo
  • ako vyzerá ich program
  • kam chodia na výlety
  • a podobne - všetko, čo Vás bude zaujímať.

Dohodnete sa aj na spôsobe, ako by Vaše dieťa mohlo prísť a vyskúšať si, či mu skauting a nová partia kamarátov vyhovuje. Ideálnym spôsobom, ako nenútene spoznať skautský svet, je zúčastniť sa na výlete (niekedy s rodičom, niekedy samostatne), prísť sa zahrať na skautskú družinovku, alebo sa pozrieť na nejaké špeciálne podujatie, ktoré skauti pre seba tak často pripravujú (športový deň, opekačka, tvorivé dielne, popoludnie s hrami, enviro aktivity,..). Vaše dieťa, ale aj Vy tak budete mať možnosť vidieť a zažiť skauting a ľudí, ktorí sa budú Vášmu dieťaťu venovať.

Ak sa Vášmu dieťatu zapáči, môže začať pravidelne chodiť na skautské stretnutia a postupne objavovať, čo všetko ponúka skautský svet: skvelých priateľov, hry a dobrodružstvá, pozitívne zážitky a bezpečné prostredie na objavovanie a učenie sa nových vecí.

A od tejto chvíle sa stanete rodičom novej skautky alebo skauta :)

Ďakujeme za Vašu dôveru v našu organizáciu a veríme, že skautská etapa bude skvelým obdobím pre Vaše dieťa, ale aj pre Vás ako skautského rodiča.

O tom, ako funguje registrácia, sa môžete dozvedieť tu.

Máte na nás otázku alebo podnet? Využitie možnosť vyplniť formulár.

Povedali o nás

Katka Koščová, speváčka

Pre mňa bol skauting spôsob výchovy, správna cesta, po ktorej človek môže kráčať. Nie je vydláždená, ale vedie k morálnym a mravným zásadám, s ktorými sa stotožňujem. Páči sa mi, že skauting nerobí rozdiely podľa rasy, alebo náboženstva. Skauting spája naozaj všetkých ľudí dobrej vôle. Pre mňa bol skauting hlavne o ľuďoch, kamarátoch, ktorí ma formovali a tiež o zážitkoch z táborov a všetkých výletov.

Skauting v číslach

120

Každý rok zorganizujeme 120 letných táborov pre 2 500 detí a mladých ľudí z celého Slovenska.

Zaujímavosti

1 907 skautov a priaznivcov sa v máji 2002 spojilo živou reťazou – pochytaní za ruky oblapili Spišský hrad a zapísali sa do Guinnessovej knihy rekordov.