Tipy na oslavy Dňa zamyslenia 2017

Témou tohtoročného Dňa zamyslenia je „RAST“. S vašou pomocou chceme dopriať čo najviac ľuďom možnosť spoznať skauting.

Hoci sa Deň zamyslenia usporadúva každý rok presne 22. februára, aktivity, ktorým sa v tento deň venujeme sú celoročné. Nemali by sme sa preto pri ich plnení obmedzovať iba na tento konkrétny dátum.

Taktiež je dobré pripomenúť, že Deň zamyslenia je tak pre skautky, ako aj pre skautov. Práve z tohto dôvodu bolo v roku 2015 rozhodnuté, že pôvodný názov „Deň sesterstva“ bude zrušený a nahradí sa novým názvom „Deň zamyslenia“, s ktorým sa skauti ľahšie stotožnia.

Ako sa môžem do osláv zapojiť s mojou družinou/oddielom?

Jednoducho! Tento rok sme azda po prvý krát v histórii SLSK pripravili pre radcov družín/oddielových vodcov slovenskú verziu „Balíčku aktivít“ na Deň zamyslenia, kde nájdete mnoho zaujímavých hier, ktoré môžete využiť pri tvorbe programu.

„Balíček aktivít“ ku Dňu zamyslenia nájdeš TU.

Cieľom tohtoročného Dňa zamyslenia je hľadanie „semienok zmeny“. Plnením rôznych úloh získavajú skauti indície, ktoré im nakoniec pomôžu nájsť poklad. Keďže hlavnou témou je rast skautského hnutia, skauti sú tiež motivovaní, doniesť si na družinovku/oddielovku kamarátov, ktorí im s plnením úloh pomôžu a zároveň sa tiež zoznámia so skautingom.

Darček od Zahraničnej rady

Aby toho nebolo málo, Zahraničná rada SLSK si pre tvoju družinu/oddiel pripravila malý darček. Prvým 15tim z vás pošle po absolvovaní aktivít balíček semienok, ktoré si môžete spoločne s družinou/oddielom zasadiť a stelesniť tým začiatok vášho rastu.

Čo je Deň zamyslenia? (angl. World Thinking Day)

Deň zamyslenia sa od roku 1926 pravidelne usporadúva 22. februára (deň narodenín Olave a BíPího) a oslavujú ho skauti na celom svete. Tento sviatok sa stal tým dňom, kedy má každý skaut myslieť na ostatných členov skautského hnutia.

Tieto myšlienky sa majú premeniť na činy a to najmä v podobe:

• účasti na aktivitách, ktoré sa snažia aspoň malým dielom zlepšiť niektorý zo závažných celosvetových problémov a zároveň rozvinúť ľudský charakter (tieto aktivity nájdeš v „Balíčku aktivít“)
  • darovania finančných prostriedkov na Fond Dňa zamyslenia, ktorý podporuje rozvoj dievčenského skautingu vo svete

Pre viac informácii môžeš navštíviť

Web: goo.gl/ZgPYjN
FB: goo.gl/jgt3y1
hastag: #DenZamyslenia2017 – potešíme sa každej fotke z tvojej oslavy Dňa zamyslenia

Web (AJ-official): www.wagggs.org | www.worldthinkingday.org
FB (AJ-official): wagggs | #WTD2017 #LetsGrow